F:NL2023/2024
Kryštof Daněk (vpravo)  ze sparťanské rezervy se raduje z branky proti rezervě...

Kryštof Daněk (vpravo) ze sparťanské rezervy se raduje z branky proti rezervě Slavie. Vlevo je Daniel Horák. | foto: Profimedia.cz

Druholigové pražské derby rezerv ovládla na Letné domácí Sparta

• 83
Na závěr 17. kola druhé nejvyšší soutěže, prvního jarního, se utkaly rezervní týmy letitých pražských rivalů Sparty a Slavie. Duel, který se výjimečně odehrál na hlavním stadionu na Letné, skončil výhrou Sparty 2:0. Dvěma brankami rozhodl záložník Kryštof Daněk.

Sparta se posunula na 13. místo, vršovický celek naopak zůstal poslední. Utkání sledovala nejvyšší návštěva druholigové sezony 2752 diváků.

Oba celky výrazně vyztužily sestavy stabilními hráči A-týmů. Sparta nasadila od začátku Minčeva, Karabce, Daňka a zimní posilu z Lazia Řím Kamenoviče. Za Slavii nastoupili gólman Mandous, Kačaraba, Traoré, Pech, Ewerton, Masopust a kapitán „áčka“ Bořil. Dvaatřicetiletý reprezentační obránce po vleklých problémech s kolenem zasáhl do soutěžního utkání poprvé od 3. října 2021.

Sparta B-Slavia B

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí byli v prvním poločase mnohem nebezpečnější, několik šancí ale pochytal Mandous. Dvakrát si poradil i proti Daňkovi, třetí vyloženou šanci už ale dvacetiletý záložník proměnil a ve 44. minutě otevřel skóre.

Výkon Slavie se nezvedl ani po změně stran. Naopak v 69. minutě zvýšil z dorážky Daněk, k němuž Mandous vyrazil Minčevovu křižnou ránu.

Sparťanská rezerva zvládla soutěžní premiéru pod vedením kouče Janouška a oplatila soupeři srpnovou porážku 2:4 z úvodního vzájemného duelu.

AC Sparta Praha B - SK Slavia Praha B 2:0 (1:0)

Branky: 44. Daněk, 69. Daněk. Rozhodčí: Všetečka – Horák, Hurych. ŽK:56. Karabec, 60. Minčev, 88. Vydra - 56. Bořil, 61. Beran. Diváci: 2 752.

AC Sparta Praha B V. Vorel – Ševinský (51. Večerka), Vydra, Kamenović – Váňa, Kaštánek, Jonáš (C), Goljan (64. D. Horák) – Karabec (74. Lehocký), Minčev (74. O. Novotný), Daněk.

SK Slavia Praha B Mandous – Hošek (C), Kačaraba, Konečný, Bořil (62. Masopust) – Kričfaluši (46. Beran), Traoré – Pech, Šubert (62. Šmiga), Ewerton (81. M. Pudil) – A. Pudil (62. Planka).