Rostislav Šamánek (vpravo) ze Sokolova vede míč, stíhá ho ústecký Jan Martykán.

Rostislav Šamánek (vpravo) ze Sokolova vede míč, stíhá ho ústecký Jan Martykán. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Olomoucká vítězná série skončila v Karviné, Varnsdorf je druhý

• 14
Olomoučtí fotbalisté ve druhé lize osmkrát za sebou vyhráli, deváté vítězství jim ale překazili protivníci z Karviné. Remízu 2:2 favoritovi zachraňoval v 89. minutě náhradník Michal Ordoš. Na druhé místo se po 14. kole vyšvihl Varnsdorf, který doma zdolal Vlašim 2:0 a na lídra ztrácí dva body. Nedělní dopoledne si užili fandové na Žižkově. Místní Viktoria vyprovodila poslední Kolín 4:0.

Olomouc v Karviné od začátku tahala za kratší konec, pokaždé ale dokázala s domácími srovnat krok. Na Trousilovu branku ze třetí minuty odpověděl po půlhodině hry Houska a po Urgelově zásahu těsně před přestávkou zachránil vedoucímu celku soutěže bod Ordoš gólem z přímého kopu v 89. minutě.

Nabídnutou příležitost ale nedokázalo využít Táborsko, které sice po úvodní brance zlínského Chmela otočilo skóre díky trefám Džafiče z penalty a Strnada, v závěru ale dvakrát inkasovalo. V obou případech skóroval Železník, když nejprve v 74. minutě vyrovnal na 2:2 a dvě minuty před koncem strhl výhru na stranu domácích.

Táborsko má na kontě 26 bodů a za první Olomoucí zaostává o tři body. Na druhé místo se dostal Varnsdorf, po výhře nad Vlašimí 2:0 ztrácí na lídra dva body.

Varnsdorf doma otevřel skóre pět minutou před pauzou po trefě Tvarohy a hned v první minutě druhého poločasu zvýšil Landovský. Svěřenci Zdena Frťaly napravil minulou porážku v Mostě a zvítězili v šestém z posledních sedmi utkání Fotbalové národní ligy.

Šanci dotáhnout se na druhé místo promarnil Sokolov, který doma jen remizoval 1:1 s předposledním Ústím nad Labem. Západočeši přitom utkání rozehráli skvěle a od 5. minuty vedli díky Šamánkovi, který proměnil penaltu, nařízenou za faul na Vaněčka. Hosté ale po přestávce přidali a v 52. minutě tvrdou ranou z dálky vyrovnal Leibl.

Dvě černé série ukončily Pardubice díky výhře 1:0 nad Třincem. Východočeši po třech prohrách za sebou poprvé naplno bodovali a navíc utnuli čtyřzápasové čekání na vstřelenou branku. V 54. minutě se o to postaral Petráň.

Žižkova deklasoval posledního nováčka Kolín 4:0 a doma naplno bodovali v šestém z osmi utkání v sezoně.

Žižkov se proti Kolínu dostal do vedení ve 14. minutě zásluhou Marka. Ve 27. minutě Súkenník proměnil penaltu poté, co ho ve vápně fauloval Biško.

Pražané dominovali i po změně stran a mezi 65. a 75. minutou přidali další dvě branky Karafiát a Folprecht, který je se sedmi góly nejlepším střelcem Žižkova. Kolín prohrál popáté za sebou a na nesestupové pozice mu chybí sedm bodů.

Znojmo v prvním utkání v druhé lize pod novým trenérem Ludevítem Grmelou doma remizovalo 1:1 s Opavou. Slezany sice poslal do vedení ve 28. minutě Kuzmanovič, ale za domácí odpověděl v 54. minutě Jonov.

Fotbalová národní liga - 14. kolo

Karviná - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
3. Trousil, 42. Urgela - 29. Houska, 89. Ordoš. Rozhodčí: Ardeleánu - Nádvorník, Kubr. ŽK: Budínský, Trousil - Vepřek, Ordoš. Diváci: 953.
Karviná: Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann - Hatok (61. Vaněk), Daníček, Budínský, Skwarczek (70. Juřena), Zelený - Urgela (84. Kurušta). Trenér: Weber.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (76. Varadi), Houska (61. Chorý), Cana, Plšek (46. Ordoš), Navrátil - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Sokolov - Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
5. Šamánek z pen. - 52. Leibl. Rozhodčí: Houdek - Hock, Melichar. ŽK: Machek - Šraga, Leibl, Králík. Diváci: 920.
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Machek - Vaněček (81. Dřížďal), Dvořák II., Pouček - Šamánek. Trenér: Šmejkal.
Ústí: Zacharda - Zeman, Pávek, Vaněk, Šraga - Kuč (88. Pavlata), Vraštil, Martykán, Jursa (82. Králík), Leibl (81. Novotný) - Smola. Trenér: Němec.

Pardubice - Třinec 1:0 (0:0)
Branka:
54. Petráň. Rozhodčí: Machálek - J. Paták, Antoníček. ŽK: Kakrda, Jeřábek, M. Hašek ml. - Motyčka, Ceplák. Diváci: 416.
Pardubice: Frydrych - V. Kakrda, Bederka (46. Fikejz), Vencl, Vondra - Záviška, Kudrna, Řezníček (76. Kopřiva), M. Hašek ml. - Jeřábek, Nečas (46. Petráň). Trenér: M. Hašek st.
Třinec: Rohel - Zawada, Vomáčka, Kubáň, Matoušek - Velner, Málek (52. Lukáš), Motyčka (77. Joukl), Hupka, Ceplák - Smetana (59. Dedič). Trenér: Kalivoda.

Frýdek-Místek - Most 0:0
Rozhodčí:
Lerch - Kříž, Kožár. ŽK: Vašenda, Matúš, Talián (všichni Frýdek). Diváci: 1625.
Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Švrček, Coufal, Silveira - Pribula (79. Hykel), Talián, Mozol (88. Halaška), Vašenda, Zapalač - Matúš. Trenér: Orel.
Most: Mandous - Maruna, Běloušek, Řehák - Wermke (70. Petráček), Schůt, Veselinovič (85. Surynek), Avdič, Kurtaj (64. Hoffmann) - Procházka, Mlika. Trenér: Jerat.

Zlín - Táborsko 3:2 (1:1)
74. a 88. Železník, 16. Chmelo - 29. Džafič z pen., 54. Strnad. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Vaňkát. ŽK: Chmelo, Dostál, Pazdera, Hubáček - Ciferský, Sladký.
Zlín: Dostál - Pazdera (46. Jurič), Malý, Hubáček, Benčík - Višněvský (71. Holík), Živulič, Bartolomeu (61. Matějov) - Železník, Poznar, Chmelo. Trenér: Pulpit.
Táborsko: Toma - Divíšek, Hric, Ciferský, Sladký - Tusjak (82. Nešický), Traoré, Javorek, Šiml, Džafič - Strnad (71. Musiol). Trenér: Frňka.

Žižkov - Kolín 4:0 (2:0)
14. Marek, 27. Súkenník z pen., 65. Karafiát, 75. Folprecht. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Kotalík. ŽK: Opluštil, Hovorka - Petrášek. Diváci: 1271.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Opluštil (90. Madej), Bartošák - Karafiát, Podrazký, Folprecht (81. Kučaba), Súkenník - Marek, Bazal (71. Voltr). Trenér: Trpišovský.
Kolín: Pechatý - Biško, Šimkovský, Petrášek, Janec - Jelínek, Hurka, Schön (55. Klapka), Böhm (61. Svátek) - Macháček, Bláha (31. Kabele). Trenér: Veselý.

Znojmo - Opava 1:1 (0:1)
54. Jonov - 28. Kuzmanovič. Rozhodčí: Váňa - Zeman, Černý. ŽK: Buchta, Lacko, Hudec, Žondra, Jonov - Schaffartzik, Kuzmanovič. Diváci: 775.
Znojmo: Andrejko - Honz, Hudec, Jonov, Hříbek (72. Žondra) - Helísek, Buchta, Lacko, Okleštěk - Ledecký (75. Kovačič), Pázler. Trenér: Grmela.
Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka - Ševčík, Grussmann (80. Svatonský), Schaffartzik - Machálek (73. Horka), Kuzmanovič (88. Mrázek). Trenér: Baránek.

Varnsdorf - Vlašim 2:0 (1:0)
40. Tvaroha, 46. Landovský. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Arnošt. Bez ŽK.