Diskuze

Hluboká energetická krize v Číně. Země dává firmám elektřinu na příděl

Čína bojuje v poslední době s velkým nedostatkem elektrické energie. Jde o důsledek velkých ekologických ambicí, extrémně horkého počasí a velké poptávky po elektřině. Podobnou krizi zažila Čína naposledy před deseti lety. Ta současná může trvat i několik měsíců a podle analytiků narušit i globální obchod.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

To samé ale spis podstatně horší čeká nyní Evropu díky EU. Elektřina na příděl. Regulace provozu elektromobilů se rychle přiblíží...

0 0
možnosti

to je to, co upozorňuju, že když v Evropě budem měnit technologie výroby el. energie tak do toho nacpat rozvoj elektomobility může dojít stejného problému jako je teď v Číně...ZKRÁTKA V PŘECHODNÉM OBDOBÍ BUDE MÉNĚ VOLNÉ ELEKTŘINY NA TRHU, zvláště, když další vhodná paliva a nové reaktory nejsou ale nejen to, jádro by mělo mít i novou technologii chlazení aby nebylo závislé na obrovském množství vody jako je třeba uzavřený systém chlazení pomocí tekutých solí.

0 0
možnosti
JJ

Brzy i u nás. Taky se tu soudruzi z socialistické EU proregulují až k blackoutu.

3 0
možnosti
JM

J23a34n 45M33o83l78n88á74r

6. 7. 2021 14:30

Není to málo?

0 0
možnosti
Foto

Totéž čeká nás, až se masivně prosadí e-auta.

7 6
možnosti
JM

J53a59n 61M46o49l53n68á77r

6. 7. 2021 14:28

Když nemusíte, jedte na kole, autobusem nebo vlakem. Dříve tolik aut nebylo a lidi využívali co bylo.

1 4
možnosti
OU
LK

Epochální úspěch? V diskuzích se to podobnýma hláškama jenom hemží, jak jsou tam vyspělí, jak jsou tam o míle před náma v technologiích a ve všem...

A pak se podívám jen třeba na jejich roční výrobu elektřiny, které vyrobí 100x víc než my...jenže jich je 131x víc než nás, tzn. na jednoho obyvatele vyrobí daleko míň elektřiny než my a to navíc zásobují celý svět zbožím xD

Takže, buď jsou tam straaašní šetřílci s elektřinou, nebo tam nejsou všichni tak hitech rozvinutí, jak se nám snažíte vnutit ;) xDDD

1 0
možnosti
JD

Katastrofický článek upřesním. Regulace platné od května se týkají jen provincie Guangdong (Kuang-tung). Spočívají v: zastavení výroby v dopolední špičce mezi 7-11 hodinou, omezení výroby na 5 nebo 4 dny v týdnu. Důvody nedostatku elektřiny jsou následující:

1. Zvýšená cena uhlí => snížení výkonu uhelných elektráren.

2. Období dešťů začalo letos 26. dubna, o 20 dní později než normálně. Méně vody v přehradách snížilo výkon vodních elektráren o 11%.

3. Prudké pocovidové oživení výroby - meziroční růst za první 4 měsíce 32% (průmysl) resp. 40% (služby).

4. Masivní používání klimatizací.

Guangdong je nejlidnatější provincií (115 mln) s nejvyšším HDP (1,71 bln USD v roce 2020 - zhruba stejně jako Jižní Korea).

9 0
možnosti

jen poznámka: Jižní Korea potřebuje na stejné HDP polovinu lidí - 52milionů.

2 0
možnosti
PM

Se pak není čemu divit, že zakazuje kryptoměny.

4 1
možnosti
MV

No jo, 'ale Pepa dostal pětku'. Co si takhle zamést před vlastním prahem? Naše fabriky také stojí, protože nemají z čeho vyrábět. Proč nepátráte po tom, kde se stala chyba u nás?

2 5
možnosti
PD

Chyba se stala na cestě mezi dodavatelem a odberatelm, bud už ve ve vyrobe nebo logistice...kde se stala chyba u nás je tedy hloupá otázka.

4 0
možnosti
HK

Číně roste výroba tak rychle, že ani elektrárny které uživí příslušné stroje nestačí stavět dost rychle.

To se brzy stane v Evropě ale ne z důvody větší výroby. Jen ty ekoblbosti nedokáží dodat dost energie.:-)

2 1
možnosti