Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

Daně, ceny a dávky v 50 nejčastějších otázkách

  8:48aktualizováno  10:22
Leden přináší Česku nová pravidla, která překopou hospodaření všech tuzemských domácností. Mění se řada daní a dávek. Zvednou se ceny a narostou platy. Nová pravidla také změní například výši a dobu vyplácení rodičovského příspěvku. MF DNES přináší odpovědi na 50 nejčastějších otázek.
Nová daň zvýší příjmy téměř všem zaměstnancům. Nejpočetnější skupina lidí vydělávajících mezi 18 až 25 tisíci si však polepší relativně nejméně.

Nová daň zvýší příjmy téměř všem zaměstnancům. Nejpočetnější skupina lidí vydělávajících mezi 18 až 25 tisíci si však polepší relativně nejméně. | foto: MF DNES

1. Jsem zaměstnanec. Co se pro mě od 1. ledna změnilo a musím někde něco hlásit?
Od 1. ledna se pro Vás mění řada věcí, ale nikde nic hlásit nemusíte. Výplata za leden vám bude nově zdaněna 15 procenty, to za vás ale vyřídí zaměstnavatel. Platí ale, že věci související s loňským rokem, například odpočet úroků u hypoték, poběží ještě podle starých daňových pravidel loňského roku. S 15procentní daní si většina lidí polepší, podle toho, kolik vydělává nebo má dětí. Například člověk s průměrným platem dvacet tisíc korun bude mít měsíční čistou výplatu vyšší jen o 38 korun. Pokud má dvě děti, dostane více o 818 korun.

2. Beru pouze deset tisíc korun hrubého. Polepším si o něco i já s nízkými příjmy?
Pokud nemáte děti, zvýší se vám čistá výplata o 456 korun. Vláda zvedla i slevy, které si každý odpočítává z daně na sebe, manželku či děti, aby si nepohoršili lidé s nižšími příjmy, kteří dosud platili daň dvanáct procent.

3. Bude daň z výdělku skutečně jen 15 procent, anebo je to ve skutečnosti více?
Reálně se bude daň pohybovat nad patnácti procenty. Patnáct procent se počítá z tak zvané superhrubé mzdy, což je vaše dosavadní hrubá mzda po připočítání 35 procent na sociální a zdravotní pojištění. Patnáctiprocentní daň z tohoto základu vychází na dvacet procent. Pokud byste ji však srovnali s dosavadním stavem, dojdete až k reálné sazbě daně kolem 23 procent, protože dosud se daň platila z nižšího základu daně, kterým byla pouze vaše hrubá mzda po odečtení vámi placených sociálních odvodů.

Dělník

4. Uvidím někde superhrubou mzdu napsanou?
Na své výplatní pásce uvidíte superhrubou mzdu uvedenou v kolonce pod názvem „základ daně“.

5. Jsem zaměstnanec, manželka je s dítětem na rodičovské. Můžu na ni a na dítě uplatnit slevu? Mění se něco?
Slevy můžete nadále uplatňovat, v tom se nemění nic. Výrazně se ale zvyšují, na dítě z 1 000 na 1 780 korun měsíčně, na manželku z 4 200 na 24 840 korun ročně. Mají se snížit až od roku 2009, kdy ale má více klesnout daň na 12,5 procenta.

6. Vydělávám v průměru 23 500 korun hrubého. Manželka je na mateřské dovolené s dvojčaty, bere mateřskou asi 7 500 korun. Zároveň však pobírá částečný invalidní důchod ve výši 4 100 korun. Bude se na nás vztahovat odpočet na vyživovanou manželku?
Slevu na „nepracujícího“ manžela můžete za rok 2007 (i 2008) uplatnit, pokud má příjem maximálně do 38 040 Kč za rok. Do příjmů se započítává mzda (či jiný typ výdělku) a její náhrady - důchod, nemocenská i mateřská. Nezapočítávají se sociální dávky včetně rodičovského příspěvku. Ve vašem případě tedy odpověď zní ne. Můžete však naposledy uplatnit společné zdanění, oba musíte podat daňové přiznání ve stejné lhůtě (bez poradce do konce března, s poradcem do konce června 2008).

7. Společné zdanění manželů definitivně skončilo? Už ho nebudu moci využít?
Společné zdanění půjde naposledy využít letos, protože se uplatňuje zpět za uplynulý rok. Takže stejně jako loni podáte na finančním úřadě daňové přiznání a vyplníte i žádost o uplatnění společného zdanění.

Svatba. Ilustrační foto.

8. Lze uplatnit společné zdanění manželů i v případě, že jsme uzavřeli sňatek až 31. prosince roku 2007 a vyživujeme dítě z předchozího manželství?
Ano. Podmínkou je, že jste manželé k poslednímu dni zdaňovacího období (roku 2007) a vyživujete v domácnosti alespoň jedno dítě. Je úplně jedno, že je z předchozího manželství. Společné zdanění letos využijete poprvé a naposledy, protože se tento princip ruší a v přiznání za rok 2008 už nepůjde využít.

