Jihlavský brankář Jaromír Blažek v akci.

Jihlavský brankář Jaromír Blažek v akci. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavský brankář Blažek přišel ve Znojmě o čisté konto

• 0
Ještě minulé kolo hráli fotbalisté Jihlavy v mrazivém počasí, tentokrát si na podmínky nemohli stěžovat. Ve Znojmě totiž svítilo slunce. To však štěstí především v úvodu zápasu přineslo domácím, kteří vyhráli 1:0.

Po krásné akci po levé straně nacentroval Cihlář, mimochodem bývalý hráč Jihlavy, osamocenému Lackovi. Ten jako první překonal brankáře Blažka, který dosud v dresu Vysočiny držel čisté konto.

"My jsme se na to pečlivě připravovali. Takhle branka na začátku utkání zamrzela, ale snažili jsme se to hodit za hlavu," začal hodnotit po zápase jihlavský asistent Josef Vrzáček.

Hned nato mohli svěřenci kouče Pivarníka na rychlý gól odpovědět. Obert vyvezl míč a stříleným centrem se pokusil najít někoho ze spoluhráčů, nadějná akce však byla bez výsledku.

Po zajímavém úvodu se hra uklidnila a další šanci diváci na stadionu viděli až po půlhodině hry. To mezi znojemskými fotbalisty pronikl Kučera, svůj pokus zakončil střelou, která se odrazila od domácích beků na Tecla. Jenže ani kanonýr Vysočiny nedokázal stav srovnat. "Zaostávali jsme v taktice, takže naše šance byly spíše náhodné," prozradil nedostatky svých svěřenců Vrzáček.

Do konce prvního dějství už si ani jeden ze soupeřů šanci nevytvořil, a tak favorit odešel do kabin za nepříznivého stavu. "O přestávce jsme se snažili říct hráčům, jak se mají k soupeřově bráně dostat, ale bohužel jsme si téměř nevytvořili šanci," smutnil kouč hostů.

Začátek druhého poločasu opět patřil domácím. Vašíček se z úhlu pokoušel překonat Jaromíra Blažka, střela však měla malou razanci, a tak gólman Jihlavy neměl problémy.

O pár minut později vidělo 1 484 příznivců fotbalu kuriozitu. Jihlavští obránci dlouhým nákopem hledali útočníky, nákop ale vyrazil kolenem domácí brankář Hrubý a díky důrazu rovnou vyslal do šance Zifčáka. Ten střelou trefil nejprve pravou tyč, od té se míč odrazil na druhou stranu brankové konstrukce a poté do náruče brankáře Blažka.

Ve zbylých minutách se hrál především ze strany Jihlavy otevřený fotbal, gól ale svěřenci kouče Romana Pivarníka vstřelit nedokázali. Domácí Znojmo tak po prvním jarním vítězství 4:1 nad Zlínem a remízou ze Sokolova (2:2) vydřelo další tři body proti aspirantovi na postup.

"Dneska jsme propadli ve všem," kritizoval Josef Vrzáček. "Ale vždycky se říká, že by se člověk z chyb měl poučit do budoucnosti, a já si myslím, že to mluví za vše," dodal asistent trenéra.