Diskuze

Já tobě mouku, ty mně džíny. V churavé Argentině se šíří směnný obchod

Inflace v Argentině dosahuje 26 procent, nezaměstnaných je téměř třetina místních. Lidé se se svou bezútěšnou situací snaží vyrovnat za pomoci sociálních sítí. V Buenos Aires a okolí se začaly scházet skupiny lidí, které se svolávají přes Facebook. V době, kdy místní měna rychle ztrácí na hodnotě, se obracejí ke směnnému obchodu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ono je to asi takhle: Argentina dluh vůči HDP 45% (to je srovnatelné s Českem), rating B-, USA dluh 107%, rating AA+. Holt má Argentina smůlu, že nevlastní světovou rezervní měnu, pak by se mohla zadlužovat nade všechny meze a žádný Mezinárodní měnový fond by ji neprudil;-)

2 2
možnosti
ZG

Zadlužovala by sama sebe, protože by ji nikdo nepůjčil a ani její bezcenné peníze nikdo nepřijal.

0 0
možnosti
TK

Tak to je spis priklad pro jizni staty EU, kam by to dopracovaly bez EU a eurozony:-)

3 0
možnosti
MV

Argentina má dlouhodobě ekonomické problémy a zde zase někdo objevil Ameriku.

0 0
možnosti
ZG

Proč je tedy neřeší?

0 0
možnosti
Foto

Jen se vratili do prvobytne pospolne spolecnosti. Je zajimave ze v pripadech krize penize nemaji zadnou hodnotu a presto na nich tak zatvrzele trvame.

2 4
možnosti
JV

Penize nemaji zadnou hodnotu . . .Bla Bla Bla . . Koruna? Euro ? Bla Bla?

0 1
možnosti
MB

Tohle všechno je sranda oproti situaci v socialistické Venezuele. Dobré je si něco přečíst na Quora.com, kde odpovídají přímo Venezulané na otázky jako Jak by se Turista měl chovat ve Venezuele, na co si dát pozor atd.

Hlavní odpověď je vždycky: Za žádnou cenu nejezdi do Venezuely. Jedině pokud by to byla otázka života a smrti. A ani pak nejezdi.

Jeden odpověděl na Je Caracas nebezpečný tímhle: Jak se to vezme. Každou noc slyším střelbu a ráno na ulici vídám mrtvé lidi, ale už jsem si na to tak nějak zvyknul.

Zásadní rada: Nikde nechoď. Jenom jezdi autem. Nikde moc nezastavuj. Ani na semaforech moc dlouho nestůj. Pokud do tebe někdo narazí nebo po tobě hodí kámen, tak NEZASTAVUJ. Je to past.

Nevěř NIKOMU. Ani těhotné ženě, starému člověku. Ani policii ani armádě. Nezapomeň, že se tady všichni snaží přežít.

Snaž se splynout z davem. Nesmíš vypadat jako turista. Pokud ti dají hlaveň před obličej, odevdej peníze a hlavně nemluv pokud neumíš plyně Španělsky. Raději dělej němého nebo blbého. Únosy jsou na denním pořádku.

Pokud tě přepadnou, tak ZA ŽÁDNOU CENU nechoť hlásit na policii. Polovinu gangů řídí policie a armáda. Vraždy se neřeší. Justice je neschopná a uplacená. Polovina policie je zkorumpovaná a ta druhá ví, kde je její místo.

Vykrední domu za bílého dne je normální. Obyvatele svážou a dům vykradou.

Občas dojde i na masové vykrádání, kdy přijede náklaďák plný ozbrojenců a na několik hodin obsadí celý bytový dům a kompletně ho vybílí.

Viva la reálný socialismus.

18 0
možnosti
JB

NENÍ! Je to mentalita lidí. Tady byl za reálného socializmu větší klid než za současného pseudokapitalismu.

2 1
možnosti
JL

Jen tak pro zajmavost, nezaměstnanost EU, v únoru bylo v celé EU 17,63 milionu nezaměstabńých, z toho 13,92 milionu v eurozóně - to euro fakt pomáhá. Jen namátkou - Španělsko 16,6%, Itálie 11%, Francie 10%, Řecko 21%.

1 1
možnosti
MB

Ale to i Německo 3%, Holandsko 4.2% a my 2,4%

5 0
možnosti
PJ

P44e43t82r 57J16u51r87k36a

6. 7. 2018 20:49

No tak v Argentině toto není nic nového, směnný obchod, totální korupce, černé trhy, gangy, lupiči, nedostatek, to tam probíhá od roku 2001. Velmi střízlivě a zajímavě píše o tom, jak v takové situaci přežít, jistý Fernando Aguirre http://ferfal.blogspot.com/

Mám jeho knihu, a tak, jak se píše hromada knih o tom, jak přežít v přírodě, je tato kniha nedocenitelná pro ty, kteří chtějí přežít ve městě, jako je Buenos Aires. Jak se na takovou situaci připravit, jak investovat do drobných šperků, které jako platidlo nahradí bezcennou měnu, jak jednat s úřady, kde jste každému ukradení, jak se zabezpečit proti vloupání, přepadení, jak řídit auto (včetně toho, jak ho použít proti jiným autům, která vám blokují cestu při přepadení, nebo jak je v určitých situacích vhodný pepřový sprej). Udává konkrétní případy, které se staly jemu nebo některému jeho známému. Opravdu zajímavé čtení.

9 0
možnosti
RA

Takže ne jen Venezuela ?

1 0
možnosti
MB

Ve Venezuele je to 100x horší

3 0
možnosti
JB

Argentina zrovna není dobrý příklad pro chudou zemi. Životní úroveň je dost vysoká, hlavně mezi bílými, kteří pracují. Ti, co honí stáda po pastvinách jsou na tom hůře.Odcházejí tedy do měst a ani tam nenacházejí ráj na zemi. Tak se přizpůsobí. Směnný obchod je jen kapičkou v moři způsobů, jak si žít a přežít...

5 1
možnosti
JD

Za jakou cenu...země čelila státnímu bankrot,protože ekonomiku vedla skupina amatérů.Zdá se že bez pomoci se z toho nikdy nevyhrabou,jenže zrovna v Argentině němci jako na potvoru vlastní jen omezené firmy,ne jako v Řecku.

Kde ovládli bankovní sektor a mohli zinscenovat pomoc bankovnímu sektoru ve skutečnosti poslali finanční injekci sami sobě,ale řekové věřili že jim chtějí pomoci.Myslíte že 5% obyvatelstva, pokud má nadprůměrnou životní úrověň reprezentuje zbytek země?

6 1
možnosti