9. Můžeme uplatnit společné zdanění manželů i v případě, že se nám dítě narodilo až 31. prosince roku 2007?
Ano. Podmínka vyživovaného dítěte manželi musí být splněna alespoň poslední den v roce. Díky porodu před koncem roku vám náleží i vyšší porodné.

10. Mluvilo se také o omezení daňové podpory u hypoték. Snížily se odpočty u úroků placených u hypotéky?
Podmínky pro daňovou podporu hypoték zůstaly stejné. Zaplacené úroky, stejně tak jako příspěvky na penzijní připojištění či životní pojistku, si můžete i nadále odečíst z daňového základu. Avšak díky nižší dani 15 procent bude vaše konečná úspora v absolutní částce nižší. To se ale netýká ještě letošního ročního vyúčtování. Až budete na jaře zpětně odpočty uplatňovat, bude to podle starých pravidel, protože jde o vyúčtování za loňský rok. Takže vaše úspora na hypotéce bude letos naposledy ještě až 32 procent z částky odečítaných úroků.

11. Co se změnilo u dědické a darovací daně?
Od placení dědické daně budou nově osvobozeni i širší příbuzní. Dosud nemuseli dědickou daň platit pouze děti, rodiče a manželé. Od letoška se tato výhoda rozšiřuje i na vzdálenější příbuzné jako jsou sourozenci, synovci, neteře, tety, strýcové, zeťové či snachy. Podobné je osvobození i u daně darovací. Pokud dárci i obdarovávaní patří mezi širokou skupinu uvedených příbuzných, nemusí nově darovací daň platit.

dům, stavba

12. Kolega, který se živí prodejem bytů, mi tvrdí, že se od 1. ledna zvedne daň z převodu nemovitostí ze tří procent na pět. Co je na tom pravdy?
Není to pravda. Sazba daně z převodu nemovitosti zůstává stejná, tedy tři procenta z ceny.

13. Bydlím ve vlastním domě na vesnici. Budu platit více na dani z nemovitostí, mění se něco?
Záleží na tom, v jak velké obci bydlíte. Daně z nemovitostí se mění, ale jen pro někoho, a zčásti až od roku 2009. V malých obcí do tří set obyvatel se přímo zákonem zvednou letos daně z nemovitostí více než třikrát, u obcí do 600 obyvatel dvakrát. Toto zvýšení se týká bytů, rodinných domů a stavebních pozemků. Chalupy a jiné rekreační objekty zůstanou v tomto případě ušetřeny.

Chataři a chalupáři se však mohou „dočkat“, až v roce 2009, stejně jako majitelé domů, bytů a stavebních parcel, ještě výraznějšího růstu daně, pokud o tom rozhodne přímo starosta. Ti budou mít možnost daně z nemovitostí zvýšit zavedením nového koeficientu do výpočtu. Nárůst může být dvoj- až pětinásobný. Na druhou stranu budou mít obce možnost osvobodit od daně z nemovitostí zemědělskou půdu, jako jsou pozemky, orná půda, louky nebo vinice.

Důchodce, penzista

14. Jsem pracující důchodce. Týká se mně od Nového roku nějaká změna?
Pro pracující důchodce platí od 1. ledna nově speciální sleva na dani ve výši 24 840 korun. Ta na rozdíl od současnosti nebude podmíněna příjmem. Tato sleva efektivně „vymaže“ daň až do výše základu daně 165 600 korun. U zaměstnání je základem daně superhrubá mzda, u podnikání se jedná o rozdíl mezi příjmy a výdaji. Kromě toho se dosud, a bude tomu tak i nadále, příjem ze starobního či obdobného důchodu nezdaňuje do výše 198 000 korun. V celku to znamená, že pracující důchodce nebude muset platit daně až do příjmu 363 600 korun ročně.

15. Jsem živnostník a využívám náklady paušálem. Mění se od ledna jejich výše?
Výdajové paušály se od letošního roku nijak nemění. Nadále je budete moci uplatňovat. Co se mění je, že sociální a zdravotní pojištění už nebude u živnostníků daňově uznatelným nákladem. To znamená, že si je nebude moci přičíst ani k paušálu. Nemožnost odečíst si jako výdaj zdravotní a sociální pojištění se týká i toho, když budete letos doplácet pojistné za loňský rok, pokud jste měli nízké zálohy.

16. Jaký bude u živnostníků nově maximální vyměřovací základ?
Jeho úroveň od letoška stoupne tak, aby byl kvůli zavedeným stropům na sociální a zdravotní pojištění stejně vysoký jako u zaměstnanců. Maximální vyměřovací základ tak stoupne z 486 tisíc korun až na 1 034 880 korun. Navíc se sociální a zdravotní pojištění už nesmí dávat do nákladů. Při této výši hrubých příjmů však živnostníci dosud platili daň ve výši 32 procent, nyní jen patnáct procent.

