Vejce: křehké skořápky

  13:44aktualizováno  13:44
Sáhnout bezmyšlenkovitě do regálu pro vajíčka je stále chyba. Test prokázal, že se značně liší kvalitou i v jednom balení. Koupit deset zcela bezvadných vajíček v jednom balení je téměř nemožné. Pokaždé je alespoň jedno zašpiněné, popraskané nebo není čerstvé.

vajíčka s poškozením | foto: Profimedia.cz

Prokázal to test MF DNES. Když si tedy půjdete kupovat vajíčka na Velikonoce, pořádně si jednotlivé kusy v balení prohlédněte, jestli nejsou například nakřápnutá.

. Infografika

Výsledky testovaných vajíček

Popraskané skořápky
Největší slabinou všech vajec byla kvalita skořápek. Pouze italská biovejce od Europotravin a německá biovejce od Zlatých vajec měla opravdu dobře vyvinutou skořápku.

Jak zjistili v Ústavu chemie a analýzy potravin Vysoké školy chemicko-technologické, kde vejce testovali, ostatní, především česká, slovenská a polská vajíčka měla tenké a špatně vyvinuté skořápky, které mimo jiné snadněji praskají.

Důvodem může být například snaha chovatelů ušetřit na krmných směsích nebo stáří a choroba nosnic.

Nejvíce defektů, ať už jde o praskliny, plísně, nebo nečistoty v podobě trusu, peří a vaječného obsahu měla Česká vejce zakoupená v Bille. Ani jediná skořápka nebyla v pořádku. Dobře nedopadla ani Zlatá vejce z Alberta a biovejce Abatis z biopotravin Rozmarýna - z jejich deseti hodnocených vajíček mělo osm vadné nebo špinavé skořápky.

Nejrozšířenějším defektem byly mikrokřapy - velmi jemné trhlinky, které mohou vzniknout buď špatným tříděním na farmě, nebo nešetrným zacházením během přepravy a manipulace v obchodě.

Skořápka takového vajíčka vám při vaření snadno praskne. "Mikrokřapy zvyšují prodyšnost skořápky, což přispívá k většímu úniku oxidu uhličitého a odpařování vody z bílku. A to vede i k rychlejšímu stárnutí vejce," říká Kamila Míková z Ústavu chemie a analýzy potravin VŠCHT.

Další vadu na kráse byla struktura a pigmentace skořápky. "Znakem špatné kalcifikace jsou "zrníčka" na skořápce.

Může to být proto, že nosnice dostávala krmivo, které neobsahovalo dostatek vápníku, fosforu a vitaminu D, nebo že je slepice stará, unavená, případně nemocná a není schopná tvořit kvalitní skořápku," říká Kamila Míková.

Protože kvůli porušené skořápce hrozí větší riziko mikrobiální kontaminace, nehodí se takové vajíčko do studených pokrmů, ale pouze k teplené úpravě.

Různě čerstvá vajíčka
Z testu vyplynulo, že se v jednom balení vedle sebe objevila různě čerstvá vejce. Nejméně čerstvá byla především Česká vejce zakoupená v Bille a od Europotravin z Globusu.

V baleních totiž byly i kusy s nepřijatelnou kvalitou. Naopak nejčerstvější byla biovejce Abatis z biopotravin Rozmarýna.

Proč se v jednom balení objevují jak čerstvá, tak i velmi stará vejce, vysvětluje Kamila Míková: "Není to tím, že by distributor smíchal úmyslně stará a nová vajíčka. Za rychlost stárnutí vajec je odpovědná tenká skořápka, její vyšší pórovitost a především mikrokřapy. Nakřáplé vajíčko ztrácí čerstvost rychleji, než když je skořápka v pořádku."

Na barvě žloutku nezáleží?
Výrazně vybarvený žloutek asi u většiny lidí vyvolá pocit, že slepice byla dobře krmená. Jenže ve skutečnosti barevnější žloutek automaticky neznamená kvalitnější a pestřejší krmnou směs.

Stačí, aby slepice měla možnost zobat cokoliv zeleného - a žloutek bude sytější. Výraznější barvu také dodá třeba kukuřice, vojtěška nebo přídavek barviv v krmné směsi.

V chladu vydrží čerstvá i tři měsíce
Čerstvost vajec ovlivňuje také teplota. Pokud je skladujete při pokojové teplotě, kvalita se už po týdnu výrazně zhorší. Když je však budete mít v chladničce při doporučené teplotě 5 až 8 °C, mohou vydržet čerstvá mnohem déle než doporučené čtyři týdny od data snášky.

Také prodejce musí mít vajíčka uskladněna v chladu. Platí pro něj však větší rozmezí - od 5 do 18 °C.

Na každém vejci musí být uvedena hmotnostní třída, způsob chovu, kód země původu a farmy. "Orazítkované musí být každé vajíčko, i to z tržnice. Na obale pak má být označená minimální trvanlivost a hmotnostní třída," upozorňuje Martina Šmídtová ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

  • Nejčtenější

Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová

Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Platit se bude za všechny dovezené mobily, řekl šéf OSA v Rozstřelu

Pořadatelé koncertů, média, sportbary, hotely, ale i spotřebitelé, kteří si kupují flash disky nebo CD a DVD nosiče. Ti...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu školních přezůvek

MF DNES otestovala dvanáct vzorků dětských přezůvek, které jsou dostupné ve specializovaných kamenných obchodech nebo...

Premium

Test jahodových zavařenin: Chceme mlsat zdravě, ale chutná nám sladké

Až se dny smrsknou jen na několik hodin, udělá nám pár lžiček džemu dobře. Dodá tělu trochu vitaminů a vítaný příděl...

Premium

Slevy, pultový prodej lahůdek i nákupy online. Brit hodnotí, jak nakupují Češi

„Zákazníci hlasují nohama,“ říká generální ředitel Tesco pro střední Evropu, Matt Simister. V posledním dvaceti letech...

Průzkum: Hodiny ve frontách stáli lidé za komunismu nejčastěji na jídlo

Několikahodinové fronty se před rokem 1989 nejčastěji stály před obchody s potravinami. Typickým příkladem byla masna....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz