Momentka z duelu Pardubice (červená) - Chrudim

Momentka z duelu Pardubice (červená) - Chrudim | foto: Michal Klíma, MAFRA

Druhá liga: Pardubice si pojistily vedení, Dukla vyzrála na nováčka

• 17
Fotbalisté Pardubic zvítězili ve 14. kole druhé ligy doma nad Chrudimí jasně 4:0 a pojistili se vedení v tabulce. Zvítězila i druhá Dukla Praha, která přestřílela nováčka Líšeň 4:2 a na první místo dál ztrácí dva body. Třetí Jihlava remizovala v Prostějově 1:1 a nevyužila možnost se na Duklu bodově dotáhnout. Sokolov remizoval s Třincem 2:2.

Pardubice odčinily minulou porážku 2:3 v Jihlavě. Ve východočeském derby s Chrudimí rozhodl favorit už v úvodních 45 minutách, kdy dal tři branky. Dvakrát se v zápase prosadil kapitán Jeřábek. Pardubice vyhrály i sedmý domácí duel druholigové sezony, Chrudim naopak potřetí z posledních čtyř kol prohrála a je jedenáctá.

Dukla v minulém kole překvapivě podlehla v Chrudimi, kde ztratila dvougólové vedení, tentokrát ale náskok 2:0 proměnila ve tři body. Klíčový byl závěr první půle, kdy zlomily bezbrankový stav trefy domácích Krunerta s Pirochem. Brněnská Líšeň v závěru jen zkorigovala skóre a nebodovala po předchozích dvou výhrách.

Prostějov, který předchozí dvě utkání v lize vyhrál, začal lépe a v 54. minutě šel díky Slaměnovi do vedení. Vysočina srovnala v 78. minutě zásluhou střídajícího Koubka. O deset minut později byl vyloučen hostující obránce Tijani. Jihlava v soutěži nezvítězila venku popáté v řadě, přičemž potřetí za sebou remizovala 1:1.

Sokolov mohl v případě vítězství nad Třincem aspoň na chvíli opustit poslední místo tabulky. Domácí sice v druhé půli brankami Čiháka s Mejdrem otočili skóre, ale dělbu bodů zařídil z penalty střídající Kubala po šesti minutách na trávníku. Třinec bodoval poprvé po dvou kolech a patří mu osmá příčka.

Ústí porazilo i Hradec, Zbrojovka si zastřílela

Ústí bylo od úvodu aktivnější a za tři body vděčí Youbovi Dramemu. Francouzský záložník nejprve v 29. minutě potrestal chybu v rozehrávce hostů a v 79. minutě přidal pojistku povedenou střelou zpoza vápna do horního rohu. Hradec prohrál podruhé za sebou.

Brno si očekávané vítězství nad Vyšehradem zajistilo už v úvodní čtvrthodině. Hned v první a v osmé minutě se prosadil Růsek a za dalších šest minut zvýšil na 3:0 Přichystal. Po změně stran oba týmy přidaly ještě po gólu.

Zbrojovka doma vyhrála posledních pět zápasů a podruhé za sebou 4:1. Z posledních pěti kol Brňané čtyřikrát zvítězili. Vyšehrad venku dosud získal jen bod a zůstal dvanáctý.

Vítkovice remízou s Varnsdorfem ukončily sérii porážek, která se zastavila na třech zápasech. Slezané jsou v neúplné tabulce čtrnáctí, hosté figurují o příčku výše a mají o čtyři body více.

16.Sokolov1414913:317

FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 29. Drame, 79. Drame. Rozhodčí: Marek – Kubr, Batík; delegát: Hojsík; technický delegát: Tandler. ŽK:24. Písačka, 72. Brak - 33. Martinec, 75. Leibl, 84. F. Čech, 90+1. Kopečný. Diváci: 842 + 163 plyšáci.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – M. Valenta, J. Peterka (C) – Drame, M. Bílek (86. Miskovič), Prošek – Bassey (90+2. Jirkovský). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FC Hradec Králové Ottmar – F. Čech, Kvída, Martinec (C), Leibl – Vlkanova, Zbrožek (54. Kopečný), Soukeník, Urma – Djurdević (46. D. Doležal) – Prekop (46. Šípek). Trenéři: Zdenko Frťala, Ondřej Prášil.

FC Zbrojovka Brno - FK Slavoj Vyšehrad 4:1 (3:0)

Branky: 1. Růsek, 8. Růsek, 14. Přichystal, 48. Šumbera - 89. Švejdík. Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Klupák. ŽK:39. Nitrianský, 44. Šandera, 73. Kozel.

FC Zbrojovka Brno Floder – Bariš, Jakub Šural, Šmíd, Eismann (C) – Sedlák, Vaněk, A. Fousek (60. Krška), Šumbera (68. Magera) – Růsek, Přichystal (76. Pázler).

