Tarif Nadstandard HYPO stavební spořitelny

aktualizováno 
HYPO stavební spořitelna nabízí své stavební spoření v tarifu Nadstandard. Klient si může vybrat buď tarif Nadstandard - NS, který přináší vyšší zhodnocení úspor, nebo tarif Nadstandard - NU s výhodnějšími podmínkami pro úvěr. Dále si klient volí ze dvou variant podle výše poplatku za uzavření smlouvy, a to buď 1,2 %, nebo 1,8 % z cílové částky. Na rozdíl od obvyklého stavebního spoření ostatních spořitelen obsahuje některé specifické prvky.

Klady

Možnost zvolit si ze dvou tarifů podle preference zhodnocení úspor, nebo levnějšího úvěru.

V tarifu NS jsou vklady úročeny základní sazbou 2 % a klient může získat navíc úrokové zhodnocení ve výši 20 % připsaných úroků ročně. Ze všech stavebních spořitelen je to nejvyšší možné zhodnocení, kterého je možné dosáhnout. (Sazba úvěru je ve výši 4,7 %).

V tarifu NU jsou sice vklady úročeny úrokovou sazbou pouze 1 %, ale úvěr sazbou 3,9 %, což je při srovnání s ostatními spořitelnami jedna z nejnižších sazeb.

Varianta 1,8 % nabízí navíc dvě výhody: ti, kdo nebudou čerpat úvěr, mohou získat ještě dodatečné úrokového zvýhodnění ve výši 1 % cílové částky. Naopak ti, kdo si úvěr vezmou, mohou požádat o bezplatné zvýšení přidělované částky až na dvojnásobek sjednané cílové částky.

Minimální měsíční vklad na účet stavebního spoření činí 0,3 % z cílové částky, obvykle to bývá 0,5 % z cílové částky.

Klient si může zvolit tzv. přidělení volbou. Pro získání úvěru v tomto případě nemusí splnit podmínku dosažení minimální výše hodnotícího čísla. To u běžných tarifů ostatních stavebních spořitelen není možné.

Zápory

Vyšší poplatky za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Všechny ostatní spořitelny si účtují pouze 1 % z cílové částky.

Aby klient úrokového zvýhodnění ve výši 20 % z  připsaných úroků dosáhl, musí spořit pravidelně. Jednorázové vklady tedy nejsou výhodné. Při nesplnění spořitelnou stanovených podmínek klient úrokové zvýhodnění nezíská.

Podmínkou pro výplatu dodatečného úrokového zvýhodnění ve výši 1 % z cílové částky ve variantě 1,8 je kromě pravidelného spoření také nutnost dosáhnout stanovené výše hodnotícího čísla. Při pravidelném spoření předepsaných vkladů to trvá mnohem déle než šest let (které jsou podmínkou pro výplatu státní podpory).

Při využití možnosti přidělení úvěru volbou mohou být klientovi vyměřeny vyšší měsíční splátky. Jejich výše závisí na dosaženém hodnotícím čísle.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Bolavý zub mu neošetřili. Zanedbal jste prevenci, vzkázal dentista

Ilustrační snímek

Praktik, zubař a gynekolog. Ke všem těmto lékařům můžeme na preventivní prohlídku. Podle údajů pojišťoven svého práva...

Důchodcem načisto: reportáž, jak jsem si začala vyřizovat státní penzi

Ilustrační snímek

Začít si vyřizovat starobní důchod je pro mě tak trochu zvláštní situace. Už samotné slovo starobní mi zní divně. Moje...

Další z rubriky

Zájem o hypotéky stoupá, rostou však i úrokové sazby

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu stouply. I letošní srpen potvrzuje dlouholetý trend, kdy zájem o hypotéky v...

Zájem o hypotéky slábne, úrokové sazby raketově rostou

Ilustrační snímek

Zájem o hypotéky klesá. S měsíčním zpožděním se tak začíná projevovat dopad regulace České národní banky. Během...

Hypotéky dál zdražují, zájem o ně však trhal v září rekordy

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dál stoupají, ale zatím mírně. V září se úroková sazba zvedla ze srpnových 2,53 na...

Bitcoin 7 mýtů

Bitcoin 7 mýtů

Kurzy.cz Bitcoin – mnohými opěvovaná „budoucnost peněz“ a technologický vynález, který nám umožňuje vytvořit omezenou zásobu jed...

Najdete na iDNES.cz