Diskuse k článku

Jak si vydělat na slušný důchod navzdory důchodové krizi v ČR

Není možné očekávat, že prožijete důchod stejně jako vaši rodiče či prarodiče. Důchod se ve své současné podobě brzy stane minulostí. Poradíme vám, jak a v jakém věku naložit s vašimi penězi, abyste měli nakonec dostatek na bohatý důchod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ja

zkraceno: investujte do podilovych listu

zkraceno: investujte do podilovych listu. My vam to zprostredkujeme.

Stat se na vas vykasle.

0/0
2.7.2008 19:36

Roman

Jakáže zase krize?

Myslím, že strašení krizí je přehnané, státy EU bohatnou a my také,ať se srovnáváme v EU s kým chceme.Celá západní Evropa bude stárnout a řekněte mi,jestli má už někdo důchody vyřešené?Osobně očekávám odchod do důchodu podstatně dříve než býval průměr, jsou větší nároky na produktivitu a efektivitu, náročnost práce stoupá a s tím i stres,drahé léky si nebudu moci dovolit-s tím počítám,cestování je časté,to kdysi nebylo,za vysoké daně čekám vysokou úroveň zabezpečení v důchodu,kdo bude proti,toho nebudu volit. Spekulace odmítám.

0/0
19.6.2008 22:15

mili

Re: Jakáže zase krize?

Vážený Romane. Strašení krizí? Ta už je tu dávno, jen se o ní nemluví! Myslíte, že náš stát bohatne? Ano. Ekonomika je na vzestupu, ale myslím, že právě dosahuje vrcholu a pak to zase pojede pěkně dolů. A teď, když je na vrcholu, mělo by se nám tedy dařit lépe, tak přesto se plánuje se stále většími deficity? A důchody a jiné soc.dávky nejsou závislé na tom, kolik zaplatíte na daních. Ale na tom, kolik se vybere, od kolika lidí, pro kolik lidí a co to stojí! A v tom je ten průser! A také v systému přerozdělování peněz. A z čeho chcete přerozdělovat, když jsou tu takové fenomény jako: déle se studuje,lidé se dožívají vyššího věku, atd? Všude v Evropě (nebo téměř) už to pochopili a dali do zákonů povinnost vlastního spoření.  Každý je tedy zodpovědný sám za sebe! Odchod do důchodu dříve? Do státního? Zapomeňte! V Bruselu už navrhují 70 let! A můžete volit koho chcete, protože to nikdo a to zdůrazňuji NIKDO nevyřeší. Takový borec se zatím na celém světě nenašel!!!

0/0
20.6.2008 10:13

Zdenek

ja tomu duchodu nejak nerozumim

urcite tento system mel nejaky pocatek,tzn. ze nabral platici lidi kteri si "spori" na duchod. Pochybuji ze tam vzali nejake lidi co tam byli jen rok a hned dostavali plny duchod, coz znamena ze par desitek let ten system musel hromadit penize, cim vic lidi tim vic penez, zatim vyrazny ubytek populace n eni tak tam musi byt stale vic penez. Neco spolkne provoz ale to tam prece musi mit zapocitane.

Jestli z nynejsich penez platime duchody nynejsim duchodcum tak mi v tom systemu chybi ty penize z doby kdy se zadne duchody nevyplaceli. Takze nynejsi spravce tohoto systemu at je pekne dohleda!!

Jestli o to nema zajem tak ja zase nechci vyuzivat tohohle vadneho systemu a nechci do nej prispivat. Jestli me do toho nuti zakon tak me nuti podporovat zlodejnu :( coz je proti memu svobodnemu rozhodnuti.

0/0
18.6.2008 9:58

mobidik

Kde mají lidé vzít na spoření peníze?

mzdy jsou ve srovnání s EU u nás nízké (když se vezme skutečně odpracovaný počet hodin- ne ty vykázané) tak jsou vlastně mzdy ještě nižší. Většina lidí žije od výplaty k výplatě..Tak co tady radíte?

0/0
17.6.2008 19:57

blekkal

Re: Kde mají lidé vzít na spoření peníze?

Někdo holt ten čtyřicetiletý sociálkomunistický hřích našich předků zaplatít musí. Ber to jako FAKT.

.

A pak se jdi postavit před nějaký hypermarket a sleduj, jak moc, musí masa lidí žít "od výplaty k výplatě". A sleduj počet aut. Zjisti si statistiku o počtu lidí, kteří každoročně odjíždějí na dovolenou k moři. Podívej se na trend prodeje veliých plazmových a LCD televizorů...

.

A něco ti dojde. Možná ještě koukni na minulost a popřemýšlej, kde asi lidé už v sociálkomunismu brali ty prachy na nákupy aut v hodnotě několikaletých výplat, za co stavěli ty ohyzdné domy na okraji buranovů etc...

0/0
17.6.2008 23:21

mili

Re: Kde mají lidé vzít na spoření peníze?

Existuje asi 5000 let staré pravidlo. Finanční pravidlo. Pokud jsme v produktivním věku, odkládat si cca 5-10% z toho, co vyprodukujeme. Dříve se tak dělo. Schovali jsme si maso, obilí, ovoce, atd. Pak přišly na řadu peníze a lidi zapomněli odkládat! Ba co víc! Začali si půjčovat! Toť vše. Dříve tedy byl každý zodpovědný sám za sebe. Pak nastoupily sociální vlády, sociální politika, atd...Naučili nás: držte hubu, držte krok, my se o vás postaráme. Bohužel jsme jim to věřili! Jeden ze světových finančníků tvrdí: žádná důchodová reforma neexistuje! Je to pouze ochrana státu za to, co nám doposud sliboval a dále není schopen plnit!

Takže dámy a pánové. Neplačte nad tím kolik vyděláváte, protože každý si tak určuje svůj "životní standart", ale nad tím, jestli jste sami schopni pochopit, že jste zodpovědní sami za sebe a že i vaše budoucnost je jen a jen ve vašich rukách! Myslíte si, že 10% z vašeho příjmu byste nezvládli? Klidně se zeptejte. Dokážu vám, že ano.

0/0
19.6.2008 17:39

natural honey

cim del se sporenim zacnete

jsem se osypala...snad cim "pozdeji" . to psal nejaky prazak. brrrr

0/0
17.6.2008 16:40

Kenny

Re: cim del se sporenim zacnete

Pane bože....toto snad není opravdu možné...jak hluboko iDnes ještě klesne?

Čím dél ??? V rubrice finance si dovolíte použít vymyšlené slovo?? To je opravdu vrchol.

Kdo asi dá na článek autora, který neumí mluvit?

Nemám slov....demecne autora i lidí provádějících opravy.Rv

0/0
18.6.2008 0:14

MeK

Re: cim del se sporenim zacnete

sorry, ale v Praze se rika "pozdejc" Takze zadny Prazan by to nenapsal. Zrejme nekdo kdo jen kratš odlozil vidle

0/0
18.6.2008 10:17

Bubla

čekal jsem , že ve druhé části textu

nás autor seznámí s báječným systémem pojištění, nemýlil jsem se :-)))))

0/0
17.6.2008 16:19

Lotras

Inflace to znehodnoti....

...lepe receno je to krmeni pro bankovni penezokazce....

0/0
17.6.2008 12:54

souhlas

Re: Inflace to znehodnoti....

Presne tak..vyhozene penize..za 30 let si za ty tezce usetrene penize koupime velke kulove:)..nepodporujme bankovni krysy..

0/0
17.6.2008 15:53

mili

Re: Re: Inflace to znehodnoti....

A vy to chcete dávat do banky? Banky vydělávají pro sebe. Své akcionáře, svůj management. Banky jsou na to, abychom mohli platit např. bezhotovostně. Na to jsou banky. Ale pokud to sami se sebou myslíte dobře, měli byste se zamyslet nad tím, proč si spořit, jak si spořit, jaké mám výhody a garance, atd. Našli jste už něco takového? Nějakou instituci? Nějaký produkt? Já jo! Ale o takovém se bohužel nemluví. Ten zatím předpokládám neznáte. A to je ten problém. Protože všechny ostatní, které znáte, jsou podpořeny masivní reklamou (platí klient samozřejmě), popřípadě státem (platí stát z našich peněz!) anebo jim zákony tak nahrávají, že jsou prosazovány i zaměstnavateli. Na druhou stranu, když jsem se bavil s pár řediteli, obchodními řediteli, finančními řediteli, tak ani jeden bohužel neměl přehled o finančním trhu se zajištěním na stáří. Znají pouze to, co je denně v televizi a v médiích!!! A to nemluvím o odměnách pro ty,co prosadí ten či onen produkt ve firmě!

