Proti Karviné moc důvodů k oslavě fotbalisté Jihlavy neměli.

Proti Karviné moc důvodů k oslavě fotbalisté Jihlavy neměli. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Fotbalisté Vysočiny zahodili nejprve šance, poté i dva body

• 0
Druholigoví jihlavští fotbalisté v pátečním domácím utkání proti Karviné ztratili slibně rozehraný zápas. Svěřenci kouče Pivarníka shořeli na koncovce, soupeř v závěru potrestal chybu a vydřel remízu 1:1.

Měl to být jejich zápas! Jihlavští fotbalisté po čtyřech vítězstvích v řadě v páteční předehrávce na domácím hřišti hostili Karvinou a v případě vítězství se mohli minimálně do včerejšího utkání Čáslav – Ústí nad Labem posunout do čela tabulky druhé ligy. Slibnou pozici však využít nedokázali.

Přestože v zápase vedli 1:0 a měli další brankové příležitosti, nedokázali rozhodnout a naopak sedm minut před koncem inkasovali vyrovnávací gól. Nakonec se tak museli smířit jen s bodem.

"Dostat v 83. minutě vyrovnávací gól, to je velká škoda," soukal se sebe zklamaný brazilský záložník Gabriel, který ve 25. minutě vstřelil úvodní branku. "Měli jsme další šance, ale neproměnili jsme je. Přitom kdyby to bylo 2:0, tak by asi bylo po zápase." Největším smolařem utkání byl mladý jihlavský záložník Tomáš Kučera. Ten se do sestavy vrátil díky karetnímu trestu spolehlivého "kanonýra" posledních kolMarka Jungra, vypracoval si dvě obrovské příležitosti, gólmana hostů však ani jednou nepřekonal.

"Při první střele jsem měl smůlu, která se mě drží už delší dobu. Trefil jsem spojnici," vrátil se k situaci ve 12. minutě utkání. "Při druhé šanci jsem si to asi měl zastavit," litoval svého pokusu v 71. minutě.

"Měl to tam nachystané jak na talíři a netrefí ani branku," zlobil se na Kučeru kouč Pivarník, který o osm minut později mohl litovat i zaváhání slibně postaveného Velického.

Po vyrovnání mohl ještě zasadit soupeři smrtící úder Tecl, jeho střela dvě minuty před koncem však skončila jen na tyči. "Udělal to velmi dobře, ale bohužel se pak míč odrazil přímo brankáři do ruky," mrzelo Pivarníka.

Fotbalové EURO 2024 se hraje od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků je rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.