Momentka ze zápasu Brno - Ústí nad Labem

Momentka ze zápasu Brno - Ústí nad Labem | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Hradec se trefil osmkrát, Zbrojovka znovu remizovala. Vede Jihlava

• 15
Fotbalisté Hradce Králové rozdrtili ve 4. kole druhé ligy Varnsdorf 8:0 a připsali si nejvyšší výhru v domácích soutěžích od vzniku České republiky. Hlavní favorit na postup do první ligy Zbrojovka Brno doma opět jen remizoval, tentokrát 2:2 s Ústím nad Labem, a potřetí ze čtyř utkání sezony ztratil body. Tabulku vede Jihlava po vydřeném vítězství 1:0 ve šlágru s Duklou Praha.

Hradec v předchozích třech kolech dvakrát neskóroval a čekal na výhru, v pátek se ale nevídaně rozstřílel.

Hattrick si připsal střídající Fahrudin Djurdjevič a ve svém stylu se předvedl proti svému někdejšímu klubu. Drtivé vítězství proti bývalému zaměstnavateli oslavil i královéhradecký trenér Zdenko Frťala.

Hradec dosáhl na nejvyšší výhru v domácích soutěžích v samostatné historii.

O osm gólů zvítězil v listopadu 1984 nad Ústím nad Labem 10:2 a v sezoně 1995/96 pak rozdrtil v tehdejším Poháru vítězů pohárů Vaduz 9:1.

Mnohem defenzivnější utkání sledovali diváci v Jihlavě. O výhře Vysočiny v souboji s dalším adeptem na postup Duklou Praha 1:0 rozhodl v 88. minutě Stanislav Klobása.

Jihlava ani ve čtvrtém kole neinkasovala a vede tabulku. Dukla, jediný sestupující z ligy v minulé sezoně, naopak po dvou výhrách za sebou podruhé v sezoně nebodovala.

V úvodu ročníku překvapivě ztrácí Brno. Zbrojovka v domácím zápase s Ústím nad Labem v 81. minutě po trefě kapitána Lukáše Magery otočila stav na 2:1, ale hosté srovnali z penalty. Oba celky zakončily utkání v deseti bez vyloučeného hráče. Brno si připsalo už třetí remízu a na Jihlavu ztrácí čtyři body. Ústí je o bod za Zbrojovkou.

Fotbalistům Sokolova se na začátku sezony dál nedaří. Baník ve čtvrtém kole v Praze podlehl nováčkovi Vyšehradu 1:2 a s jedním bodem zůstává na posledním místě tabulky.

Vyšehrad na strahovském stadionu poslal do vedení v 56. minutě Čvančara. Za čtvrt hodiny vyrovnal střídající Vávra, ale hosté nerozhodný stav udrželi jen do 74. minuty, kdy rozhodl opět Čvančara. Osmnáctiletý útočník v novém ročníku skóroval už počtvrté. I díky němu mají Pražané na kontě šest bodů.

Chrudim doma zdolala Třinec 1:0 a je čtvrtá se sedmi body. Utkání rozhodl až v 87. minutě Bedecs vlastním gólem. Slezané, které v zápase dlouho držel výborný brankář Chmiel, podruhé za sebou prohráli 0:1 a ve čtyřech kolech získali čtyři body.

Pardubice remizovaly v Prostějově 0:0, uhájily neporazitelnost v nové sezoně a jsou třetí o dva body za Jihlavou. Prostějov potřetí za sebou nezvítězil a je na čtyřech bodech.

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili Vítkovice 2:0. Pražané vyhráli i druhý domácí zápas sezony, naopak venku dosud nezískali ani bod. Slezané nenavázali na minulé úvodní vítězství a potřetí ze čtyř kol nebodovali.

Žižkov byl po celý zápas aktivnější, ale prosadil se až v poslední půlhodině. Trenérovi Veselému skvěle vyšlo střídání, neboť čerstvý Čapek byl na trávník jen dvě minuty, než v 64. minutě otevřel skóre. Pojistku přidal osm minut před koncem z přímého kopu Březina.

Nováček Líšeň vyhrál ve Vlašimi 2:1, udržel neporazitelnost a patří mu druhé místo v tabulce o dva body za Jihlavou. Na Machálkovu trefu odpověděl ještě před pauzou domácí Dias, ale vítězství brněnskému týmu zařídil v 88. minutě střídající Vintr.

16.Sokolov40132:61

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 8:0 (4:0)

Branky: 7. Martinec, 25. Djurdević, 39. Djurdević, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 54. Djurdević, 70. Vlkanova, 83. D. Procházka. Rozhodčí: Klíma – Matoušek, Bureš. ŽK:30. Prekop - 68. Ondráček.

FC Hradec Králové Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec (C), Urma – Jukl, Zbrožek – Ch. Frýdek, Vlkanova, Šípek (17. Djurdević) – Prekop (55. D. Procházka).

FK Varnsdorf Samoel – Kazda, M. Richter, Rudzan, Heppner (34. Šimon) – Bláha (73. L. Novák), Kocourek – Rudnytskyy (C), D. Breda (57. Houser), Barac – Ondráček.

FC Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branky: 88. Klobása. Rozhodčí: Petřík – Dobrovolný, Dohnálek. ŽK:15. F. Novotný, 45+1. Vaculík, 79. Klobása, 90+2. Fortelný - 34. Doumbia, 65. Piroch. Diváci: 1139.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C), Fortelný – Javůrek (77. Mikuš), Jakub Rezek (65. Lacko), Smejkal (90. Křivánek) – Klobása.

FK Dukla Praha M. Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Kovaľ, P. González (85. Ayong), Doumbia, Preisler (70. D. Souček) – Daniel Tetour (C) – Lu. Holík, Hadaščok (46. Krunert).

FC Zbrojovka Brno - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)

Branky: 6. Růsek, 81. Magera - 4. Drame, 86. Strada. Rozhodčí: Dubravský – Lakomý, Mikeska. ŽK:36. Drame, 39. Matějka, 74. Písačka. ČK:85. Kotula - 87. Písačka. Diváci: 3492.

FC Zbrojovka Brno Floder – Kotula, Pavlík (41. Jakub Šural), Kryštůfek, Eismann – Bariš, Krška (78. A. Fousek) – Bartolomeu (61. O. Vintr), Růsek, Šumbera – Magera (C).

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Brak, Pimpara, Krátký, M. Bílek – Drame (46. M. Valenta), J. Peterka (C), Miskovič, Písačka – Strada, Matějka (76. Bassey).

MFK Chrudim - FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branky: 86. Bedecs. Rozhodčí: Orel – Leška, Váňa. ŽK:74. Krčál, 76. Mastík, 83. Drahoš - 90+3. R. Vaněk I.. Diváci: 1326.

MFK Chrudim Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa – Kesner (C), Janoušek, Dostálek (43. Hynek) – Rybička (68. Ujec), Froněk (90+3. Sulík) – Vašulín.

FK Fotbal Třinec Chmiel – Omasta, Bedecs (C), R. Vaněk I., Gáč – Machalík, Janoščín – Valenta (89. Nieslanik), Hlúpik, Arroyo (72. Wojnar) – Kubala (61. Cienciala).

1. SK Prostějov - FK Pardubice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Hocek – Kříž, Mojžíš. ŽK:17. Rolinc, 52. Koudelka - 28. Jeřábek, 38. Pfeifer, 75. Solil, 78. Toml. Diváci: 768.

1. SK Prostějov Bréda – Kotouč, Janíček (C) (83. Střeštík), Schuster – Koudelka, Pašek, Biolek, Lutonský (77. Pernackyj), Zapletal – Rolinc, Píchal (65. Šteigl).

FK Pardubice Letáček – T. Čelůstka, Toml, Šejvl, Prosek – Jeřábek (C) – Pfeifer (56. Mužík), Solil, Hlavatý (90. Zifčák), Kohút (83. Sokol) – P. Černý.

FK Slavoj Vyšehrad - FK Baník Sokolov 2:1 (0:0)

Branky: 56. Čvančara, 74. Čvančara - 70. Vávra. Rozhodčí: Jiří Houdek – Michal Myška, Petr Klupák.. ŽK:72. Čvančara, 75. Laňka, 90+1. Drozda - 63. Machek, 72. Červenka, 90+2. Šmehyl. Diváci: 405.

FK Slavoj Vyšehrad Otáhal – Šandera, Švejdík, Žežulka, V. Mareš – Pouček (86. Veselý), Drobílek, Brejcha, Verner, Laňka (75. Vejvar) – Čvančara (88. Drozda).

FK Baník Sokolov Jakub Dvořák I. – Šmehyl, Hošek, Machek, Kopřiva (61. Štursa) – Štípek, Selnar (61. Vávra), Glaser, Jakub Dvořák II. (C) – O. Ševčík, Červenka (76. Wermke).

FK Viktoria Žižkov - MFK Vítkovice 2:0 (0:0)

Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Hurych. ŽK:90+2. Švenger, 90+4. Guti - 37. Holiš, 60. Matoušek.

FK Viktoria Žižkov Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Urbanec (62. Čapek), Batioja, Gil (85. Halgoš), Súkenník, Bazal (89. Guti) – Jaroslav Diviš.

MFK Vítkovice Květon – Surzyn, V. Cverna, Mikula, Stříž – Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja), Zorvan, Holiš (77. Suchan), Kania – M. Kovařík.

FC Sellier & Bellot Vlašim - SK Líšeň 1:2 (1:1)

Branky: 41. Dias - 37. T. Machálek, 88. M. Vintr. ŽK:54. P. Breda, 65. Svoboda, 86. Skopec - 83. Rolinek.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, P. Pilík (89. Šabanov) – Janda, Skopec, Blecha (58. Jelínek), Svoboda – Dias (71. Plachý), Fotr.

SK Líšeň Šustr – Bednář, Hlavica, Kříž (46. Málek), Minařík (76. Rolinek) – Ad. Čermák, Jeřábek, Zikl (46. M. Vintr), Hladík – Reteno Elekana, T. Machálek.