Holice doma skolila silné Slovácko

Olomouc - Už i fotbalisté Slovácka ví, jak hořce chutná druholigová porážka. Po sérii pěti úspěšných utkání je o tři body dokázal připravit až HFK Olomouc, který doma aspiranta na návrat do nejvyšší soutěže porazil 3:2. Holický celek si polepšil na sedmou příčku, od čtvrtého Slovácka jej v tabulce dělí dva body.

"Jsem rád, že Slovácku, které dosud dostalo jen jednu branku, jsme my vstřelili hned tři," pochvaloval si domácí kouč Leoš Kalvoda.

Od úvodních minut měli hosté problémy s důrazným napadáním domácího týmu, jehož hráči při zisku míče okamžitě nakopávali nebezpečné centry za hostující zadáky.

"Soupeř hrál přes bolest, bojoval o každý metr, tomu jsme se nedokázali vyrovnat," zlobil se kouč Pavel Malura.

"Nechci dělat vědu z jedné porážky, nebyl to z naší strany až tak hrozný výkon. Ale rozhodně to musí pro hráče posloužit jako velké varování."

V prvním poločase měly oba týmy po jedné mimořádně velké příležitosti.
Nejprve ve 40. minutě slovácký Racko trestuhodně selhal při samostatném brejku proti brankáři Doležalovi, kdy netrefil odkrytou bránu.

Za pár chvil pak na druhé straně slovácký brankář Marek chybně vyřešil rohový kop a gólovou hlavičku Korčiána vykopával z brankové čáry útočník Chmelíček.
Zajímavější fotbal i branky přišly až po změně stran.

Pět minut po přestávce využil po rohovém kopu domácí Vladimír Škuta chvilkové indispozice slováckého stopera Šimáčka, rychlým pohybem se od něj odpoutal a se štěstím se u tyče prosadil.

Hostující kouč Pavel Malura reagoval na nepříznivý stav posílením útoku.
A nový muž na trávníku Václav Činčala se mu odvděčil za necelou minutu.

Při snaze o hlavičkové zakončení jej totiž ostře sestřelil brankář Doležal a následnou penaltu chladnokrevně pod břevno proměnil Chmelíček.

Olomoucký celek však vyrovnávací gól nezlomil, naopak nadále diktoval tempo hry. A v závěrečných minutách se dočkal i zasloužených branek.

Míč při nich pokaždé trestuhodně prošel celou slováckou obranou. Nejprve se v 83. minutě prosadil Jaromír Lukášek a tři minuty před koncem čerstvý hráč na hřišti Petr Vodák pojistil domácí vítězství, které na začátku nastaveného času jen korigoval slovácký Činčala.

"Rozhodla naše vůle po vítězství.  Ale tak by to mělo být každý zápas, nejen proti exligovému Slovácku. Nezvládáme zápasy se spodními týmy jako Třinec. To nás možná už loni připravilo o postup," upozornil Kalvoda.