Potyčka mezi fanoušky, hráči a pořadateli v duelu Líšeň (v bílém) - Zbrojovka...

Potyčka mezi fanoušky, hráči a pořadateli v duelu Líšeň (v bílém) - Zbrojovka Brno | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Skandál v Brně. Fanoušci Zbrojovky na trávníku, soupeř zasáhl, viděl červenou

• 550
Šlágr 5. druholigového kola mezi Líšní a Zbrojovkou Brno zastínil skandál. Fanoušci hostů před koncem vtrhli na trávník a když jeden z nich kopal do zasahujícího pořadatele, strhl ho k zemi jeden z domácích fotbalistů. Za nesportovní chování dostal od rozhodčího červenou kartu a domácí v oslabení inkasovali rozhodující gól na 1:2. Dál vede Dukla, která porazila Táborsko na jeho hřišti 1:0.

Zbrojovku poslal v Líšni krátce po přestávce do vedení z otočky Hladík, ale v 56. minutě srovnal ve skluzu Ševčík. Zdálo se, že derby směřuje k remíze, ale v 78. minutě vtrhlo na trávník několik fanoušků Zbrojovky.

Momentka z druholigového duelu Líšeň (v bílém) - Zbrojovka Brno

Domácí útočník Silný jednoho z narušitelů, který hrubě kopal do zasahujícího pořadatele, chytil kolem krku a srazil ho na zem. Rozhodčí Dubravský ho za hrubé nesportovní chování vyloučil a přesilovku využil v druhé minutě nastavení Řezníček, jenž hlavičkou rozhodl. Dal svůj pátý gól za poslední dvě kola a jeho tým je v tabulce druhý.

Hladík o soupeři, co skolil výtržníka: Zachoval se jako chlap, mám pochopení

„Totální zkrat našeho útočníka, nemá tam vůbec co dělat. Nechá se vyloučit a zápas pak dohráváme sedmnáct minut i s nastavením o deseti. Dostane takového flastra a uvažuji, že ho odtud vyhodím. To si nemůže dovolit,“ citoval Brněnský deník trenéra Líšně Milana Valachoviče.

Naopak útočník Jan Hladík se vyloučeného protihráče zastal a upozornil, že fanoušek kopal staršího pořadatele: „Já pro ten moment pochopení mám. Je škoda, že to nezvládl někdo z pořadatelů. ‚Silňas‘ se tak za mě zachoval jako chlap.“

V druhém nedělním dopoledním utkání remizoval Žižkov s Ústím nad Labem bez branek. Severočeši si v druhé lize připsali třetí nerozhodný výsledek po sobě a patří jim v tabulce 10. místo. Viktoria je sedmá.

Příbram se trápí

Fotbalisté Příbrami nestačili na béčko Sparty 0:2. Středočeský účastník minulé sezony nejvyšší soutěže z posledních čtyř zápasů získal jediný bod a je až na 14. místě neúplné tabulky.

Vlašimští fotbalisté vyhráli v Jihlavě a jsou v čele druhé ligy

Sparťanskou rezervu u Litavky poslal do vedení ve 37. minutě Kozák a v 71. minutě přidal pojistku Sejk. Letenští ve druhé lize zabrali po dvou porážkách a poskočili na pátou příčku.

Třinec prohrál v Prostějově 1:3 a utrpěl čtvrtou porážku v ročníku. Hosté se prosadili už ve třetí minutě, kdy dal gól Senegalec Ba, ale po rychlém vyrovnání Nigerijce Omaleho domácí po změně stran otočili skóre. Další prostějovské góly přidali Žák a Kušej.

Souboj Opavy s Chrudimí skončil 1:1. Obě branky padly až ve druhém poločase. Domácím vedoucí trefa Tiéhiho z Pobřeží slonoviny k druhému vítězství v sezoně nestačila, protože vlastním gólem srovnal Rychlý.

16.Vyškov50143:71

FK Viktoria Žižkov - FK Ústí nad Labem 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Černý – Mikeska, Černoevič. ŽK:31. Březina, 58. Batioja, 90+1. Koželuh - 45. Ogiomade, 76. Brak, 88. Miskovič. Diváci: 1021.

FK Viktoria Žižkov P. Soukup – Muleme, Š. Gabriel, Březina, Koželuh – Súkenník (C), Sixta – Nabijev (74. Fawzy), Petrlák (61. D. Richter), Bazal (61. T. Zeman) – Batioja.

FK Ústí nad Labem J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek (C), Chodora – Miskovič, Mechmache – Čičovský (65. Jiránek), Ogiomade (72. Emmer), Prošek (80. Cantin) – Krobot (80. Angelozzi).

SK Líšeň 2019 - FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)

Branky: 57. O. Ševčík - 49. Hladík, 90+3. Jakub Řezníček. Rozhodčí: Dubravský – Dresler, Bureš.. ŽK:22. Lutonský, 31. Kučera, 73. Silný, 80. Málek, 88. Otrísal - 16. Jakub Řezníček, 63. Texl, 66. Endl, 90+4. Ad. Čermák. ČK:79. Silný.

SK Líšeň 2019 Veselý – Pašek, Otrísal (90+4. Chwaszcz), O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera (69. Krška) – Jeřábek, Málek, Rolinek (69. Matocha), Stáňa (85. Bednář) – Silný.

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Jan Moravec, Endl, Štěrba, Bariš – A. Fousek (72. Štepanovský), Ševčík (61. Texl), Ad. Čermák (90+6. Hlavica), Hladík (90+6. Kosek), Přichystal – Jakub Řezníček (C) (90+6. M. Sedlák).

FC MAS Táborsko - FK Dukla Praha 0:1 (0:1)

Branky: 44. David Kozel. Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Dohnálek. ŽK:56. Holiš, 78. Almeida - 33. S. Faleye, 75. Barac, 84. Buchvaldek, 90+2. Šebrle. Diváci: 990.

FC MAS Táborsko Pecháček – Navrátil, Almeida, Holiš, Tusjak – Vozihnoj (70. Kopečný), Icha (85. Drozd), Boula, P. Plachý (60. Rafa) – Jakub Matoušek, Provazník (60. Mu. Tijani).

FK Dukla Praha F. Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, Cienciala (64. D. Souček), David Kozel (66. Kozma), S. Faleye (46. Šebrle) – Buchvaldek (86. Kim), Fábry.

FK Varnsdorf - MFK Vyškov 2:1 (1:1)

Branky: 33. Ondráček, 85. Velich - 7. Kanakimana. Rozhodčí: Hocek – Novák, Matoušek. ŽK:40. Ondráček, 65. M. Kubista, 74. Schön - 6. Štěpánek, 42. Langer. Diváci: 506.

FK Varnsdorf A. Richter – M. Richter, Zbrožek, Hušek, Heppner – Žák (60. M. Kubista), Bláha – Rudnytskyy (C) (75. Šimon), Ondráček (60. Velich), Lauko (60. Schön) – Dordić (88. Breda).

MFK Vyškov Šustr – Hanuš (65. Todorić), Srubek, Fofana, Štěpánek – Langer (62. Dan Jambor), Ilko – Kanakimana, David Jambor, O. Vintr (75. Klesa) – Němeček (C).

1.FK Příbram - AC Sparta Praha B 0:2 (0:1)

Branky: 39. Kozák, 71. Sejk. Rozhodčí: Cieslar – Poživil, Líkař. ŽK:12. Dedič, 21. Halinský, 45. T. Pilík - 38. Piško, 89. Gelašvili.

1.FK Příbram Kočí – Halinský, Sus, T. Pilík (C), Vávra (61. Voltr) – Cmiljanović, Langhamer (75. Kvída), Mezera, Soldát (61. Petrák) – Zorvan, Dedič.

AC Sparta Praha B Kotek – Suchomel, Piško (C), Gelašvili, Dudl (61. Červak) – Patrák, Pudhorocký (72. Šilhart), Jonáš, Ambler (72. Okeke) – Sejk, Kozák (80. Vácha).

SFC Opava - MFK Chrudim 1:1 (0:0)

Branky: 54. Tiéhi - 75. Rychlý. Rozhodčí: Ulrich – Flimmel, Vyhnanovský. ŽK:90+2. Celba - 17. D. Hašek, 45+1. Rybička, 90+3. Mikulec.

SFC Opava Digaňa – Celba, Hnaníček (C) (89. Helebrand), Večerka (46. Rychlý), Janoščín – Didiba, Tiéhi – Šigut (73. Darmovzal), Helešic (75. Kadlec), Lukáš Holík (75. Kramář) – Pisačič.

MFK Chrudim Mikulec – Jan Řezníček, V. Řezníček, Kesner (C), Trávníček, Drahoš, Rybička, Juliš, D. Hašek, Fišl, Průcha.

1. SK Prostějov - FK Fotbal Třinec 3:1 (1:1)

Branky: 14. Omale, 55. Žák, 90+3. Kušej - 3. Ba. Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Slavíček. ŽK:90. Omale - 71. Hýbl, 82. Petráň, 90+3. Bedecs. Diváci: 530.

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Schuster (C), Bala, Zapletal – Bartolomeu (77. Vlachovský), Jiráček (88. Sus), Omale, Kušej – Žák (81. Vichta) – Koudelka.

FK Fotbal Třinec Hasalík – Szewieczek, Ba, Bedecs (C), Ntoya (46. Buneš) – Omasta (70. Puchel), Šteinhübel, Hýbl, Weber (64. Juřena), Kania (70. Javůrek) – Petráň.