Diskuse k článku

Kancelář za dva tisíce měsíčně v centru Prahy? Žádný problém

Platit za kancelář u Staroměstského náměstí v centru Prahy měsíčně dva tisíce korun není nic nemožného. Do pohodlného křesla se však v ní neposadíte. Je totiž virtuální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ta, která nejsem

Kdo má obrat přes 3 milióny,

tomu se vyplatí virtuální kancelář nikoliv v Praze, nýbrž na Bahamách.

0/0
13.9.2010 2:07

CCIR

A prečo vlastne sú na tej ilustračnej fotke bankovky slovenskej meny? Nie je to nejaká provokácia? Čo tie české bankovky sa už zasa prestali páčiť? :-P

0/0
12.9.2010 18:06

Krokodyl1

Tak obecně

nevěřím žádné firmě, která má "virtuální" sídlo.  Ono to už ze svojí podstaty vypadá podezřele. Buď si hrají na něco co nejsou, nebo chtějí mít možnost se rychle v případě potřeby ztratit, nebo je v tom jiná lumpárna ..... to je to samé jako lidi s trvalým bydlištěm na obecním úřadě. :-P

0/0
8.9.2010 13:38

politicky nekorektní trolejbus

Re: Tak obecně

jak poznáte, že ta adresa je virtuální? cedule u recepce je a v případě potřeby si vás v té samé budově pozvu na jednání do perfektně vybavené kanceláře. To, že jí mám pronajmutou jen na dvě hodiny , nepoznáte.

V době rychlého internetu, telekonferencí, a mobilů mnoho firem kamennou kancelář prostě nepotřebuje a platit 20.000 měsíčně za kamennou kacelář, kvůli těm dvoum klientům, kteří se se mnou chtějí sejít osobně v kanceláři není ekonomické. pro takové případy si vždycky pronajmu plně vybavenou kancelář, kam si donesu akorát notebook a cedulku na dveře.

0/0
8.9.2010 13:57

politicky nekorektní trolejbus

Re: Tak obecně

Mám na mysli kancelář pro stzk s klienty, nějaké administrativní neveřejné zázemí obvykle existuje.

například u RK, pro níž pracuju je jedna kamenná kancelář v Praze, kde je ředitelství, právníci, asistenti. V krajích jsou pouze virtuály.

0/0
8.9.2010 14:00

Krokodyl1

Re: Tak obecně

Poznám to. Těch "profláklých" adres je pár a navíc pokud příjdu k domu, kde je na dveřích 250 cedulí firem co tam sídlí, tak to o něčem vypovídá. Ještě k tomu označení "firma" - ve virtuálu sídlí max. tak OSVČ nebo zoufalí majitelé eseróčka s jedním zaměstnancem. Fakt se mi nechce subjekty, co nemají ani na kancelář, označovat slovem firma :-P

0/0
8.9.2010 14:05

politicky nekorektní trolejbus

Re: Tak obecně

Firmu hodnotím podle referencí a kvality služeb, ne podle toho, jestli má kamennou kancelář. Žijeme v 21. století, v érě elektronické komunikace, kdy se osobně vyřizují jen ty opravdu nezbytné věci.

Ony ty firmy tu kancelář mají, ale často jenom v Praze, a "virtuálem" řeší regionální zastoupení. U většiny firem to není možné, ale pokud podnikáte v účetnictví, finančním poradenství, zprostředkování služeb, realitách - tedy v oborech, kde pracujete většinou doma, nebo v terénu, bude kancelář po většinu měsíce prázdná.

A málokterý podnikatel/malá firma si takovou kancelář bude držet za dvacku měsíčně. Vám jako klientovi by se naopak asi nelíbilo, jezdit pokaždé na jednání 200 km do Prahy. proto si na jeden den v týdnu najmu kancelář na dobré adrese v Brně,kde není problém zaparkovat ani přijet MHD, objednám na ten den klienty, s nimiž je potřeba něco řešit osobně a jsme spokojeni všichni.

