Momentka z druholigového utkání Hradec Králové (v bílém) - Frýdek-Místek.

Momentka z druholigového utkání Hradec Králové (v bílém) - Frýdek-Místek. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Vydřené tři body. Hradecké fotbalisty zlobil soupeř ze spodku tabulky

• 0
Tohle že je soupeř, který v předcházejících čtyřech zápasech nedal ani gól a na svém kontě neměl ani jediný bod? Tak takhle fotbalisté Frýdku-Místku v Hradci Králové v neděli vůbec nepůsobili.

Důkazy? Dva nejpřesvědčivější si nechali každý do jednoho poločasu. V tom prvním na 33. minutu, kdy domácí obranu dokonale rozebrali, Ujlaky dostal míč před prázdnou branku, z nějakých osmi, deseti metrů vystřelil, ale dobíhající Mareš stačil až zázračně hrudí míč vyrazit.

Ten druhý přišel v 70. minutě, kdy hosté, už za vedení Hradce 1:0, zahráli rohový kop, stoper Ďuriška vyskočil nejvýš a jeho ránu hlavou zastavilo břevno domácí branky.

„Další zápas venku, kdy jsme mohli brát bod,“ posteskl si hostující kouč Mikuláš Radványi.

Hradci nakonec všechny tři vystřelil Jan Pázler čtvrt hodiny po přestávce. Hradečtí zahrávali další z mnoha standardních situací, centr Trubače z levé strany se zdál být na zadní tyč až příliš přetažený, jenomže Pázler za ním šel důsledně a z těžkého úhlu k překvapení mnohých dostal hlavou míč do branky.

„Kdybychom v prvním poločase dostali gól, měli bychom to těžší a jsme rádi, že se nakonec Honza Pázler prosadil,“ uvedl Milan Frimmel, jeden z dvojice trenérů domácího Hradce.

Gól byl pro Hradec vysvobozením, protože Frýdek-Místek byl od počátku zápasu nepříjemným soupeřem a domácí se s tím prakticky celý poločas nevyrovnali.

„Nebylo to pro nás jednoduché, protože soupeři na jedné straně chybělo několik hráčů základní jedenáctky, na druhé v týdnu několik hráčů získali. Takže i když jsme ho předtím viděli, byl pro nás dost nečitelný,“ poznamenal domácí trenér Frimmel.

Druhý poločas byl ze strany Hradce mnohem vydařenější, vedle gólu si vypracoval několik dalších nadějných příležitostí, ale ani jednu nedotáhl k úspěšnému konci. „Takové zápasy se někdy hrají, ale tři body jsou cenné,“ řekl domácí záložník Adam Vlkanova.

Hradec se z těžkého utkání musí dát rychle dohromady, další totiž sehraje už v čtvrtek ve Znojmě. Původně se tam měl představit v pátek, ale kvůli vinobraní se hraje o den dříve.