Kladno zničil brankář Šimon

Pardubice - Fotbalisté Kladna si připsali první jarní prohru ve druhé lize. Skvělými zákroky jí pro ně vychytal pardubický gólman David Šimon. Nebýt jeho umění, těžko by domácí zvítězili 1:0. "Předvedl fantastický výkon," nešetřil chválou pardubický trenér Lukáš Dubský. "Můžeme mu děkovat za to, že první poločas skončil bez branek."

Ambiciózní nováček z Kladna měl do přestávky herně jasně navrch. Gól ovšem vstřelit nedokázal. Buď mu stál v cestě Šimon, nebo hosté ztroskotali na vlastní střelecké nemohoucnosti.

V 19. minutě se na pardubickou branku řítil osamocený Holub, jeho šanci však Šimon zlikvidoval včasným vyběhnutím.

O pět minut později zase Černoch netrefil z malého vápna odkrytou branku. A těsně před přestávkou ztroskotal na Šimonovi ve stoprocentní příležitosti Kreuz.

"Hazardovali jsme se šancemi. Třeba Holub jindy takové příležitosti zakončuje s jistotou," pronesl hostující kouč Miroslav Koubek.

"Byli jsme výrazně lepší, ale domácí podržel Šimon," dodal Koubek. "Měli jsme i hodně štěstí," přiznal Dubský.

Po změně stran se dění na trávníku zcela otočilo. Aktivita se přestěhovala na pardubické kopačky a domácí si vytvořili zpočátku velký tlak. "Zkvalitnili jsme bránění, přidali na bojovnosti a agresivitě," pronesl Dubský.

Odměna přišla v 59. minutě. Přetažený centr Krutého vrátil Peteřík hlavou na hranici šestnáctky a Němeček bez přípravy střelou po zemi prostřelil gólmana Wintera.

O šest minut později mohl přidat pojistku Bukač, ale v ideální pozici váhal se zakončením a o míč přišel.

O vítězství mohl domácí připravit v 90. minutě střídající Hodan. Nebezpečně hlavičkoval z malého vápna, ale gólman Šimon zůstal bezchybný až do konce.

"Tři body jsme hodně potřebovali. Jsou pro nás hodně cenné," radoval se Dubský. "Domácí vyhráli šťastně, nám fotbal ukázal odvrácenou tvář. Zápas jsme si prohráli sami. Tak dlouho jsme zahazovali velké možnosti, až nás soupeř potrestal," prohlásil Koubek.