0/0
19.6.2008 17:53

hell365

nestabilní hosp. sys.

Stejně do 20 let bude válka, globální přírodní katastrofa nebo hyperinflace a dlouhodobé soukromé spoření je na nic. Tyhle rady  (o spoření na důchod) jsou přímo závislé na dlouhodobě stabilním hospodářském a sociálním systému a to nás do budoucna rozhodně nečeká!

0/0
17.6.2008 12:33

blekkal

Re: nestabilní hosp. sys.

stabilní "hospodářský" a "sociální" systém jsou v přímém protikladu. Vše je o osobní odpovědnosti.

.

Jakékoli slovo, obsahující základ "sociál" je o fekáliích. Podobně jako "sociální zařízení", "sociální demokrad", nebo "sociálkomunistická špína". :-©

0/0
17.6.2008 23:24

Estébák

Důchod

Není třeba  šetřit na důchod.  Každá firma bude muset mít ze zákona vlastní krematorium na které bude zaměstnanec platit polovinu platu.Žádný důchod nebude a po smrti v práci rovnou do pece.;-D;-D;-D[>-]

0/0
17.6.2008 9:37

opportunity

?

Proč je nadpis

Jak si vydělat na slušný důchod?, když v textu není o vydělávání, ale spoření?

0/0
16.6.2008 20:26

mili

Re: ?

Když si v práci vyděláte a uložíte si to na stáří....tak je to o výdělku. A pokud si ještě navíc spoříte tak, že vaše peníze pracují pro vás, je to opět o výdělku. Ale pozor na sliby. Jak se říká: slibem neurazíš! Myslím tím, že se musí spořit výhodně, garantovaně, jistě, atd....

0/0
19.6.2008 17:59

iuos

hmm

přinejhorším prodám zahradu a v bytě se zastřelím ;-D

0/0
16.6.2008 15:10

Jana

Každý nadává, ale máte řešení?

1.  .Jedno je jasné, lidi mít děti nechtějí.

2. Hloupí, sociálně slabí a nemocní si na důchodj nikdy nenaspoří.

 A aby nepozabíjeli ty, co si na něj třeba naspoří, protože poctivě dělají, mají to štěstí, že jsou zdraví a dostatek inteligence na to, aby věděli, že je třeba spořit, tak ti to všechno odnesou a budou přispívat na důchody výše jmenovaným .Tohle přece nemá jiné řešení.

0/0
16.6.2008 11:23

kolaps

duchodova reforma stejne nic neresi

Problem je v tom, ze lide nechapou a ja se jim nedivim, ze i kdyz budou platit socialni a zdravotni, tak cely system i po zavedeni jakkychkoliv represi (snizovani duchodu, vyssi vyber dani, prodlouzeni odchodu do duchodu, ) zhrouti. Lide starnou a diky medicine jsou stale aktivni, takze budou muset chodit do prace. Mladi lide, si nejdriv poridi bydleni, cca 20 let, 30% platu a az to splati v 50 letech, mohou sporit na duchod. Jinymi slovy, kazdy se bude muset postarat sam o sebe :) coz hezke, ale stat Vas porad bude nutit platit socialni pojisteni= dan, aby utahl duchody, ktere nasliboval generaci pred Vami. Zacarovany kruh, do ktereho se jeste vlozi migrace obyvatel. Jedina 2 mala reseni je  1.v 18 podepsat papir - budu se starat v duchodu sam o sebe, nechci ti state nic platit a nic od tebe nebudu v 65 letech chtit 2. budu ti state platit - postarej se  o mne alespon na urovni 50% toho co jsem Ti dal - stejne to bude malo. A to jeste nepocitam, ze bychom se meli starat o rodice

0/0
16.6.2008 9:16

Martina

A bude zle!!!!

Dnešní třicátníci a mladší vůbec netuší, co je čeká. Nikdo nešetří, všichni si jen půjčují na nesmysly a snad čekají, že jich stát bude živit, .Přežitek socialismu.Mám do důchodu 20 let. Právě jsme splatili hypotéku a začínáme tvrdě šetřit na budoucnost. Pokud měsíčně hodím 2x  1700 na stavebko, 2x 500 na penzijko( zaměstnavatele přispívají) a tak 2000 do akciových podílových fondů po dobu 20 let, není možná, abychom něco nenašetřili. Snad to bude stačit.

0/0
16.6.2008 8:01

jsk

Re: A bude zle!!!!

Při 7% inflaci určitě NE! Pokud nezůstane zachován průběžný systém, bude na tom 90% popilace velmi zle a ekonomika půjde do kytek. DF ovšem zbohatnou. Jste už jejjich akcionářem? Ne? Tak si pospěšte!

0/0
16.6.2008 8:57

Martina

Re: Re: A bude zle!!!!

A nevíte, kdo asi tak do toho průběžného systému bude přispívat?

Vy snad máte 2 až 3 děti, aby na nás někdo pak dělal? Mám kolem sebe samé 25-30 tileté kolegyně, které se na mateřskou vůbec nechystají, prý na co?,  Mít děti asi není in...Tak maximálně 1 dítě, aby neklesla moc životní úroveň.

0/0
16.6.2008 11:16

PETRA

Re: Re: Re: A bude zle!!!!

Opravdu mít děti není IN. Rodiče mají stále méně času jak na sebe tak ještě na děti. A při dnešní drahotě si více dětí může pořídit jen málokdo. Mému příteli je 27 a děti by si moc přál, jenže stále ještě nemáme pořádně zařízenou ani domácnost, natož kde pak brát peníze na plíny a pak na školu. Zanedlouho se totiž zavede školné nejen na VŠ ale jak to tak s těmi reformami vidím, budem muset platit i za povinnou školní docházku. Jak ODS hlásá: KVALITNÍ VZDĚLÁNÍ PRO KAŽDÉHO (nutno dodat: KDO MÁ PENÍZE)

0/0
16.6.2008 15:31

Jannynov

Re: Re: Re: Re: A bude zle!!!!

Mému muži bylo 26 když jsme měli první dítě. A domácnost jsme "komplet" zařízenou neměli a nic se nestalo.

Nyní máme děti tři. To je o prioritách. Někdo se uskromní, jiný chce "ještě tohle a ještě tamto...."......ale ty věci můžeme mít přece pozdějš.

Děti hůře. ;-)

0/0
16.6.2008 17:48

MMMM

Re: Re: Re: Re: Re: A bude zle!!!!

No jo, ale dnes chce mít každý všechno, hlavně byt auto prachy a postaven v práci, děti se už do toho nevlezou. Ano je to o prioritách, ale kdo vidí dítě jako prioritu?

0/0
16.6.2008 20:51

blekkal

Re: Re: A bude zle!!!!

nebo možná postřílet svinské odboráře, roztáčející inflaci? ;-)

.

Ostatně, tohle se týká peněz. Člověk, včetně těch opravdu malých, který jen trošku promyšleně investuje do rozumných komodit (například nemovitostí) je úplně mimo tento problém.

.

Ty ještě nemáš hypotéku na byt / dům, kterou ti splácí nájemníci, díky skvělé sociálkomunistické politice regulovaného nájmu, která pokřivila celý trh? ;-) A to si ještě vezmi, až ČR prohraje arbitráž s majiteli nemovitostí a bude ti platit odškodné, podobně jako v Polsku... ;-D Odboráři jako obvykle utřou, to je ale smutné... ;-D

0/0
17.6.2008 23:31

blekkal

Re: A bude zle!!!!

Možná tě za deset let partner vymění za něco nového?

.

Ne že bych ti to přál, ale máte to tam zakalkulované? ;-)

0/0
17.6.2008 23:27

AAA

ZZZ

;-O;-€?;-D;-D;-D!Rv?(Y)

0/0
16.6.2008 0:27

Majkl

"Ouvej" - presne tak

0/0
15.6.2008 21:43

Jirka

Vzkaz našim politikům na MPSV

Vážení politici,

 pokud bude neustále stoupat počet úředníků státní správy, zdravotních pojišťoven a dalších zbytečných a přebujelých úřadů ( a ti úředníci "nepracují" za 8000 - 10000) potom opravdu nebude na důchody. Přiznejte, o kolik jich přibylo v 21tém století? A kolik je jejich průměrný plat? Co ta jejich (jistě navýsost důležitá práce) nám ostatním pracujícím vlastně přináší? Namísto jednoho razítka mnohdy ke zcela banální vyřizované věci musíte na dokladech mít razítek nejméně dvacet. A proč? Protože naši "vlivní a mocní" mají děti, příbuzné a ti si potřebují také nějak snadno vydělat. Co kdybyste vážení politici "šáhli" do vlastních řad (a začněte od magistrátů až po ministerstva, protože těch zbytečných příživníků a "dloubačů v nose" je celá škála. Ne nadarmo se zjišťuje, že se nudí a tak si v pracovní době hrají hry na počítačích, nebo surfují po internetu. J.

