Diskuse k článku

S nástrahami zimy vám pomůže pojištění

Máte dobrou pojistku nemovitosti? Pak jste v suchu, i když sníh strhne tašky a do domu zateče. I základní pojistky se vztahují na riziko tíhy sněhu a námrazy. Pokud led z vašeho domu zraní kolemjdoucího, pomůže vám pojištění odpovědnosti za škodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habr

Podivné je,

že se v článku hned zpočátku píše, že pojistku lze uzavřít i když už škoda vznikla a hned čerpat pojistné. No řekl bych, že je to pojiš´tovací podvod jako hrom. Ve velkém případu pojistek nabývají platnost až následný den po podpisu smlouvy.

Zamrzlé potrubí se asi nebude hradit u objektu kde bylo topení vypnuté - že? protože to je škoda zaviněná majitelem - jeho nedbalostí. Pokud vím, zamrzlé, roztrhné  potrubí či topení se hradí jen v případech kdy došlo k nepředpokládané události. Jako například po  dobu dovolené, pobytu v nemocnici kdy dojde k velkému poklesu teplot a majitel nemohl zajistit zvýšení temperování bytu, či dojde k rozbití oken apod. Takže zas jen menší klam.

No a když mi spadne sníh na hlavu tak jsem ve stavu, kdy osobně už nic nezajišťuji a nebo se nic podstatného nestalo a jdu dál..

A chodníka - majitele je leší zjistit předem na katastrálním úřadu, respektive na jeho webu kde lze zjistit majitele parcely bez velkých problémů. 

0/0
7.2.2010 12:03

piters

NESMYSL

pojistovna bude plnit jen minimum a nebo nic..neni to o dobrych skutcich ale jak vydelat na lidech. Na sto pro si tady zase nekdo zaplatil par radku.!!

0/0
7.2.2010 11:26

tatianaK

Re: NESMYSL

 PŘESNĚ  TAK. A  když  bude  mít  ta  pojištovna  vyplatit   peníze  tak, si najdou sto  důvodu, aby  nevyplatili ani korunu.  TO ZNÁME8-o

0/0
7.2.2010 19:36

terminal

Re: NESMYSL

Samej znalec je to tady....  A každý to zná. Přitom švagrové spadl na haubnu (Fabie) kus ledu a pojišťovna (odpovědnost družstva paneláku) jí vyplatila 15 tis. Haubnu sehnala na vrakáči, utrženej držák světla opravil její známej za kafe a jediný musela koupit novej kryt baterie. Sečteno, podtrženo zbylo jí 4500,- což neni zas tak špatnej výsledek...

0/0
7.2.2010 20:32

itchygoro

K bodu 2.

Hezký článek, kde se pojišťovna prezentuje jako dobrák. Nejvíc mě zaujal bod 2. = standardní zatečení není kryto pojistkou. Z vlastní zkušenosti vím, že např. v Německu je zatečení srážkové vody standardní pojistnou událostí, kterou kryje pojištění nemovitosti. Holt naše pojišťovny asi mají buď neblahé zkušenosti se zneužíváním, anebo se rozhodly pojišťovat jen takové případy, kde klienty utlučí nedostatečnými důkazy a nedodržením různých předpisů.

0/0
7.2.2010 10:15

Qvark

Re: K bodu 2.

Není náhodou povinností vlastníka a i jeho zájmem se o barák starat a udržovat ho tak, aby do něho za normálních okolností nezateklo? Nebo ho nechat chátrat a pak si nechat platit opravu od pojišťovny? ...

0/0
7.2.2010 11:38

pavel.n

dobrá reklama

pojišťovny velmi nerady platí cokoli.Jakmile je vyšší škoda , už se prověřuje zda nebylo porušeno to či ono.Všichni známe triky se slovíčky jako třeba povodeň a záplava.Třeba u auta - jakmile je porušena vyhláška při nehodě , tak Vám toho moc nezaplatí a řekněte mi , kdy není porušena vyhláška ...

V článku se píše o střeše - budou po vás chtít projekt střechy , výpočty atd - a kdo to k baráku má??

0/0
7.2.2010 6:50

Radez.

Re: dobrá reklama

Přesně, pojišťování čehokoli u vychcáků se začíná čím dál míň vyplácet.

0/0
7.2.2010 8:58

Kristoff

Re: dobrá reklama

Jak píšeš, nejlepší je nepojišťovat se vůbec......

0/0
7.2.2010 18:50

Qvark

Re: dobrá reklama

To je pravda, a čekat s nataženou rukou almužnu od státu ...

0/0
7.2.2010 23:23

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz