Sokolovský Václav Prošek (vpravo) v duelu s Hradcem Králové

Sokolovský Václav Prošek (vpravo) v duelu s Hradcem Králové | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Hradecký Pázler neproměnil penaltu. To se stává, říká stoicky trenér

• 1
Kdyby Jan Pázler proměnil chvíli před koncem zápasu v Sokolově penaltu, byl by trenér Milan Frimmel nyní pravděpodobně v pozici trenéra mužstva, které je ve 2. lize na postupovém místě. Jenomže se tak nestalo a fotbalisté Hradce Králové i díky tomu v Sokolově remizovali 1:1.

„Věřil si, ale nedal. To se stává a rozhodně mu za to hlavu nikdo neutrhne,“ komentoval Frimmel Pázlerův neproměněný pokutový kop, „viděl jsem, že u první si šel ihned po odpískání pro míč, věřil si a proměnil ji, u druhé opět, ale nevyšlo to.“

Kdyby ji proměnil, mohli jste si ze Sokolova odvézt tři body, nemrzí to?
Možná mrzí, ale na druhé straně v závěru měli domácí tři šance, u kterých jsme měli i štěstí. Navíc nám nevyšel první poločas, v něm byl Sokolov lepší.

Co se podle vás vašemu týmu nedařilo?
Sokolov potvrdil svoji sílu hlavně v rychlém a silném přechodu do útoku. Vůbec jsme to v prvním poločase nezvládali a o první branku jsme si tak dlouho koledovali. Také jsme ji ještě před přestávkou dostali.

O přestávce jste vystřídali hned dva hráče, místo Súkenníka a Černého přišli Zorvan a Trubač. Co měli ve hře týmu zlepšit?
Nebyli spokojení s pohybem, proto jsme tam poslali dva mladé kluky. A nejen tím, ale i zlepšeným výkonem ostatních se naše hra opravdu zvedla. Vyrovnali jsme, mohli jsme vyhrát, ale také i prohrát, z mého pohledu je remíza asi spravedlivá.

V utkání se kopaly tři penalty, což se nestává tak často. Jak jste penaltové zákroky viděl?
Máme to od laviček jen z určitého pohledu a ještě jsem ani neviděl video. Ale podle všeho všechny tři byly.