Zlínský útočník Tomáš Poznar (vlevo) - ilustrační foto.

Zlínský útočník Tomáš Poznar (vlevo) - ilustrační foto. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Zlínský Poznar zahodil tři šance. Trestuhodné, věděl fotbalista

• 0
Nikdo mu to nemusel povídat. Sám dobře věděl, že jeho tři zahozené šance z prvního poločasu stály fotbalisty Fastavu Zlín domácí vítězství nad Žižkovem. "Je to trestuhodné, nestalo se mi to dlouho. Je to pro mě teď složité," soukal ze sebe útočník Tomáš Poznar po remíze 1:1.

A to ještě nevěděl, že ze čtyř celků před nimi neztratilo o víkendu pouze vedoucí Znojmo. Zlín mohl stáhnout manko na druhou postupovou příčku na šest bodů, místo toho zůstal jeho odstup šest kol před koncem jara osmibodový. "Jedeme dál a nic nevzdáváme, ale je to pro nás ztráta," připustil Poznar. Velká, opomněl dodat útočník pátého týmu Národní ligy.

Zlín potěšil své fanoušky ve třech předchozích jarních zápasech třemi góly a také Žižkov byl zralý na trojku. Pokud by po půl hodině domácí vyhrávali 6:0, nemohl by italský trenér Pražanů Giancarlo Favarin říct ani: "Mamma Mia!"

"Bylo to o druhém gólu. První jsme dali, to bylo důležité. Kdybychom je dorazili druhým, tak bychom vyhráli," věděl Poznar. Tady je výčet jeho možností: Ještě před Železníkovou brankou z penalty hlavičkoval osamocený zblízka do gólmana Boháče. "Mířil jsem na zadní tyč, ale sjelo mi to a dal jsem to brankáři do koše. Měl to jednoduché."

Ve 25. minutě mu skočil do gólové střely obránce a po následném rohu pálil z otočky těsně vedle levé tyče. "Při první šanci jsem měl zareagovat rychleji a být důraznější. Chyběl mi krok. Při druhé jsem byl dezorientovaný."

Poznar v tom však nebyl sám. Nadějné příležitosti zazdili v první třetině zápasu také Hruška s Motalem, který v jedné z mála zlínských šancí ve druhé půlce trefil břevno. "Od vyrovnání do šatny už to ale nebylo ono," řekl Poznar. "Žižkov ukázal svoji kvalitu," doplnil domácí kouč Marek Kalivoda.