Diskuze

V americké poušti má vyrůst utopické město, které zachrání kapitalismus

Americký miliardář Marc Lore chce do roku 2030 založit udržitelné město, z nějž se má stát výkladní skříň nejnovějších technologií a nové formy veřejné správy. Díky unikátnímu financování služeb založenému na rostoucích cenách pozemků chce Lore vytvořit komunitu, v níž zmizí jeden ze základních problémů kapitalistického uspořádání - příjmová nerovnost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LM

Takze jestli tomu rozumim, tak jako obyvatel budu povinne vlastnit pozemek, ze ktereho budu povinne odvadet vetsi a vetsi dan? Hlavne ze nebudou zadne dane, a ani se nebudou zvysovat...

1 2
možnosti
ED

Naopak, tobě jako spoluvlastníkovi budou platit firmy za užívání pozemku. Pokud budeš vlastnit firmu využívající pozemky, samozřejmě za jejich využívání budeš platit, to je snad normální.

0 0
možnosti
Foto

Jak může někdo tenhle paskvil spojovat s kapitalismem?

0 0
možnosti
PB

P38a30v91e94l 57B34í12n15a

13. 9. 2021 13:52

Vzhledem k současným neomarxistickým proudům v Americe se není čemu divit. Amerika si ten komunismus musí asi také zažít, aby se vzpamatovala.

1 0
možnosti
DS

Fantasmagorie. Je zajímavé, že s těmito levičáckými nápady přicházejí většinou miliardáři, kteří se rozhodli, že budou páchat dobro. Tohle neskončí dobře.

1 0
možnosti
FS

Pokud to skončí tím, že autor této utopie akorát přijde o prachy, tak s tím nemám problém :-).

1 0
možnosti
MM

Verneovka 21.stoleti

1 0
možnosti
FS

Tak to soudruh Marc Lore myslím přehnal. Utopie.

1 0
možnosti
KP

Vic nez financovani jim tam asi bude chybet voda... Je patrne duvod proc po tisicileti lide nestaveli mesta uprostred pouste. Nebo na to ma nejake "eko" reseni?

3 0
možnosti
TT

Jasně, 100% recyklace odpadních vod, jako v tom projektu přípravy na Mars. Tam to přece fungovalo perfektně.

0 0
možnosti
PD

Nějak tomu nerozumím. I kdyby to nakrásně všechno fungovalo a město generovalo slušný zisk z pronájmů, tak když tam někdo koupí víc bytů, bude vydělávat víc, ne? Nebo každý bude mít stejný podíl na pozemcích bez ohledu na to, kolik peněz do projektu vložil? Ale stejně by vydělával víc pronájmem těch bytů ne? Nebo bude zákaz pronajímat? A i kdyby toto bylo ošetřeno, tak stejně jeden může mít úspěšnou firmu, ať už v tom městě, či v jiném a druhý krom toho svého bytu houby. Moc nevím, jak by toto mohlo vytvořit příjmovou rovnost. Jedině, že by se všichni vzdali svých majetků ve prospěch města a žili z toho, co jim město přidělí, každému stejně. Ale to už jsme u tvrdého komunismu.

3 0
možnosti
ED

Myslím že jde o to, že ta nerovnost bude nižší... Nebude tam někdo kdo nebude mít nic, přestože bude makat od rána do večera ve ksefte. Vždy bude mít podíl na pozemku, čili nějaký základní příjem, a nebude nucenddělat za alamuznu

0 0
možnosti
IK

Vždyť je to hloupost od samého začátku. Dejme tomu, že by se to realizovalo přesně podle plánu. Dejme tomu, že by vše fungovalo tak jak je popsáno.

Tím pádem by to fungovalo jen pro těch prvních 50 tisíc obyvatel a ti další co by přicházeli ve vlnách rozšiřování by se automaticky stávali podřadnější sortou těch prvních. S každou další vlnou rozšíření by to bylo horší a horší.

0 1
možnosti
ZH

Já to pochopil tak, že ti další příchozí se stanou rovnocennymi společníky těch co přišli dřív. Ale fungovat to ani tak nemůže.

1 0
možnosti
RK

Kapitalismus otázka času kdy jse zhroutí

0 0
možnosti
MK

kapitalismus se jen tak nezhroutí ... i čína má celkem brutální kapitalismus, také v Moskvě je tvrdý kapitalismus ... zhroutí se spíš demokracie - teda ta už na půl zhroucená je.

1 0
možnosti