Půlhodiny před výkopem se oba týmy rozcvičují před zatím prázdnými tribunami letenského stadionu. Ze všech nominovaných se nevešel ani na lavičku náhradníků gólman Slavie Radek Černý, jenž se usadil na tribunu,

Zápas začne asi o 10 minut později. Český tým stejně jako jugoslávský chtěl nastoupit v bílých dresech, a musí se nyní převléknout do červených.

Zpoždění bude ještě delší. Pro dresy se musí jet na Strahov do sídla ČMFS. Chyba je však na straně Jugoslávců, kteří měli nastoupit v modré kombinaci. Oba týmy se znovu vyběhly rozcvičovat na trávník.

Český výběr už v červeném přivedl na trávník Karel Poborský, jenž má kapitánskou pásku místo Pavla Nedvěda, který kvůli karetní absenci v úvodu kvalifikace sedí dnes jen na lavičce náhradníků.

ČeskoČesko(4-4-2)

1 Čech
Čech
Jiránek
3 Johana
Johana
46. min Bolf o hráči
Ujfaluši
Grygera
Poborský
77. min Sionko o hráči
Galásek
63. min Jarošík o hráči
Rosický
63. min Koloušek o hráči
Šmicer
31. min Nedvěd o hráči
Štajner
46. min Baroš o hráči
9 Koller
Koller
46. min Lokvenc o hráči

SrbskoSrbsko(3-5-2)

Jevrič
Mirkovič
Bunjevčevič
46. min Džodič o hráči
Krstajič
4 Duljaj
Duljaj
Lazetič
46. min Trobok o hráči
Stankovič
46. min Vaškovič o hráči
Djordjevič
67. min Koroman o hráči
Dragutinovič
46. min Dimitrijevič o hráči
Miloševič
56. min Kežman o hráči
Kovačevič
82. min Pjanovič o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 5 435

1

Začal první poločas utkání Česko - Srbsko

1

S třicetiminutovým zpožděním začal poslední přípravný zápas české reprezentace před kvalifikací o postup na mistrovství Evropy.

1

Rosický z levé strany rozehrál přímý volný kop po zemi na Šmicra, míč z jeho kopaček však k Johanovi nedoputoval.

2

Vladimír Šmicer (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 1:0

2

Vladímír Šmicer parádní střelou z voleje otevřel skóre zápasu. Poborský na pravé straně patičkou uvolnil Rosického, následně Štajner přistrčil na Kollera, který v pokutovém území poslal míč volnému Šmicrovi. Hráč Liverpoolu pohlednou rychlou akci zakončil nechytatelnou střelou.

7

Vladímír Šmicer vystřelil po zemi k tyči, jugoslávský gólman vytlačil na roh.

8

Následný roh Jevrič vyboxoval, odražený míč přiťukl Johana Rosickému a jeho tvrdou střelu jugoslávský brankář opět vyrazil.

9

Přímý volný kop zahrával Poborský, ale Johana nedoskočil. Vzrušení přinesly další okamžiky, kdy pomezní rozhodčí nepostřehl, že míč opustil hrací plochu, a nechal vystřelit Rosického. Jeho střela skončila vysoko nad. Jugoslávští reprezentanti se za to na rozhodčího hodně zlobili.

11

Šanci Darka Kovačeviče zastavil zvednutý praporek rozhodčího. Útočník San Sebastianu ale v ofsajdu zřejmě nestál.

12

Grygera vybojoval míč ve středu pole, ale nedokázal přesně přihrát.

13

Jiří Štajner táhl středem rychlý protiútok. Po jeho přihrávce střílel Vladimír Šmicer levačkou nad jugoslávskou branku.

15

Mirkovič vystřelil asi ze 30 metrů, slabou střelu gólman Čech v pohodě chytil.

16

Rosický ideálně předložil míč Kollerovi v jugoslávské šestnáctce, ale proti útočníkovi Dortmundu včas vyběhl gólman Jevrič.

17

Rozhodčí opět chybně posoudili situaci a nenechali Jugoslávce pokračovat v akci, přestože míč zůstal ve hře. I po odpískání střílel Miloševič, ale Čech ho vychytal.

19

Štajner se dostával do pokutového území, ale jeho tvrdou střelu srazil na roh Bunječevič.

20

Tomáš Ujfaluši (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 2:0

20

Rosický zahrál roh na bližší tyč. Johana míč přizvedl a nabíhající Ujfaluši si hlavou přispal první reprezentační gól.

25

Vynikající zákrok předvedl Petr Čech proti střele Dejana Stankoviče. Po jeho tečované střele se kopal roh, odražený míč poslal Krstajič za obranu na Stankoviče, ale jeho tvrdou střelu z 10 metrů exsparťanský brankář skvěle vyrazil.

29

Po ponechané výhodě centroval zprava Štajner, Koller na vysoký míč nedoskočil.

29

Výkop brankáře Čecha posunul Koller na Poborského, po jeho centru však Mirkovič před Šmicrem odklidil míč do bezpečí.

31

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Šmicer, nahradil ho Pavel Nedvěd

31

Vladímíra Šmicra trápí zraněný kotník, a svoje místo tak přepustil Pavlu Nedvědovi.

33

U prostranní čáry fauloval Nedvěd Stankoviče, míč do šestnáctky načechral Djordjevič. Tečovanou hlavičku Krstajiče chytil Čech.

35

Jiří Štajner utekl po pravé straně a ideálně přihrál osamocenému nabíhajícímu Pavlu Nedvědovi. Jeho pěkná střela bez přípravy jen prosvištěla okolo levé tyče Jevričovi branky.

38

Rosický nádherně, téměř od půlky, hledal Poborského. Tomu ale při zpracování míč utekl.

39

Stankovič byl v souboji s Galáskem a Ujfalušim faulován. Střelu Djordjeviče z trestného kopu zblokovala zeď na roh.

40

Jugoslávci se na chvíli usadili v blízkosti branky Petra Čecha, ale více než dva rohy a jeden aut nevytěžili.

42

Jiránek zastavil průnik Djordjeviče.

44

Krstajiče zastavil zezadu skluzem Poborský, žlutou kartu nedostal. Trestný kop zahrál Stankovič, přetažený centr skončil v zámezí.

46

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Ivica Dragutinovič, nahradil ho Igor Dimitrijevič

46

První obranný zákrok si připsal René Bolf, když odhlavičkoval míč na roh před Kovačevičem.

50

Krstajič odcentroval z levé strany, hlavička Miloševiče šla vedle pravé tyče Čechovy branky.

51

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 3:0

51

Milan Baroš se snažil uniknout jugoslávské obraně, ale byl faulován. Míč z trestného kopu poslal do šestnáctky Tomáš Rosický a právě faulovaný Milan Baroš vyskočil nejvýše a svoji hlavičku nasměroval k tyči.

53

Nedvěd hledal po brejku před brankou Lokvence, s ním se ale stačil vrátit Mirkovič.

55

Tomáš Ujfaluši (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 4:0

55

Další gól po standardní situaci. Po faulu na Nedvěda přenesl Poborský hru od brankové čáry na druhou stranu. Z pravé strany pak Galásek odcentroval do šestnáctky a Ujfaluši se podruhé prosadil hlavou.

56

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Savo Miloševič, nahradil ho Mateja Kežman

57

Nedvěd střílel z dalšího přímého kopu z 25 metrů doprostřed jugoslávské branky.

60

Baroš zprava nedokázal přesně odcentrovat na Lokvence čekajícího před brankou.

61

Zprava centroval Rosický, Lokvencova hlavička letěla nad břevno.

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Galásek, nahradil ho Jiří Jarošík

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Václav Koloušek

63

Krstajič hledal před Čechovou brankou Kovačeviče, rozhodčí útočníkovi odpískali faul.

66

Na trávníku zůstal ležet Milan Baroš. Zranění si přivodil v souboji s Krstajičem. Po krátkém ošetření se ale na hrací plochu vrátil.

67

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Predrag Djordjevič, nahradil ho Ognjen Koroman

68

Matěja Kežman zkoušel vystřelit akrobaticky přes hlavu, ale vůbec netrefil míč.

71

Před napadajícím Barošem musel odehrát míč gólman Jevrič.

72

Koloušek hledal dlouhým pasem za obranu Baroše, ten však stál v ofsajdu.

75

Bolf čistě skluzem zastavil průnik Jugoslávců.

76

Počet diváků 5 435

76

Dvě nadějné akce nedotáhli Jugoslávci do konce. Nejprve Trobok s Koromanem zakončili svoji spolupráci nepřesným centrem, stejně dopadla i akce Kežmana s Kovačevičem.

77

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Poborský, nahradil ho Libor Sionko

78

Před nabíhajícím Kolouškem chytil míč Jevrič.

80

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 5:0

80

Libor Sionko s Milanem Barošem běželi sami na gólmana Jevriče. Záložník Sparty přihrál útočníkovi Liverpoolu, ten se kličkou zbavil brankáře. Přestože si situaci trošku zkomplikoval, dokázal se prosadit i přes vracející se obránce.

82

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Darko Kovačevič, nahradil ho Mihajlo Pjanovič

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Boris Vaškovič (Srbsko)

83

Vaškovič uviděl žlutou kartu po faulu na Nedvěda.

86

Po obranném zákroku Jiránka, jenž srazil míč do autu, centroval Krstajič. Míč prolétl pokutovým územím a skončil v zámezí.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Ujfaluši (Česko)

88

Jugoslávce se sami připravili o míč, ale Baroš s Kolouškem si nerozuměli a vrátili míč soupeři.

89

Ujfaluši fauloval Kežmana. Z 25 metrů Krstajič střílel velmi nepřesně.

90

Nastavují se tři minuty.

90

V první nastavené minutě po rychlé akci Kolouška a přihrávce Nedvěda byl odstaven od míče Baroš. Rozhodčí počínání Mirkoviče jako faul neposoudil.

90

V úplném závěru se po Ujfalušiho obranném zákroku kopal roh, ale z něj Jugoslávci nic nevytěžili.