0/0
8.9.2010 14:24

kociska

Re: Tak obecně

Některé firmy ale nepotřebují kamennou místnost, kde budou skladovat papíry :) Jsou to třeba jen osoby zabývající se nějakou distribucí ze zahraničí a tak.... Sama mám v rodině 2 takové případy a rozhodně to nejsou lidé, co by směřovali k podvodům :) Za dob, kdy se papírovat mohlo jen tak napůl vyplňovali každý pitomý papír :-D.... Je to naopak jen úspora peněz, né obrázek nedůvěry :) - ale souhlasím, že jsou lidé a firmy poddfukáři :)) to rozhodně ano

0/0
2.10.2010 12:52

FandaVV

Poptávka roste i v regionech

A když budu chtít virtuální kancl na dobré adrese v Bruntále ;-) kolik mi zaplatí? Třeba Palas ?;-)

0/0
8.9.2010 13:05

RedSquirrel

Zavádějící název článku

Nejedná se o virtuální kancelář, ale o pronájem adresy sídla firmy, jen pro poštovní styk (dobré pro podvodné firmy, které nechtějí být osobně k zastižení). Tj. totéž, co už dlouhá léta (zejména v tzv. daňových rájích) běží, žádná novinka to není. Kancelář, resp. provozovna v centru má smysl, pokud do ní mohou chodit klienti - ta ovšem musí podle vyhlášky z roku 2001 splňovat jistá pravidla, např. mít bezbariérový přístup atd., což není tento případ. Takže kdo chce podnikat v centru a nemá zrovna lukrativní bysnys, má prostě smůlu, i v době trvající krize. Vlastníci prostor je raději nechávají prázdné, než by je nabídli za přijatelnou cenu.

0/0
8.9.2010 12:53

politicky nekorektní trolejbus

Re: Zavádějící název článku

Dělám pro jednu brněnskou realitní kancelář. Takovouto "virtuální kancelář" také využíváme. Z jednoduchého důvodu. Všichni pracujeme buď z domu nebo jsme v terénu,republiková centrála je v Praze, regionální manažeři mají kancelář doma v obýváku. Kamennou kancelář jsme chvíli v Brně měli, ale pro nevytíženost jsme ji zrušili. I v době mobilů ovšem někoho napadne zavolat na pevnou, eventuelně nám chce poslat fax ( on tenhle anachronismus opravdu dnes ještě někdo používá...). proto si držíme virtuální kancelář s jednou slečnou, která zvedá telefony pro x dalších firem. Občas chce některý klient jednat v kanceláři ( podepisování smluv etc...), pro takový případ si můžeme kdykoli na hodinu na dvě pronajmout patřičně zařízené prostory v M-paláci. ( V Brně dostatečně reprezentativní adresa).

Tak na co kamennou kancelář?

0/0
8.9.2010 13:53

ujko.straka

zas jen šméčko

Zas jen pořádný šméčko na lidi. Pokud se někdo potřebuje skrývat za rádobypozlátkem je pro nás nedůvěryhodný hned ze startu a nějaký byznys s ním si pořádně rozmyslíme. Toliko z vlastní zkušenosti.

0/0
8.9.2010 9:21

Ezau

Re: zas jen šméčko

Ale no tak ... Existují i normální podnikatelé, kteří potřebují mít nějakou adresu. Třeba takový účetní, co se potřebuje mít nějakou normální adresu (a ne sídlo někde na sídlišti) a místo, kde se může setkat s klienty (tyto virtuální office house poskytují možnost pronájmu zasedaček). A když podnikatel pracuje z domova a nepotřebuje mít vlastní kamennou kancelář, tak proč zbytečně vyhazovat peníze?

0/0
8.9.2010 11:27

mukr

PR?

Dnes, v globalnich podminkach je to nesmysl.

Zalezi co prodavate. Kdyz delate opravdu business, nejaka virtualni kancelar vam zcela jiste nepomuze, spise uskodi. Ale samozrejme, pro urcity typ podnikani, se na start hodi, treba jako virtualni sidlo firmy, aby jste si ho nemuseli delat doma.

0/0
8.9.2010 6:31

xaeris

Šinágle - budíček

Opravdoví frajeři mají za dva litry už dávno virtuální kancelář někde na Kypru, Bahamách nebo v jiném daňovém ráji.Žádné daně, žádná buzerace a klídek pohoda a tabáček.Víme Šináglo?

0/0
8.9.2010 5:46

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz