Karel Poborský

narozen:30. 3. 1972
občanství:ČR
herní post:záložník
číslo dresu:8
odehráno v reprezentaci:118
vstřeleno v reprezentaci:8
odehráno v lize:235
vstřeleno v lize:64

Charakteristika

S první ligou začal v Českých Budějovicích, dále hrál za Žižkov a Slavii. Z té v roce 1996 po úspěchu na Euru přestoupil do Manchesteru United, kde hrál dvě sezony, poté hrál za Benfiku Lisabon a od ledna 2001 za Lazio Řím. Z římského klubu přestoupil v létě 2002 do Sparty. Každé léto prodlužoval smlouvu o rok, v září 2005 byl po sporech s trenérem Hřebíkem vyřazen z kádru a vzápětí odešel na hostování do Č. Budějovic. Po podzimní sezoně 2005 bylo toto hostování změněno v přestup. V létě 2007 ukončil kariéru, ale to už byl šéfem klubu a zároveň jedním z klubových vlastníků. Je českým rekordmanem v počtu startů za národní mužstvo (118). Ofenzivní záložník zprava s výborným tahem na branku. Vynikající technik, výborná kopací technika, zastane práci i v obraně.

Přestupy
klubpříchododchod
AC Sparta Praha15. 5. 200223. 9. 2005
SK Dynamo Č. Budějovice23. 9. 200530. 6. 2007
Reprezentace:
DatumDomácíHostéSKMHGŽČZN
22. 6. 2006 ČeskoItálie0:2 45Z0000
17. 6. 2006 ČeskoGhana0:2 55Z0000
12. 6. 2006 USAČesko0:3 81Z0000
3. 6. 2006 ČeskoTrinidad a Tobago3:0 61Z0000
30. 5. 2006 ČeskoKostarika1:0 45S0000
26. 5. 2006 ČeskoSaúdská Arábie2:0 64Z0000
1. 3. 2006 TureckoČesko2:2 90Z1000
16. 11. 2005 ČeskoNorsko1:0 90Z0000
12. 11. 2005 NorskoČesko0:1 90Z0000
12. 10. 2005 FinskoČesko0:3 90Z0000
8. 10. 2005 ČeskoNizozemsko0:2 90Z0000
7. 9. 2005 ČeskoArménie4:1 90Z0000
3. 9. 2005 RumunskoČesko2:0 90Z0000
8. 6. 2005 ČeskoMakedonie6:1 77Z0000
4. 6. 2005 ČeskoAndorra8:1 90Z0000
30. 3. 2005 AndorraČesko0:4 90Z0000
26. 3. 2005 ČeskoFinsko4:3 90Z0000
17. 11. 2004 MakedonieČesko0:2 90Z0000
18. 8. 2004 ČeskoŘecko0:0 42Z0000
1. 7. 2004 ŘeckoČesko1:0 105Z0000
27. 6. 2004 ČeskoDánsko3:0 90Z0000
23. 6. 2004 NěmeckoČesko1:2 22S0000
19. 6. 2004 NizozemskoČesko2:3 90Z0000
15. 6. 2004 ČeskoLotyšsko2:1 90Z0000
6. 6. 2004 ČeskoEstonsko2:0 45Z0000
2. 6. 2004 ČeskoBulharsko3:1 45Z0000
28. 4. 2004 ČeskoJaponsko0:1 80Z0000
18. 2. 2004 ItálieČesko2:2 45Z0000
15. 11. 2003 ČeskoKanada5:1 55Z1000
10. 9. 2003 ČeskoNizozemsko3:1 90Z1000
6. 9. 2003 BěloruskoČesko1:3 90Z0100
11. 6. 2003 ČeskoMoldavsko5:0 64Z0000
30. 4. 2003 ČeskoTurecko4:0 54Z0000
2. 4. 2003 ČeskoRakousko4:0 90Z0000
29. 3. 2003 NizozemskoČesko1:1 90Z0000
12. 2. 2003 FrancieČesko0:2 76Z0000
20. 11. 2002 ČeskoŠvédsko3:3 60Z0000
16. 10. 2002 ČeskoBělorusko2:0 90Z1000
12. 10. 2002 MoldavskoČesko0:2 90Z0000
6. 9. 2002 ČeskoSrbsko5:0 76Z0000
Celkem v sezóně:2997384 100
  • Legenda ke sloupcům: K - kolo, SK - konečné skóre zápasu, M - počet odehraných minut, H - viz níže, G - góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty, ZN - viz níže
  • Legenda ke sloupci H (HRÁL): Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků
  • Legenda ke sloupci ZN (ZNÁMKA): 1 - vynikající výkon, 5 - velice špatný výkon
  • Poznámka: V tabulce jsou zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označeno mužstvo, za které nastoupil.
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2002/2003 15.5.2002 - 23.9.2005AC Sparta Praha257429290070040
2003/20042520282800116070
2004/2005215224240061070
2005/2006462651011010
2006/2007 23.9.2005 - 30.6.2007SK Dynamo Č. Budějovice103512120020040
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz