Diskuse k článku

Nový způsob podání daňového přiznání

Blíží se konec března a pro mnohé z nás tento termín znamená, že kromě pomalu stoupajících teplot nastal čas podat přiznání k dani z příjmů. Za ty šťastnější tuto povinnost obstará jejich zaměstnavatel a zbytek se musí buďto spolehnout na daňového poradce, což není nejlevnější, nebo se vypořádat s tím růžovým žroutem času a nervů po svém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

superkutil

Není to tak jednoduché!!!

Příchod datových schránek jsem uvítal s nadějí, že se urychlí korespondence s úřady a jinými firmami.

Problém ale nastal při prvním použití datové schránky. Portál spravovaný českou poštou padal a nezvládal. Navíc vracel velmi obecnou chybu. Po kontaktování technické podpory jsem dostal velmi nejasné odpovědi a výsledkem bylo, že to mám zkoušet poslat tak dlouho, až to projde.

Posílal jsem dopis na finanční úřad. Nakonec dopis odešel, ale příjemce ho nepřijal. Když to trvalo i druhý den, zavolal jsem na finanční úřad a světe div se, oni na podatelně vybírají datovou schránku po 48 hodinách. Podle správce datových schránek by to měli dělat každých 15 minut!!!

Další problém nastal na finančním úřadě, odkud mi volali, že jsem poslal nepodepsaný dopis. Oni totiž na podatelně dopis poslaný datovou schránkou vytisknou a v tištěné podobě dodají na odpovídající oddělení.

0/0
28.3.2010 11:40

superkutil

Re: Není to tak jednoduché!!!

Chtěl jsem udělat daňové přiznání přes datovou schránku a opět jsem narazil na problém. I když pro odesílání přes datovou schránku nemusí být elektronický podpis, formulář při ověření platných dat elektronický podpis vyžaduje. A bez ověření nejde formulář odeslat přes datovou schránku. Takže zase budu muset vystát frontu na finančním úřadu. ;-€

Jako vše v tomto státě, jsou datové schránky nedotažené a polovičaté. A to nemluvím o tom, že poslání dokumentu přes datovou schránku jiné firmě stojí až 70,-Kč.

0/0
28.3.2010 11:41

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz