Diskuse k článku

Naučte se řídit ostatní

Podle psychologů se budoucí schopnost vést a řídit dá rozeznat už u dětí v mateřské škole. Komu tyto předpoklady chybějí, a přesto je v práci potřebuje, bude muset využít buď odbornou literaturu, nebo si vybrat odpovídající školení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

eliska

jak ziskat moc nad ostatnimi
...dost odpudivy...neumim si ani predstvit delat s nekym kdo by mel nade mnou "moc"......delam pro firmu, a  pro zajem firmy...sefy povazuju za spolupracovniky kteri zrovna tak jako ja delaji pro firmu a v zajmu firmy...
0/0
26.2.2004 1:15

acylpirin

Dobrý a špatný nátlak
S formováním dobré a špatné formy nátlaku v posledním odstavci článku si dovolím nesouhlasit. Reagovat na vážné pochybení zmíněného typu (např. alkohol) větou Co si pomyslí ostatní ... ? anebo Co si pomyslím já, tvůj šéf?  spíše zavání alibismem a zbabělostí než schopností řešit situaci a vyvodit patřičné varováním do budoucna.  Ostatní pracovníci reakci vedoucího na podobné prohřešky vnímají velmi citlivě a obávám se, že navrhované řešení by vedlo spíšek obecnému poklesu morálky na pracovišti. 
Jsem toho názoru, že podřízení uznávají zejména autoritu danou senioritou, profesní zkušeností, vzděláním, schopnosti nadhledu a reálného úsudku a velmi lehce rozeznají přirozenou autoritu od té, která si zakládá na nabiflovaných poučkách (nic proti, když to jinak nejde).
Navíc jsou lidé, kteří mají reálnou sebereflexi a pozitivně reagují na partnerský přístup a jsou tací kteří reagují pouze na direktivní nařízení.
 
0/0
25.2.2004 16:01

lumpik0

Re:
Převážně musím souhlasit, jen s tím, že lidé uznávají jen autoritu danou senioritou atd. ne. Vycházím ze své praxe. Je mi 30, mám pod sebou 40 lidiček ve věku od 19 do 55 let a nemám pocit, že bych u nich neměl autoritu. A rozhodně nejsem zastáncem direkcí a příkazů. Zastávám heslo, že vždy to jde po dobrém a přitvrdit mohu vždy.
0/0
25.2.2004 17:11

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz