Osobní bankéřky nahoře bez i u vás doma

aktualizováno 
Televize je dnes považována především za zdroj zábavy. Z tohoto faktu vychází kanadská DigiBank (DB), která již brzy vtrhne i na náš trh. Rozhodla se totiž nabídnout na našem trhu televizní bankovní služby, kterých můžete využívat doma, přímo ze svého gauče v obýváku.
Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky. | foto: Profimedia.cz

Postupný přechod na digitální televizní vysílání přinese nejen nové programy, ale i další novinky. Jednou z prvních vlaštovek, která se u nás objeví již v polovině příštího roku, je televizní bankovnictví.

Pro přístup k vašemu účtu a osobnímu bankéři či bankéřce bude jedinou podmínkou televizor s možností příjmu a odesílání digitálního signálu nebo zakoupení set top boxu k těm televizorům, které digitální signál neumožňují.

DigiBank vám začne již od začátku příštího roku na své infolince pomáhat s výběrem vhodného televizoru či set top boxu a případně vám po telefonu poskytne i půjčku na jejich zakoupení.

Pouhým stisknutím tlačítka "Interactive“ na dálkovém ovládači k set top boxu či digitálnímu televizoru se dostanete do menu, které vám zpřístupní mimo jiné i stránky DigiTelevision Banking (DTB). Po spuštění nastavíte jazyk a rozměry obrazovky.

Po krátké registraci můžete začít účet ihned využívat. Lze sledovat zůstatek na svém účtu, odesílat a přijímat peníze či platit účty. Účet bude zpoplatněn třemi korunami za minutu. Výše poplatků bude tedy záviset především na vaší rychlosti zvládnutí operací a rychlosti přenosu dat.

Převratnou novinkou, kterou rovněž digitální vysílání umožní, je využití hologramů (trojrozměrných zobrazení), které zatím známe spíše z bankovek, platebních karet, obalů softwaru či z filmů a seriálů, kde létají vědcům virtuální objekty nad stolem.

"V rámci DigiTelevision Banking budete mít na výběr z mnoha osobních bankéřů a bankéřek a pozor, pokud se připojíte mezi 22 hodinou a pátou ranní, můžete si vybrat i bankéřku nahoře bez. Rozhodli jsme se tuto službu vyzkoušet i v České republice, protože v Kanadě je o ni obrovský zájem. Funkci lze samozřejmě omezit dětskou pojistkou,“ potvrdil nám John Salmon, tiskový mluvčí DigiBank.

Po zvolení vybraná bankéřka či bankéř jakoby "vystoupí“ z televizní obrazovky přímo do vašeho obýváku. Trojrozměrné zobrazování je sice v plenkách, obraz zatím nebude úplně ostrý, ale iluze, že se postava vznáší před obrazovkou v prostoru, je i přesto věrohodná.

Maximální úhel pohledu (zda lze například obraz obejít dokola, nebo pouze pozorovat z určitého omezeného místa) zatím DigiBank nechce prozradit.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky, nepřesáhne dvojnásobek úhlopříčky. Vybrané poradce si lze uložit do oblíbených položek a v budoucnu mezi nimi přepínat.

K hlavním výhodám účtu patří kromě možnosti vybrat si osobního bankéře, přístup k účtu 24 hodin denně z vašeho obýváku a bez nutnosti placení dalších poplatků za zřizování internetu či telefonní linky. Nevýhodou bude zpočátku poměrně omezená nabídka služeb.

Pokud bude o službu televizního bankovnictví zájem, DigiBank slibuje rozšířit své služby i o poskytování hypoték a poradenství v oblasti investic. 

Autoři:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Úrokové sazby u hypoték dál padají. Sílí propad hypotečního trhu

ilustrační snímek

Hypotéky zlevňují už sedmý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z lednových 3,00 procent na srpnových 2,61 procenta....

KOMENTÁŘ: Recese je jistá, krize bude třešinka na dortu

Martin Mašát

Titulek podle ekonoma Martina Mašáta prodává. Proto se poslední dobou vyrojilo mnoho ekonomů a analytiků, kteří vědí,...

KVÍZ: Jste experti na bankovničtinu?

ilustrační snímek

RPSN, PMR, LTV. Volatilita, diverzifikace, pharming. Rozumíte zkratkám a výrazům, které se používají v bankách?...

Vůdcovství se dá osvojit. Ta schopnost je otevřena všem, říká psycholog

Docent Jan Urban je autorem publikace Ekonomie bez mýtů a iluzí s podtitulem Co...

Být vůdcem znamená vyvolávat v druhých důvěru a jistotu. Lídrům lidé vycházejí vstříc, a to bez jakéhokoli donucení....

KVÍZ: Silné ověření online transakcí platí už týden. Víte, co znamená?

ilustrační snímek

V sobotu 14. září vstoupil v platnost požadavek na takzvané silné ověření uživatele. Nově je pro všechny online platby...

Další z rubriky

Samostatné bydlení je utopie, budou na něj mít jen elity, říkají mladí

ilustrační snímek

Osamostatnit se a pořídit si vlastní byt se stává pro mladé lidi obrovským problémem. Mnohým nezbývá nic jiného, než...

Hypotéky zlevňují už čtvrtý měsíc, nízké sazby opět zvedají zájem

Ilustrační snímek

Úrokové sazby hypoték dál padají směrem dolů, a to už čtvrtý měsíc. Průměrná úroková sazba propadla z dubnových 2,85...

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

KOMENTÁŘ: Mladí mohou bydlet i jinak než ve vlastním

Mladá rodina v novém bytě - ilustrační foto.

Ceny nemovitostí stále rostou, dostupnost hypoték je po opatřeních České národní banky výrazně menší a sazby jsou vyšší...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ DĚLNÍK ELEKTROZAŘÍZENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz