Diskuse k článku

Průměrní zaměstnanci? Chyba šéfa

Jen málokdo nastoupí do práce s tím, že bude průměrný. Pokud zaměstnancovu snahu uspět nikdo nepodpoří, časem zmizí. Když pak nepracuje míň, rozhodně neudělá nic navíc. Šéf se může donekonečna ptát, proč se kdysi kvalitní lidé změnili v šedý průměr. Stalo se tak proto, že to dovolil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jiří

Všude pracuje nejvíce průměrných
Už jste někdy viděli něco jako Gausovu křivku nebo normální statistické rozdělení?:) Prostě ať pracujeme jakkoliv, vždy bude nejvíce lidí pracovat průměrně. Jediné, co se nechá udělat, je zvednou průměr. J.
0/0
3.3.2004 23:06

Tm

Co je průměr?
A co je to "průměrný zaměstnanec"? Cožpak je možné, aby všichni byli nadprůměrní? A v čem?
Řekněme že jde spíš o neschopné, arogantní zaěstnance. Pravdou je, že pokud má šéf neschopné podřízené, znamená to, že on sám je neschopný - prvním úkolem šéfa je získat a udržet si schopné zaměstnance, motivovat je (hlavně nedemotivovat), poskytnout jim dostatečnou podporu. Ty méně schopné pak je potřeba vychovávat, školit - řada z nich chce být schopnými zaměstnanci. A pak je tu ten zbytek. S těmi je třeba se rozloučit. To nejsou ti, kteří chtějí větší plat, nebo jít domů po osmi hodinách, ale kteří nechtějí odvádět poctivou práci.
0/0
3.3.2004 19:40

abae

motivace
Problém je v tom, že šéf má 1000,- Kč na hodinu a jen telefonuje a jezdí autem a zaměstnanec má 50/hod a dělá ze něho všechnu práci, novodobé otroctví!
0/0
3.3.2004 18:55

reyt

Re: reyt
Ty jo, to mate dobryho sefa. Kdyz jsem to spocital, tak bere  necelych 200 tisic mesicne. Kde to je, chtel bych se tam prihlasit :-).
0/0
3.3.2004 22:37

Standa

Re: Re: reyt
Můžeš, šéfa už máme, za pade tě berem.
0/0
30.9.2004 10:54

Jako co ????

Noname
jsem v práci od nevidim po nevidim,,, v zimě je tomu tak,, od 6:00 do 18:00  soboty neděle - rukama!
A kdo mi co dá navíc ?  jsem dobrej zvládnu práci jeden den pěkně, ale druhej jsem unavenej,,, kdyby takhle pracovali na +uradech, lekari policajti,,,
atd.. to by byl život,,,
0/0
3.3.2004 18:27

Fakt blázen ?

co to tu meleš redaktorko,,
za komačů dělalo v pekárně  450 lidí ! ted se jedou stejné porce stejne tolik výrobků  a je nás 180,,,, tak co,,, a musíme zvládat,,,hmm co na to řekneš ?
fakt kráva
 
0/0
3.3.2004 18:24

Ty seš ale káča

Káča
stačilo mi přečíst pár řádků celé to nebudu číst, je vidět že jsi na prachy, ty huso,,, seš normální lidi, jsou na pokraji bláznovství, peníze,peníze,peníze,,, a vy,,,,t se na lidi,, jen je zadřít do mrtě,,, proč nepíšete na IDNES !! něco pro normální lidi, jak zesměšnit šéfa před 100 lidma,, jak osrat šéfa, jka mu to nandat ?? hmm to nic co,,  idnes sux
0/0
3.3.2004 18:21

Jacques

průměrnost
Proč nebýt průměrný? Šéf udělá odhad kuchyně, my ji uděláme. Když je odhad 150 hodin a my ji zvládnem za 100 , rozdíl si šéf nechá. Tak proč ji nedělat 150 hodin... Kde není motivace není výkon. A pochvala? .. k čemu to,já potřebuji k životu peníze ne pochvaly. Nejhorší na tom je že to nakonec stejně zaplatíme my ve službách a zboží, pač toto je u nás zcela normální.
0/0
3.3.2004 17:50