FK Slavoj Vyšehrad Dočekal – V. Mareš, Drobílek, Pouček, Mashike Sukisa (79. Rataj) – Kozel, T. Jablonský, Švejdík, Nitrianský (56. Alexandr) – Šandera, Čvančara (46. Vejvar).

MFK Vítkovice - FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Radek Dubravský – Lukáš Lakomý, Jan Váňa.. ŽK:15. Matoušek, 23. Stříž, 37. Suchan, 48. V. Cverna, 79. Matěj - 22. Houser, 38. Lehoczki, 39. Micovčák, 76. Heppner. Diváci: 478.

MFK Vítkovice Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka – Matoušek (72. Bzirský), Zorvan, Suchan (46. Matěj), Stříž (57. Buchvaldek) – M. Kovařík.

FK Varnsdorf Samoel – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Houser, Bláha – Kocourek (63. Barac), D. Breda (83. Daniel Novák), Ondráček (72. Schön) – Micovčák.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)

Branky: 80. Januška, 89. Januška - 50. Urbanec. Rozhodčí: Cihlář – Kříž, Vlček. ŽK:18. Opluštil, 74. Batioja.

FC Sellier & Bellot Vlašim Bačkovský – Mil. Kadlec (50. Svoboda), J. Štochl, Broukal, P. Pilík – Janda, P. Breda, Januška, Blecha – P. Plachý (56. Dias), Fotr (61. A. Jakubov).

FK Viktoria Žižkov Švenger – Tusjak, Březina, Jaroslav Diviš (62. Muleme), Opluštil (46. Řezáč) – Urbanec, Súkenník, Bazal, Gil – Batioja, Martan (46. Čapek).

FK Pardubice - MFK Chrudim 4:0 (3:0)

Branky: 14. P. Černý, 24. Hlavatý, 45. Jeřábek, 89. Jeřábek. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Poživil. ŽK:82. Jiří Krejčí - 25. Mrázek, 47. Sulík, 79. Řezníček. Diváci: 1792.

FK Pardubice Šmíd – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (84. Lee), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák – P. Černý (82. Miker).

MFK Chrudim Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (46. Hynek) – Kesner (C), Sixta (66. Vašulín), Janoušek – Sulík, T. Dostálek (46. Ujec) – Rybička.

1. SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 54. Slaměna - 78. Koubek. Rozhodčí: Adámková – Novák, Vodrážka. ŽK:66. Sus, 74. Koudelka, 88. Polák - 21. Smejkal, 41. F. Novotný, 51. Zoubele. ČK:88. Tijani.

1. SK Prostějov Bréda – Janíček, Sus, Schuster – Pašek – Koudelka (90+1. Pernackyj), Polák (C), Biolek, Lutonský – Slaměna (90+4. Šteigl), Rolinc (58. Kroupa).

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Tijani, F. Novotný, Tlustý, Smejkal (60. Mikuš) – Vaculík (C), Zoubele, Javůrek (79. Jakub Rezek), Lacko, Fortelný – Jawo (66. Koubek).

FK Baník Sokolov - FK Fotbal Třinec 2:2 (0:1)

Branky: 56. A. Čihák, 69. Mejdr - 44. Hlúpik, 78. Kubala. Rozhodčí: Petřík – Myška, Melichar. ŽK:47. Machek, 66. Šmehyl - 23. Cienciala, 90+2. Hlúpik. Diváci: 330.

FK Baník Sokolov Šiman – Stropek, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machek, Mejdr – Šmehyl (82. Štursa), Kopřiva, Vávra (73. Selnar) – Červenka.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Omasta, Šuľa, Gáč, Janoščín – Samiec (73. Kubala), J. Valenta (C) (80. Wojnar) – Cienciala, Machalík, Hlúpik – Tijani (70. Akulinin).

FK Dukla Praha - SK Líšeň 4:2 (2:0)

Branky: 40. Krunert, 45+2. Piroch, 66. Preisler, 80. F. Hašek - 70. O. Ševčík, 90. M. Vintr. Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Bureš. ŽK:54. D. Souček, 90+2. Chlumecký - 62. Hladík. Diváci: 624.

FK Dukla Praha M. Hruška – D. Souček, Piroch, Chlumecký – Kovaľ (88. Bezdička), Doumbia, Tetour (C), Krunert (69. Hadaščok), Preisler – F. Hašek (87. Ayong), Lu. Holík.

SK Líšeň Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo, Suchý (76. O. Vintr) – Ad. Čermák – Reteno, Demeter (81. M. Vintr), Hladík, T. Machálek – Zikl (67. O. Ševčík).