ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Fotbalisté Vlašimi přehráli v dohrávce druhé ligy Táborsko

• 0
Fotbalisté Vlašimi zdolali v dohrávce 25. kola druhé ligy Táborsko 3:1 a odpoutali se od předposledního Třince na rozdíl dvou bodů. Středočeši v důležitém utkání o záchranu ukončili pět zápasů trvající čekání na vítězství.

První poločas byl převážně v domácí režii a už po čtvrthodině hry Jakub Vojta otevřel skóre. Další šance Vlašim do přestávky nevyužila, soupeř se k ohrožení Hanuše prakticky nedostal. Ale hned zkraje druhé půle vyrovnal Martin Sladký tečovanou střelou.

Vzápětí Kosak na druhé straně trefil břevno a chvíli nato si domácí vzali vedení zpět, když tísněný David Vaněček prostřelil Fryšťáka. Stejný hráč pak ani nadvakrát v další dobré šanci domácího brankáře nepřekonal, ale mrzet to Vlašimské nemuselo. Krátce po uplynutí hodiny hry Jiří Petrů proměnil penaltu za hraní rukou a hosté už se na odpor nezmohli.

Vlašim - Táborsko 3:1 (1:0)
16. Vojta, 51. Vaněček, 64. Petrů z pen. - 48. Sladký. Rozhodčí: Ardeleánu - Jiřík, Štěrba. ŽK: Vojta - Zbrožek. Diváci: 677.
Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Zákostelský, Starý - Macháček - Vojta (79. Průcha), Macek (59. Červenka), Kosak - Matějka (88. Demeter), Vaněček. Trenér: Urban.
Táborsko: Fryšťák - Rožboud, Kočí, Přeučil, Nesvadba - Sladký, Zbrožek (67. Mašek), Dobal (88. Nohava), Jasanský - Pecka (83. Kavka), Kalášek. Trenér: Zákostelský.