Novým šéfem Českých drah je Bazala

  12:56aktualizováno  12:56
Představenstvo Českých drah jmenovalo novým šéfem společnosti Josefa Bazalu. Funkce se ujme od 11. května. Nahradí Petra Kousala, který minulý týden rezignoval. Bazala se už v pondělí stal šéfem představenstva.
Josef Bazala, Petr Kousal

Josef Bazala, Petr Kousal - Bývalý generální ředitel Českých drah Petr Kousal a jeho náměstek Josef Bazala (vlevo) na snímku z 13. února 2004. | foto: ČTK

Představenstvo zároveň jmenovalo svého člena Jiřího Koláře do funkce náměstka generálního ředitele pro obchod a provoz. Na této pozici Jiří Kolář nahradí dosavadního náměstka, Jiřího Kloutvora, který se rozhodl ke včerejšímu dni rezignovat.

Petr Kousal rezignoval minulý týden (více zde). Ministr Milan Šimonovský v souvislosti s  jeho odchodem řekl, že na jeho místo by měl přijít někdo razantnější v oblasti obchodní politiky. Ta je podle ministra hlavní slabinou Českých drah, uvedla ČTK.

Podle Bazaly sice ČD mohou mít lepší marketing, mohou pružněji reagovat cenou, ale hlavně potřebují zlepšit samotný produkt, tedy nákladní dopravu.

Za další priority drah Bazala už v pondělí označil dokončení kolektivního jednání a uzavření jednání s těmi kraji, kde ještě nejsou uzavřeny smlouvy o financování regionální osobní dopravy.

"Vážím si důvěry dozorčí rady a představenstva společnosti, kterou mi svým rozhodnutím vyslovili. Získaný mandát pro mě znamená jediné – možnost plně se zaměřit na další výrazné posílení dynamiky obchodního a ekonomického rozvoje Českých drah coby silného evropského hráče na poli železniční dopravy," řekl Bazala ke svému jmenování.

Kdo je Josef Bazala

Josef Bazala (49) vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. V Československých a Českých drahách působí od roku 1981, kdy postupně pracoval v provozních a později i manažerských funkcích. Na generální ředitelství Českých drah přišel Josef Bazala v roce 1993. V roce 1995 pak po dobu tří měsíců dokonce přechodně zastával funkci generálního ředitele. V letech 1996 až 2003 působil Bazala v soukromé společnosti. V roce 2003 se vrátil do Českých drah, a sice na pozici 1. náměstka generálního ředitele a člena představenstva.

 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Inspekce zveřejnila tři restaurace s podivným původem hovězího masa

Ilustrační snímek

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem provedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)...

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Husákovy hradby. Symbol minulého režimu poskytl domov milionům Čechů

Sídliště na Slezském předměstí v Hradci Králové (5.2.2019).

Pozůstatek minulého režimu v podobě rozsáhlých betonových sídlišť bývá často kritizován jako nevzhledné, nekvalitní či...

Další z rubriky

Zdraví jednoho Čecha stojí ročně přes 36 tisíc, sám nejvíc zaplatí za léky

Ilustrační snímek

Zdravotní péče v Česku stála v roce 2017 v průměru přes 36 500 korun na jednoho obyvatele, přitom v roce 2010 to bylo o...

Pražský hotel vydával české hovězí za australské, steak za 650 korun

Kráva před hotelem Holiday Inn u Kongresového centra.

Hotel Holiday Inn sídlící na pražském Pankráci lhal svým zákazníkům o skutečném původu podávaného hovězího masa. O...

Českem se šíří prašivé dluhy. Roste počet firem, které přestaly splácet

peníze, ilustrace

Na trhu dluhopisů přibývají firmy, které si půjčily od drobných investorů peníze na další rozvoj a nyní jim je nechtějí...

Najdete na iDNES.cz