0/0
15.6.2008 16:52

BrainLess

Re: Vzkaz našim politikům na MPSV

Copak ty urednici ale ty socky co zivim ze sve mzdy ... kdybych odvadel na socialnim pojisteni jenom polovinu toho co odvadim a druhou si sporovat na SVUJ duchod tak je ze me duchodce milionar !!!

0/0
15.6.2008 22:47

jsk

Re: Re: Vzkaz našim politikům na MPSV

Říkáte nesmysly: kdyby se okamžitě zrušili veškeré sociální dávky, včeteně přídavků na děti, tak se průměrný plat zvýší o 300kč! Nebo chcete rušit i důchody a důcnhodci jsou pro vás socky?

0/0
16.6.2008 9:35

pavel.61

eu

Vazeni diskutujici,ten nechutny bordel je jen asi v [>-].Jsem v UK a tady se veci maji asi nasledovne.Plati se velke dane(AUTOR CLANKU RAD POUKAZUJE) to je pravda,ale proc?Protoze v duchode pak mate klidny zivot.A nejenom v duchode!!!Socialni politika je v Anglii velmi silna.Kdyz pracujete na plny prac.pomer mate vyhrano!Protoze kdyz nahodou onemocnite a to treba vic jak pul roku automaticky stat bere za vas zodpovednost.Neplatite najem!jen vodu,plyn a elektriku!!Pozor musite bydlet ve statnim!!Co v CR? Nic!!Jen vam rostou dluhy a mate nervy jak spagaty.Tady lide nemusi setrit(jen kdo chce).Toho je vice a muzeme diskutovat hodiny.Cely problem je nastaven tak,aby vyhovoval tem v politice,ale ne ostatnim lidem.Pohoda?Ja jsem zcela v pohode;-D.Zdravim Ceskou republiku.

0/0
15.6.2008 15:03

s

Re: eu

Jinymi slovy v UK ze svych dani platite napriklad bydleni cloveku, ktery o sobe bude pul roku tvrdit, ze je nemocny? Ano, to ma u nas nadeji na uspech. Osobne radsi budu platit dane minimalni a kdyz onemocnim, tak si to bydleni zaplatim (z penez, ktere bych jinak dal statu)... ale kazdemu asi co on chce. Pro socialne smyslejici je tu evropa.. Francie by se Vam libila jeste vic. Lidem, kteri se o sebe radi staraji sami doporucuji Australii... mozna USA.

0/0
16.6.2008 20:01

Standysman

Každý má volbu

jak chce žít. Myslíte si že už v porodnoci na kojence lepí nálepky typu: Bohatý, chudý, žebrák, nechutně bohatý, střední vrstva apod? Ne. Každý kdo má zdravé ruce, nohy a hlavu si za svůj osud potažmo životní styl může sám. Je to možnost volby. To, že někdo dělá za 10tis. je jeho volba může to změnit. Není to samozřejmě vždy snadné, ale není to nemožné, stačí chtít a něco pro to udělat. Možnosti dneska jsou, může podnikat v něčem co vymyslí (třeba int. obchod, stojí pár korun a na přivýdělek dobrý.), jsou tu multi-levely, nebo třeba k policajtům tam berou každýho a platěj dost slušně. Většinou je to jenom o lenosti a neschopnosti. Remcat u televize umí každý, ale udělat něco pro svou budoucnost a lepší životní styl rodiny umí málokdo. Přečtěte si nějaký článek od bohatých lidí. Spousta z nich než byli bohatí, pocházeli třeba z děcáku, přechodně bydleli ve stanu apod. Ale tvrdě pracovali a vydrželi a odměna je neminula. Vítězové se nidky nevzdávají a zdavači nikdy nevítězí.