Hans

pracovat v cesku???
Damy a panove vsichni tady vime ze zacit poradne pracovat a to s nasazenim a obetavosti v Praze vede v lepsim pripade k vylouceni s kolektivu v horsim k likvidaci toho nezadouciho elementu okolim :-)))) komentovat nejak fakt ze v trznim prostredi je zamestnanec jen kus bezceneho masa je ztrata cesu, viz prispevky nize, navic diky "reforme" nas ceka radostne budovani kapitalismu do nasich 73 let takze pekne zvolna at nam vybyde sil na 23 let budovani kariery po nasi padesatce :-))))))))))))))))
0/0
3.3.2004 17:19

XL

Co by chtěli?
Výkon s plným nasazením přesčasy často a zadarmo. když je potřeba něco stihnout, tak se musí zůstat v práci. Domů se dostat třeba po půlnoci. Takže nasazení maximální, zaplatit co nejmíň. Lepší je pochvala, pracovník má radost, a nic to nestojí.
Většina lidí se pohybuje v mezích průměru, aspoň ve svém oboru. Tahle soutěživost je nezdravá. Nejde o to, být lepší než ostatní, ale aby dobří byli všichni. Aby např. lékař, právník atd. byl i ten průměrný dobrý.
Seberealizovat se v práci? Říkejte to prodavačce. Možná se jim to říká, oni možná říkají, že je práce baví. Mě do jisté míry baví, když mě práce zaujme, tj. musím dělat soustředěně a trochu na práci myslet. Práce u pásu - asi taky baví? A nejvíc mě baví, když jdu domů. Člověka baví jen určité typy činností, je normální, že řada činností nebaví. Když doma luxuju, nedělám to proto, že mě to baví, ale aby bylo uklizeno. Není to činnost, že bych k ní měl vyloženě odpor, ale seberealizaci v ní nevidím. Práce v zaměstnání je často horší - zpravidla je náročnější, než domácí úklid. Jenže člověk nedělá na svém, dělá jako pracovní síla a o řadě věcí nerozhoduje. Že práce většinu lidí příliš nebaví je asi normální. Ráno mě nebaví vstávat, ale vstanu. Řada činností není zábavná, ale jde o to dělat je pečlivě. Zuby si taky nečistím kvůli zábavě, ale kvůli zdraví a taky kvůli ostatním.
 
Takže ty řeči o tom, jak má práce bavit ať si někdo strčí za klobouk. Je to jen taková přetvářka. Jako bylo za komunismu, jak lidi předstírali, že pracují a že je to baví. I když ani moc nepředstírali. Ted pracují doopravdy - ale proč mají předstírat, že je to baví?  To má sestra ve špitále předstírat, že ji baví někomu umývat zadek když se pokálí? Neboji tolik baví píchat injekce a brát krev? Spíš bych chápal, že ji baví výsledek, že pomůže lidem. Ale činnost - že by byla zábavná. Tak leda sport nebo nějaká hra. Ale práce asi ne.
0/0
3.3.2004 16:57

Flákač

Jak makám
Do práce chodím každej den o 15 minut pozdě a plížím se zadním vchodem, aby mě vedoucí neviděl, pak asi hodinu dělám že něco čtu, ale přitom spim a to samý po obědě, není nad to jít domu pěkně odpočatý,  práce mě vůbec nemotivuje, protože můj vedoucí je absolutně neschopnej a nerozumí svojí práci (říká si maneger), ale vůbec nikomu to nevadí, takže, když tady nebudu sědet na tom teplym fleku já, bude tady sedět jinej blbec a flakač....  :-)             
0/0
3.3.2004 16:26

asa

Re:
A kde že to děláš ? Stačí obor.
0/0
3.3.2004 17:20

Flákač

Re: Re:
Státní správa
0/0
30.9.2004 11:26

tom

dopad na celou společnost
"...v poslední době přibývá lidí, kteří se nestydí za to, že je práce baví....". Tak to jsem si myslel, že na to by měl být člověk pyšný. Ne každý má to štěstí a živí se svým koníčkem. Takový člověk, který chodí rád do práce pracuje úplně jinak, než ten nešťastník, který pracuje jen pro peníze. To se odráží i ve výkonnosti. Koho práce baví, udělá něco navíc, úplně nezištně, protože v tom vidí smysl. Z venku pak vypadá jeho snažení sympaticky a přitažlivě pro obchodní partnery. Kéž by byla taková celá naše společnost... tom
0/0
3.3.2004 16:08

Jochňouf

Kupředu
Jsem stachanovec, makám na 200 %. Je to tak správně, soudruhu vedoucí ?
0/0
3.3.2004 16:07

Ekonom...

