Diskuse k článku

Test MF DNES: Boty pro prvňáky totálně propadly

Tak špatný výsledek testu tu nebyl už dlouho. Z dvanácti párů bot, které prošly testem MF DNES, byly zcela v pořádku pouze jediné. Většina se rozpadla, prodřela nebo vůbec nohy nechránila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ludmila V.

za peníze v Praze dům

Tak botky FARE že jsou vítězem testu?? No to mě teda podrž !!

Zkuste si někdo v těch semišových hazl-botech s přišívanou podrážkou poslat svého prvňáka do školy když bude zrovna pršet a než stihne přejít přes ulici, bude z vylévat z každé boty minimálně půl litru vody. 

Kolik jste vážená paní Marie Ordeltová ze zlínské zkušebny materiálů, polotovarů a obuvi za tento totálně zfixlovaný test od FARE dostala? Asi dost hodně že, když jse do jednoho pytle byla ochotna namíchat boty čistě běžecké, vycházkové polobotky, basketbalové sálovky, přezůvkové baleriny ....... a vycedit z toho, že jediné dobré - co dobré, přímo No. 1 - boty pro prvňáky vyrábí pouze jen váš dlouholetý privátní přítel a sponzor vaší zbankrotované zkušebny Lojza Šůstek.

Absolutně nejlepší, co vyhověli ve všech sledovaných parametrech? I kdyby, tak absolutně nejhorší ve všech parametrech nesledovaných, přestože nesrovnatelně důležitějších. Takže znovu - kolik vám to hodilo? 

0/0
6.9.2008 23:55

Re: za peníze v Praze dům

Paní Ludmilo V., nemáte za manžela nějaké vietnamského trhovce? ?:-©

0/0
7.9.2008 10:42

Ludmila V.

Re: Re: za peníze v Praze dům

Můj manžel je samozřejmě Čech a stejně jako mě se mu nelíbí když někdo ve snaze udělat reklamu nějakému pěstiteli jablek XY dá do jednoho košíku jeho jablka, přidá k nim hrušky, hrozny ananas, angrešt, a jiné plody o nichž není pochyb, že jsou také ovocem (a asi i docela chutným), aby pak mohl vyřknout šokující zprávu, že chuť, velikost, vůni, .... jablek měl pouze a jen produkt pěstitele XY, a že všechny ostatní produkty v tomto ohledu TOTÁLNĚ PROPADLY. Toť vše. 

0/0
7.9.2008 11:53

Juliana

Santé

Nebylo by marné,kdyby autoři článku vyjmenovali všechny značkybot, které zkonaly a závady , které našly.

Tak my máme boty Deichnamm a zkutečně se v nich potí dceří bota, pak jsme měli Baťa boty a děs - už bych je nekoupila a nyní jsme zkusili Santé pro dceru i syna a jsem moc spokojená, žádné pocení, puchyřky nebo odřeniny.

0/0
6.9.2008 22:00

Jana

Tesco - Cherokee

Já jsem se značkou Cherokee naprosto spokojená. Boty bych teda Cherokee nekoupila, ale oblečení dětské kupuju v Tesco často a nemůžu než chválit. Nevím, co má Cherokee prodávané tady společného z Cherokee prodávaným v USA, kde jsem na tuto značku poprvé narazila, ale už tehdy to bylo velmi kvalitní oblečení. Trička pro dceru mám praná asi tak 100x a bez jakékoliv změny tvaru a barvy.

0/0
6.9.2008 18:53

bata

svatá kyčel:

trh to vše vyřeší, nestarejte se!

0/0
5.9.2008 16:30

dedko

Boty !

To jsme teda dopadli ! Velmoc ve výrobě obuvi. Obuvi, která bývala kvalitní, estetická a neničila nohy. Chudák Baťa, ten se teď už bude jen v hrobě obracet !

0/0
5.9.2008 14:35

Pepino

Re: Boty !

Vůbec se neobrací, naopak raduje se ! Je to jen důkaz jak byl předvídavý, když nejen svou vizí, ale i celoživotní praxí přenášet výrobu do rozvojových zemí (v jeho případě hlavně Indie, Brazílie a ost. Jižní Amerika, Afrika, ...) a tak jednak snížit výrobní náklady, jednak dát možnost domácímu obyvatelstvu zvýšit životní standard a  dobývat tak další trhy, minimálně o padesát let předběhl zbytek podnikatelského světa.   

0/0
5.9.2008 15:05

jméno

kupovat boty v Deichmannu

může jen totální pako

0/0
5.9.2008 14:11

Pepino

Re: kupovat boty v Deichmannu

Možná - snad.  Asi nejen co Čech, ale i co ostatní Evropan, to totální pako, když Deichmann je nejen v Česku, ale v celoevropsky druhý (!!) největší maloobchodní prodejce obuvi, kterému různé paka svobodně a dobrovolně předají několik miliard euro.

0/0
5.9.2008 14:19

Johana

Re: kupovat boty v Deichmannu

DEICHMAN - co koupě bot to reklamace. Totální s@ačky.  V HUMANICu mají dokonce speciální místnost na reklamace bot. Protože je toho tolik.RvRvRv

0/0
5.9.2008 16:16

icmek

absorpce x absorbce ?

já měl za to, že něco absorbuje, tudíž jde o absorbent... ?

0/0
5.9.2008 11:36

icmek

Re: absorpce x absorbce ?

"Výraz absorpce pochází z latinského absorption a Slovníkem cizích slov je definován jako pohlcování či vstřebávání. Vzhledem k původu slova se píše absorpce, nikoli absorbce." takže se tímto omlouvám ;-)

0/0
5.9.2008 11:47

stoural

vidim to jasne...

... boty u vietnamcu. Kvalita stejna. Vydrz stejna. Cena tretinova.

0/0
5.9.2008 11:30

milena

už je to tady

Když jsem 8.8. na těchto stránkách v souvislosti s testem školních aktovek pro prvňáčky poznamenala, že MF Dnes potřebuje senzace a zkušebna zase peníze a tak si společně dali tu práci, aby někde našli alespoň nějakou tu "nekvalitní" aktovku, což se jim nakonec podařilo, uvedla jsem, že po tomto "úspěchu" se dají očekávat úspěchy další. A vida, není to ani měsíc a je to tady! Stejné noviny + stejná zkušebna opět "ruku v ruce" bodují. Jak by ne, vždyť jde přece o prvňáčky!! Je vůbec ještě něco dojemnějšího a šlechetnějšího, než starost o jejich blaho a štěstí? Určitě ne, a tak se připravme na další příští šokující odhalení, kdože a jak se těm našim milovaným zlatíčkám snaží zákeřně ubližovat.

Už tu byly závadné brašny, tužky, obaly na sešity a jiné potřeby, teď boty. Co bude následovat? S ohledem na finační možnosti MF a oblasti činností jejich zkušebnických parťáků bych to viděla na něco od textilního oblečení. Nechme se ale překvapit jestli propadne 12 nátělníčků, nebo něco jiného.

0/0
5.9.2008 11:15

x-bat

Re: už je to tady

Tak ja povazuji test bot pro deti za prinosny. Porad tvrdim, ze na botach se setrit nema, protoze ty nohy me budou nosit cely zivot. Ze je Vam uplne jedno, v cem Vase deti chodi (ci chodit budou) je dost smutne... Vsak ono se nic stat nemuze, je to jen reklama apod., ze? R^

0/0
5.9.2008 12:59

milena

Re: Re: už je to tady

Je fakt, že nohy mích dětí (31 a 28 let) nejsou z hlediska jejich ortopedických následků nošení té či oné obuvi v dětství až tak nic moc. Taky mi to není až tak jedno, ale jestli si dobře pamatuji, boty ani z TESCa, ani tržnice, ani jiných "propadlíků" v té době na noze nikdy neměli. Jestli se nemýlím nejčastěji byly ze SÁZAVANu ze Zruče nad Sázavou, občas něco ze SVITu Zlín nebo Závodů 29. Augusta z Partizánského. Jo, teď se mi vybavuje, že jednou taky ještě jsem jednomu ze synů jedny botky koupila v NDR. To už byl ale ve třetí nebo čtvrté třídě.  

0/0
5.9.2008 13:17

milena

Re: Re: Re: už je to tady

oc se omlovám - ....mých dětí ....

0/0
5.9.2008 13:19

axx

ach jo

Nevím čemu se divíte, vždy než botu koupím jsem upozorněn z čeho je vyrobena a pokud nejsem ochoten dát odpovídajíci peníze za kvalitu, nemůžu se divit, když koupím levný, ale nekvalitní výrobek. Všichni chceme nakupovat co nejlevněji, ale taky co největší kvalitu...což mi k sobě moc nejde.

0/0
5.9.2008 7:33

Snoopy

Re: ach jo

Asi nevíte, o čem je řeč. Zrovna ty boty z Daichmanu stojí cca 1299,- a to mi na botky, které mají vydržet maximálně rok (potom už dítěti prostě nejsou) přijde dost. Ostatně ikdyž koupím boty, kde je materiál kůže, a ne guma, tak to neznamená, že jsou kvalitní, dobře ušité atd.

Ono by bylo nejlepší asi nechat si dělat boty na míru, jenže to aby mi na zahrádce pramenila ropa...

0/0
5.9.2008 9:21

Roman

trochu příliš povyku pro nic

FARE - SANTÉ - PRABOS - ...... příliš okatě využíváte panáčkové článku a děláte si  reklamu  na své vlastní výrobky.

A že by se Baťa v hrobě obracel ? To sotva, jeho výrobky nejsou o nic lepší než levné sračky z Tesca, ani o nic horší než předražený šunt s etiketami světoznámých firem.

Stejně tak tak se sotva můžeme obávat, že někdy v budoucnu budeme šmatlat víc, než než šmatlá nějakých 40 % dnešních Husákových dětí, co ve svém dětství obouvali výrobky slavného československého průmyslu.   

0/0
5.9.2008 0:18

baťa ,a.s.

Re: trochu příliš povyku pro nic

Nech pana Baťu v klidu odpočívat.

Byl to náš největší Vietnamský netrhovec v republice.....;-D o mrtvých jen dobře....

0/0
5.9.2008 7:01

Dagobar

Re: Re: trochu příliš povyku pro nic

U Baťi se dají koupit Fluchos (pravda, pro dospělé) což jsou ty nejlepší boty, které jsem kdy na haxně nosil...

0/0
5.9.2008 10:08

Martina

česká zdravotní obuv

Doporučuji českou obuv- www.sante-zdravotni-obuv.cz

0/0
4.9.2008 20:23

Johana

Re: česká zdravotní obuv

Jojo, pravdu díš bratře.R^R^R^

0/0
5.9.2008 16:18

vojta

Re: česká zdravotní obuv

:-D sante a česká obuv???? oni vyrábějí jenom pár vzorů (těch fusbetů) a zbytek tahají z číny:-D prej česká obuv...ale jako humor je to dobrý...

Pokud dětský boty české výroby tak je docela velký výběr.

www.dpk.cz

www.fare.cz

www.pegres.cz    www.essishoes.com

0/0
6.9.2008 10:12

cvergl

PROČ BYL CHLAPEČEK BOS

Protože mu maminka nemohla koupit žádný botičky,jelikož nevyhovujou,takže zpět na stromy.Hlavně,že celej slavnej českej obuvnickej průmysl je v (Y)(Y)(Y)(Y)(Y)díky neviditelné ruce trhu pana profesora a dalších inteligentů.Baťa se musí v hrobě obracet.

Budem za chvíli všichni šmatlat a to pak bude stát peněz léčení páteří ,kloubů            a dalších následků.Nad tím se nikdo nezamyslí,ale zaplatíme to všichni.

0/0
4.9.2008 18:26

blastula

A to ještě nehodnotili JARMILKY

Snad ty nejpříšernější  sportovní botky co svět viděl!

0/0
4.9.2008 17:26

MiroTR

Re: A to ještě nehodnotili JARMILKY

My jsme nosili kecky.  Jeden výrobce, jedna barva. Jen ve velikosti se lišily. ;-D;-D;-D

0/0
4.9.2008 18:23

Snoopy

Re: A to ještě nehodnotili JARMILKY

A prodávaly se pod pultikem... jojo, taky vzpomínám. Mám dva sourozence a když nám mamka chtěla koupit tři trička nebo troje boty, tak musela ukázat občanku, kde nás měla napsané... jo a taky když chtěla koupit víc lahví minerálky (aby bylo z čeho vařit kašičku pro nejmladší sestru), musela mít potvrzení od doktorky, že je opravdu potřebuje.

A to jsou tu debilové, kteří pořád volají po zlatejch, vlastně rudejch starejch časech. Bičem je vypráskat, prevíty...

0/0
5.9.2008 9:25

Bedlam

Re: Re: A to ještě nehodnotili JARMILKY

R^;-D

0/0
5.9.2008 10:09

blastula

Re: Re: A to ještě nehodnotili JARMILKY

jenže ony se vyrábí a  prodávají DODNES!!!!!

0/0
5.9.2008 14:57

paskudilek

Nj, sehnat boty pro dítě je problém.

:-/ Mmch ta fotka, tj Deichmann

0/0
4.9.2008 16:55

Aja

Re: Nj, sehnat boty pro dítě je problém.

Ten uz dobry boty nepotrebuje;-D

0/0
5.9.2008 15:49

hihi

ještě že už mám druháka

:-P

0/0
4.9.2008 16:32

Karel_dnes

11 párů z 12..

bylo totiž vyrobeno v Číně - ať je prodává pod svojí hlavičko kdo chce. Důvod je jednoduchý - podívejte se co nosí na nohou číňani - je nějaká "konstrkukce" boty vůbec nezajímá ...

0/0
4.9.2008 15:51

Jenda

Re: 11 párů z 12..

á, pán je znalec oboru. ;-D

0/0
4.9.2008 17:26

český obuvník

Re: 11 párů z 12..

SMRT ČÍŇANOVI !!

0/0
5.9.2008 11:28

Petr

Se nedivím

Ty boty co testovali vypadali jako šunt už od pohledu.

0/0
4.9.2008 15:19

J i ř í

Jednoduché počty

Sandály od Vietnamců za 300 Kč se mi rozpadnou za půl sezóny, sandály ze "solidního" obchodu za 1200 Kč se mi rozpadnou za jednu sezónu. Takže je jasné, čemu dám přednost.

0/0
4.9.2008 15:17

Agent

Re: Jednoduché počty

Pokud se boty z kamenného obchodu skutečně rozpadnou za jednu sezónu , tak je reklamujte.

Zrovna teď jsem po 4 měsících vracel sportovní boty za 600,- do Rena protože ta jejich umělá kůže začala v místech ohybu praskat (do hloubky).

Boty předtím vydržely 3 roky nepřetržitého nošení (i v zimě) - Seems s půvoodní cenou 1500,- koupené za 900,-

0/0
4.9.2008 16:23

21

Re: Jednoduché počty

Já mám sandály za 1500 od pumy a držej už 5let. Turfy od Adidasu za 1100 mám 3 roky a držej. Kopačky od umbra nevydržely ani celej zápas a stály 4000kč. 

0/0
4.9.2008 16:58

blastula

Re: Re: Jednoduché počty

Olympikusy za 1200 drží už  8 let, jen co je  černá kůže , tak ta už je jen tmavě šedá-  a to chodí na výlety, absolvovaly x dovolených po horách i v bahně, několikrát denně venčí psa a ještě neodešly ani tkaničky.Neteče do nich, nepotí se a  chodí se v nich skvěle .

0/0
4.9.2008 17:25

MiroTR

Re: Jednoduché počty

Navíc děckám roste noha, takže co nosí na jaře, na podzim neobují.

0/0
4.9.2008 18:24

Snoopy

Re: Jednoduché počty

Tak to jsem měl kvalitní sandály z Humanicu - prošel jsem s nima několik dovolených (poznávacích). Rozpadly se mi po šesti ! letech úmorného nošení - v létě jsem nenosil nic jného. Stály tenkrát 1600,- byly pohodlné, se vzduchovou podrážkou... a teď marně sháním nové, pokud možno stejné. I víc peněz jsem za ně ochoten dát, když mi zaručí, že zase vydrží šest let....

0/0
5.9.2008 9:29

m

Re: Re: Jednoduché počty

sandaly mam Bamy. Dvoje, uz minimalne 8 let. Prvni Bamy jsem koupila tesne po revoluci, staly tenkrat 1100 Kc (muj nastupni plat byl 2 400....) byly bajecne. Pohodlne, dalo se v tom chodit cely den (hodne cestuji). Uzasne pohodle boty take děla Riekel. Sportovní sandály mám Asolo, s Vibramovou podrážkou, báječně polstrované, nohy  jak v bavlnce. taky už aspon 8 let.

Dětí je mi lito, takove šunty, co se pro ně vyrábějí, a to nejen obuv - jídlo je ještě horší. A maminky je tím cpou v naději že pro ně delají dobře.  

0/0
5.9.2008 13:25

Johana

Re: Re: Jednoduché počty

Používáme značku Merell. Doporučuju. Chodíme v tom celá rodina již 6 let.

0/0
5.9.2008 16:20

XXL

A co boty pro dospělé? Lepší??

U dětí - jednak se kazí rostoucí noha, takže závažnější. Ovšem dětem nohy rostou, takže bota se nosí kratší dobu. A je tendence, aby to bylo levnější zboží. Kvalita je ovšem taková, že bota nevydrží ani tak dlouho, aby začla být malá.

S botami od Bati mám spíš špatné zkušenosti. Přitom moc nevím, kde kupovat jinde. Nehledám aušus, ani předražené módní výstřelky. Rád bych zaplatil - ne ovšem za letošní design, ale za kvalitní provedení, dobrý materiál, pohodlné nošení a trvanlivost.

Boty z Tesca - oni si zavedli svoji značku obuvi a oblečení. Zpravidla to je zboží tržnicové kvality se "značkou". Jistě, někde je kvalita lepší. Kromě kvality, nechci ale chodit v oblečení se značkou Tesco (Cherokee, ale je to jen značka řetězcového zboží). A u levných bot se dá čekat tržnicová kvalita.

0/0
4.9.2008 15:12

mich

Re: A co boty pro dospělé? Lepší??

Zkuste ceskou vyrobu:

www.prabos.cz  - Vydrzi opravdu dlouho, maji seznam prodejen

www.fare.cz - Spis pro deti, taky seznam prodejen, opet bezproblemova kvalita

0/0
4.9.2008 15:28

aaaa

Re: Re: A co boty pro dospělé? Lepší??

pro dospělé mám dobré zkušenosti s Ecco (ti toho myslím mají dost i pro děti) a Lloydem... sice jsou oboje dražší, ale kvalita je OK

...pak je špičkový E. Zegna, ale to už jsou boty za cca 10 000 ....

0/0
5.9.2008 10:07

Najdete na iDNES.cz