0/0
15.6.2008 13:41

pavel.61

Re: Každý má volbu

Jak si kdo ustele tak si i lehne.Dlouho platne prislovi.;-D;-D;-D;-D;-DDo (Y)s [>-].

0/0
15.6.2008 15:05

F.Thomas

Re: Každý má volbu

Něco jsem o těch co dovedli během krátké doby pohádkově zbohatnout četl a taky trochu zažil. Řeknu vám jen tohle: na jejich způsob "vydělávání" peněz nemám žaludek...

0/0
15.6.2008 18:02

BrainLess

Re: Re: Každý má volbu

Proc rozkradani statni pokladny nazyvas vydelavanim ?

0/0
15.6.2008 22:51

jsk

Re: Každý má volbu

Opět nesmysly ODSáka! Ano, v porodnice tyto nálepky dnes lepí! Dítě chudých nemá zdaleka takové šance jako dítě bohatých a pak tu máme i genetickou výbavu, která anpř. určuje, jaká je šance mít rakovinu apod. Životní šance nejsou stejné užod narození a ODS je chce tuto nespravedlnost ještě zvětšit. Takových žavanilů, kteří nemí používat mozek a restituovali je všede DOST!

0/0
16.6.2008 9:38

s

Re: Re: Každý má volbu

Dite stredni vrstvy ma urcite velmi dobre sance stat se cim chce, pokud chce. A i kdyby mely deti bohatsich rodicu navrch... neni to nahodou spravne? Vsak ten rodic se pulku zivota dre, aby se jeho dite melo fajn. Tak proc by pak to jeho dite melo mit stejne sance, jako decko rodice, co se valel u televize? Mozna trochu nefer k potomkovi, ale kdo na to ma, tak se stejne prodere.

A geneticka vybava urci tam mozna druh alergie a barvu oci... ze by existoval gen inteligence je dnes jeste nejasne, ale urcite neverim tomu, ze by byl geneticky urceny uspech.

btw: koho volite vy?

0/0
17.6.2008 2:21

onso

Re: Re: Každý má volbu

Ano - ty jsi si svou nálepku "DEBIL" nikdy sám z čela nestrhnul - čekáš, že to za tebe udělá stát.

Ne každý bohatý člověk restituoval, nebo okrádal jiné lidi. Já se mezi bohaté nepočítám, ale dělám všechno proto, abych bohatý byl - pracuji například 12hodin denně. Za to mě stát odměňuje vyššími daněmi a tím podporuji sociální nefachčenka - opravdu nevím proč by za více práce měl být větší trest.

0/0
17.6.2008 21:08

Na co starosti

nikdo z mých příbuzných nepřežil 65 let takže nejlepší je všechno utratitRv

0/0
15.6.2008 13:34

Naramsin

Jak vydělat?

Chci se autora zeptat jak opravdu vydělat na slušný důchod když nyní mám 12 000

hrubého jako základ mzdy a k tomu třicet procent prémií.Přitom zaměstnavatel

kromě stravenek neposkytuje žádné jiné benefity.

0/0
15.6.2008 13:29

x

Re: Jak vydělat?

zmen zamestnavatele....

0/0
15.6.2008 15:21

BrainLess

Re: Re: Jak vydělat?

Ano chtel jsem napsat to same ...

0/0
15.6.2008 22:52

jeník

.

Je jasne, ze z nekterych prijmu se v dnesni dobe, bohuzel, neda na duchodove sporeni ani myslet. Proste to nejde. Na druhou stranu, pokud nekdo vydelaval cely rok rekneme 10k, tak na duchod bude mit treba 7tis. Na druhou stranu clovek který celý zivot vydelaval 50tis. tak najednou duchod bude mit cca. 9. tis. takze kdo si pohorsi???... pokud jde o zachovani stejne zivotni urovne tak je to asi jasne. Nemyslim tim, ze ti co vydelavaji malo jsou na tom dobre, to chran buh ne

0/0
15.6.2008 11:53

důchodce71

Re: .

Oj ty magore. Kdo vydělává 50 tis, má na to si ukládat na důchod. z 10 tis bých to chtěl vidět. 

0/0
15.6.2008 11:56

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že připojení na pult centrální ochrany objektu snižuje cenu pojištění domácnosti?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz