Brněnští si góly schovali na samý závěr

• 2
České Budějovice - Až na závěrečné minuty si fotbalisté Brna nechali góly, jimiž v osmifinále Poháru ČMFS vyřadili fotbalisty domácích Českých Budějovic. První gól vyrovnaného utkání vstřelil v 90. minutě Wagner, druhý přidal v nastaveném čase Kalouda do opuštěné branky, protože gólman Křížek se vydal na rohový kop domácích.

zápas jsme sledovali on-line

Svěřenci Petra Uličného podruhé během čtyř dnů zdolali České Budějovice. Repríza nedělního ligového souboje, který také vyhrálo domácí Brno 2:1, přilákala do ochozů českobudějovického stadionu jen pár nejvěrnějších diváků.

Absence Černého, Vozábala, Plocka nebo brankáře Kučery nebyly na domácích vidět,
drželi s téměř kompletními hosty krok.

Brněnští v úvodním dějství zahrozili snad jen v 11. minutě Střeštíkovým pokusem z hranice šestnáctky, který gólman Křížek vyrazil na roh. Za čtyři minuty se na druhé straně dožadovali Českobudějovičtí odpískání penalty za ruku jednoho z brněnských beků, ale sudí Mikel zůstal klidný.

Hra se pak rozdrobila do spousty chyb, ospalé tribuny probudil až v nastavení první
půle pěkným volejem Plichta po centru Jungra z pravé strany. Lejsal ale reflexivně vyrazil.

V pauze zřejmě hostující kouč Petr Uličný pořádně zvýšil hlas, protože Brňané začali druhou půli mnohem aktivněji. Vytěžili však jen sérii rohů a střelu Wagnera v 63. minutě, s níž si Křížek poradil.

Jihočeši opět ožili s příchodem střídajícího Radzinevičiuse a ve zbytku duelu zatlačili soupeře do defenzivy.

Když už se zdálo, že diváci za devadesát minut gól neuvidí, hostující Večeřa našel v domácí šestnáctce Wagnera a ten odmítl penaltový rozstřel. Šťastnému brněnskému triumfu dal v nastavení razítko Kalouda, který potrestal vyběhnutí Křížka ve snaze vyrovnat při rohovém kopu.