Re: Ten , kdo tvrdí , že maká víc jak na sto procent tak lže....
Protože pracovní doba se skládá z počtu pracovních hodin a ty co pracujou v úkole , maj vyhozenej určitej počet kusů na hodinu a směnu . Někdo je sice šikovnější rychlejší , ale nemá možnost pracovat na víc jak sto procent .V jiným případě se počet kusú na hodinu zvišuje tak , aby to bylo zase jen sto procent.Kdo nestíhá nepracuje a nejí , tak to je a bude.Česká mentalita , nahonit si nějaký kusi a jít si čoudnout , technolog to uvidí a říká , maj čas šup , přidám jim několik kusů , člověk se zase naučí dělat rychleji a jde to pořád do kola ...Jedna rada , využívejte pracovní dobu , jako všude na západě , nekorzujte mimo svačiny po dílně a nebude důvod vám zvedat normy..
0/0
3.3.2004 16:53

gat

jo
diky, velmi vystizne, vidim to kolem sebe kazdy den
0/0
3.3.2004 16:00

ŠEDÝ

PRŮMĚRNÍ ZAMĚSTNANCI? CHYBA ŠÉFA.
V dnešní době hezké slovo potěší. Více však potěší finanční odměna. Každý zaměstnavatel dává jen tolik co musí. Každý zaměstnavatel optimalizuje náklady. Nemůže se divit, když své výkony optimalizuje i zaměstnanec. Dnes nikdo s nikým nediskutuje. Dnes se jen přikazuje a o nikoho se nezajímá. Je to snadnější,ale nevýkoné. Než někoho zdokonalovat je lepší si hotového pracovníka přetáhnout z jiné fikmi. Pak rychle využít, vyždímat a nazdar.
 
0/0
3.3.2004 15:25

Daniš

Dobrý článek
Správný článek, to že spousta manežerů neumí motivovat a vést lidi je fakt a setkávám se stím každý den. Bude to trvat asi ještě jednu generaci než se to globáně změní.
0/0
3.3.2004 14:57

asa

Re:
Tak tak...dnes to funguje na principu když se ti to nezdá můžeš jít a to asi není dobře.
0/0
3.3.2004 17:22

Programátor

na pracantyse pořád kouká jako na magory..
Na mnoha místech na vás i dneska koukaj kolegové jako na magora když v práci pracujete. A šéfům je šumafuk jestli celej den makáte nebo jen hejbete myší ale běda jak nesedíte na svým místě...
0/0
3.3.2004 14:53

Software developer

Re: na pracantyse pořád kouká jako na magory..
Nevím, zda jsi svůj příspěvek myslel jen jako vtip, ale já s ním musím 100%-ně souhlasit. Takhle nějak to dokonce často funguje i v menších firmách, kde by to člověk rozhodně neočekával.
 
Často, když team pracuje a vzniká nějaký zajímavý produkt, tak tak jediná zásluha, kterou si na tom šéf většinou může připsat je to, že nezaclání a vývoj neblokuje svými hloupými a nekvalifikovanými zásahy....
0/0
30.9.2004 11:15

socka

dotaz
dotaz pro supernovinare z iDnes, co udelat s Vladou Spidlou @ Co co sefujou tomudle statu ? podprumernost je slabe slovo a sefa nemaj,kdo je sakra vinik ??? 
0/0
3.3.2004 14:52

Nicka

Začarovaný kruh:Průměrný pracovník
Když budeme všichni nadprůměrnými pracovníky, tak vlastně budeme průměrní a budeme se muset snažit, abychom byli nadprůměrní a pak budeme zase průměrní.......
0/0
3.3.2004 14:51

ano

Re:
moudrá slova
0/0
3.3.2004 15:44

nemakačenko

a proč bych měl ?
až budu brát love jako moji manageři, tak to jo !!!
0/0
3.3.2004 14:38

Pána boha !

Pána boha !
Ta paní je asi cvok - co napsala ten článek - ona sama je asi jedna z těch stoprocentních lidí na planetě.
0/0
3.3.2004 14:28

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz