Diskuze

Airbus bude mít jednoho šéfa, velmoci se dohodly

Francie a Německo se dohodly na vedení ve společnosti EADS. Tohoto evropského výrobce dosud vedli dva prezidenti. Dvoukolejnost systému ale podle pozorovatelů byla jednou z příčin problémů firmy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MF

kenx

16. 7. 2007 17:54
zase kritika :)

Zase spousta kritiky, takže já jen přidám co jsem psal jinde a co si lidi zaslouží taky vědět. Přes všechen bordel co v EU je se EADS i Airbusu obchodně daří. Za letošní první pololetí má Airbus 680 objednávek, Boeing 549 objednávek. Nejen že Airbus vede, ale hlavně se ohromně proti předchozím rokům zvednul. Restruktualizace přináší ovoce už teď a jestli nezbrabrají její pokračování, o Airbus se netřeba bát. EADS má spoustu zajímavých zakázek na Eurofighter Typhoon, ani tam to neskřípe. Tak si opisálci zjistěte fakta a také napište pro změnu něco kladného na účet společnosti která si to zaslouží. Ne. nejsem nijak zainteresován, jen nemám rád když se něco překrucuje. Děkuju :-)

0 0
možnosti
RB

roba21

16. 7. 2007 19:40
Re: zase kritika :)

Máte celkem pravdu, jen k těm objednávkám - nějakých 150 objednávek Airbusu je na model 350, který (když všechno vyjde) bude dodáván nejdříve za 6 let.

0 0
možnosti

Buldog

16. 7. 2007 16:07
Nejsi ty blanickej rytíř?

Takle to v EU už půl století chodí

0 0
možnosti
RB

roba21

16. 7. 2007 15:17
Proč o vedení rozhodují politici?

Může mi někdo vysvětlit, proč do toho kecají politici? Ještě bych pochopil Francii, ta vlastní necelých 14% akcií, ale proč Německo? Ať dělám co dělám, jak SRN ve struktuře akcionářů nevidím.

Největší podíl mají akcie na volném trhu 44.75%, pak je DaimlerChrysler s 22.41% (ani ten ovšem není vlastnění německou vládou a ani v něm nemá žádný významný podíl - největším akcionářem je Kuvajt), dále pak konsorcium francouzské společnosti Lagardère a francouzské vlády s 27.38% (vláda má přesně polovinu) a pak už následuje jen špaňelská vláda s 5.46%.

Německou vládu tam tedy nevidím vůbec, francouzská sice ano, ale jejich podíl není nijak zásadní. Čím to tedy je, že o vedení firmy rozhodují státníci? Mají nějaká hlasovací práva mimo akcie či co?

0 0
možnosti