17. Jakého zboží a služeb se týká zvýšení daně z přidané hodnoty z pěti na devět procent?
Nejdůležitější a pro vaši peněženku nejcitlivější položkou, které se zvýšení daní dotkne, jsou potraviny a pořízení nového bytu. Týká se to všech potravin, s výjimkou alkoholických nápojů, u kterých platí 19procentní sazba.

Vyšší devítiprocentní přirážka znamenající při plném promítnutí do cen zdražení o čtyři procenta se bude nově uplatňovat i na dětské plenky, krmiva pro psy a kočky, knížky, noviny, časopisy, mapy, dětské sedačky do aut, léky a zdravotnické prostředky.

Ve službách vyšší daň nejvíce dopadne na lidi využívají městskou hromadnou dopravu, vlaky, autobusy. Ty už vesměs zdražení lístků oznamovaly před koncem roku. Dražší budou i úklidové práce, vstupenky do divadel, kin a na nejrůznější koncerty a další kulturní akce. Podobně se bude vyšší daň týkat i pořádaných sportovních událostí, ubytování v hotelech či penzionech anebo lístků do posilovny či sauny.

18. Jak to bude od letoška se zdaněním bytů? Platí nakonec výjimka Evropské unie a pořízení bytu je zdaňováno pětiprocentní daní z přidané hodnoty anebo ne?
Česká vláda nakonec možnosti prodloužit si výjimku na nižší zdanění bytů nevyužila. Od ledna se tak na prodej bytů, které mají více než 120 metrů čtverečních, vztahuje 19procentní přirážka. U těch menších bude kupující platit daň devět procent. U rodinných domů je touto hranicí pro nižší a vyšší daň 350 metrů čtverečních.

kouř, komín, smog, vytápění, kotel, uhlí, topení

19. Čeho všeho se budou týkat nově zaváděné ekologické daně a jak se projeví?
Ekologické daně se vztahují na zdroje energie, které zatěžují životní prostředí, jako jsou dřevo, uhlí, plyn či elektřina. Nejvíce vláda zatíží topení uhlím, které tak podraží zhruba o desetinu. Nahoru jdou ale i ceny tepla a elektřiny.

20. Zvedají se opět spotřební daně na cigarety?
Ano, spotřební daně na cigarety vláda zvyšuje i tento rok. Promítnout do vyšších cen by se měly na jaře, kolem dubna. Krabička cigaret bude kvůli vyšším daním stát o sedm až osm korun více. Například jedny z nejprodávanějších cigaret Petra tak zdraží až na 65 korun. Konkrétní zvýšení cen u jednotlivých značek bude záležet na jejich výrobcích či dovozcích. Ti vždy čekají na to, co udělá nejsilnější hráč na trhu, společnost Philip Morris. 21. Zdraží i balený tabák, nebo jen krabička cigaret? Zvedají se i ceny za balený tabák. Balíček 40 gramů by tak měl zdražit zhruba o dvacetikorunu.

22. Zvednou se i jiné spotřební daně, třeba na benzin?
Ne, ty se nezvedají.

23. V jaké výši budu od letoška dostávat nemocenskou?
Nemocenská se od počátku ledna snižuje. První tři dny nemoci nebudete dostávat vůbec nic. Méně budete pobírat i při delším marodění, a to až do dvou měsíců, kdy budete doma. Například člověk s 20tisícovým platem získá za měsíc nemoci od Nového roku devět tisíc korun, což je o 2 400 korun méně než by dostal loni. Více než dosud budete dostávat jen při marodění delším než dva měsíce. Pokud jste však už na neschopence od loňského roku, tak vám výplata nemocenské poběží ještě podle starých a výhodnějších pravidel.

Nižší je od Nového roku i dávka, když pečujete například o nemocné dítě. Budete dostávat zhruba o devět procent méně než dosud.

Nemoc, pacient

24. Mám plat 30 tisíc hrubého měsíčně. Kolik bude moje nemocenská na měsíc?
Pokud budete doma marodit třicet dní, dostane za tu dobu zhruba 10 400 korun. Jde o maximální nemocenskou při měsíční neschopence. Dosáhne na ni ten, kdo vydělává přibližně 24 000 korun hrubého měsíčně a víc. Od této hranice výdělků už se nemocenská nezvyšuje a pobíráte stále stejně.

25. Od koho budu nemocenskou dostávat, bude ji už vyplácet firma?
Vaše firma bude nemocenskou vyplácet až od roku 2009. Letos se v tomto směru ještě nic nemění. Politici zákon, kdy měl zaměstnavatel platit svému zaměstnanci prvních čtrnáct dnů nemoci, odložili. Firmy tak zatím proto nezískávají do ruky ani výraznější pravomoci, jak své zaměstnance kontrolovat či postihovat, pokud nemoc simulují.

26. Jsem na mateřské dovolené, od října pobírám rodičovský příspěvek. Týká se i mě výběr délky jeho vyplácení?
Ano, týká se všech, tedy už i dětí narozených před datem účinnosti nového zákona. O příspěvek si musíte znovu požádat, vybrat si budete moci ze tří- a čtyřleté varianty. Když si vyberete tříletou rodičovskou, budete dostávat příspěvek 7 600 korun měsíčně, pokud čtyřletou, získáte měsíčně 3 800 korun.

27. Slyšela jsem, že kvůli změnám v rodičovském příspěvku bude potřeba znovu vyplnit formulář na tuto dávku?
Ano, je to tak. Pokud budete splňovat podmínky volby jednotlivé varianty čerpání příspěvku (záleží na věku dítěte, nároku na mateřskou), zvolíte si jednu z možností. Musíte jít znovu na úřad a tam vyplněný formulář odevzdat.

28. Obdržíme nějaký formulář kvůli změně délky rodičovské?
Všichni, kdo už rodičovský příspěvek pobírají, už měli před koncem uplynulého roku formulář i s pokyny a dopisem obdržet poštou. Ostatní žadatelé si formulář mohou vyzvednout na úřadě práce (v Praze na úřadě městské části).

dítě, peníze, rodina

29. Dají se vyplněné formuláře o rodičovském příspěvku poslat poštou, nebo se musí vyřídit osobně?
Pokud příspěvek už pobíráte, můžete ho poslat poštou a na úřad vůbec nemusíte. Žádné vstupní údaje se nemění, jen žádáte znovu.

30. Bude mít případný příjem žadatele vliv na nárok na rodičovský příspěvek?
Příjem žadatele má vliv pouze v případě, že chcete nejkratší rodičovskou „dovolenou“, tedy na dva roky. Tu si můžete vybrat jen v tom případě, když jste v posledním zaměstnání měli plat vyšší než 16 tisíc korun měsíčně.

31. Bude možné si k rodičovskému příspěvku stále neomezeně přivydělávat?
Bude, ale musíte zároveň splnit podmínku, že se o dítě bude starat celý den zletilá osoba. Dítě do tří let věku můžete přitom dát do jeslí nebo školky až na pět dní v měsíci, dítě starší tří let buď na pět dní v měsíci, nebo na čtyři hodiny denně. 32. Četla jsem, že aby matka dosáhla nejvyššího příspěvku 11 400 korun po dobu dvou let, musí mít předtím mzdu 16 000 korun. Jak dlouho musí takovou mzdu pobírat?

Je nutné, aby rodič mzdu 16 400 korun hrubého pobíral rok.

33. Je pravda, že když jsem neměla nárok na mateřskou, nemohu se rozhodnout, jakou variantu rodičovské zvolím?
Pokud jste neměla nárok na peněžitou pomoc v mateřství, takzvanou mateřskou, tak si skutečně nebudete moci vybrat. Do 21 měsíců dítěte budete dostávat 7 600 korun měsíčně a potom až do jeho čtyř let 3 800 korun měsíčně.

Zdraví Dávky Ceny Daně Otázky a odpovědi On-line rozhovory

34. Mužům se prý doba na rodičovské nezapočítává do odpracovaných let?
Ne, to není pravda. Roky, které je muž doma s dítětem, se do důchodu započítávají.

35. Narodil se mi v říjnu syn. Chci s ním zůstat doma dva roky. Kolik budu pobírat?
Pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství a měla jste před odchodem na mateřskou příjem alespoň 16 400 korun, můžete si nejpozději v následujícím měsíci po tom, ve kterém synovi bude 22 týdnů, zvolit rychlou variantu rodičovského příspěvku. Pak budete pobírat až do synových dvou let 11 400 korun měsíčně.

36. Synovi budou v březnu dva roky, jaké budu brát peníze?
Vašemu synovi už bude 1. ledna 2008 více než 21 měsíců, budete tedy dostávat do jeho tří let 7 600 korun a pak do čtyř let 3 800 korun.

37. Bude se nás týkat nový způsob vyplácení rodičovského příspěvku, když je synovi již 14 měsíců?
Všechny změny se týkají i dětí, které už jsou na světě. I vy si tedy budete muset znovu požádat o vyplácení této dávky. Budete se moci rozhodnout mezi klasickým (tříletým) a pomalejším (čtyřletým) čerpáním rodičovského příspěvku.

38. Pokud mám dítě ve věku od 22 týdnů do 21 měsíců, mám možnost výběru klasického čerpání, nebo pomalejšího čerpání, i když jsme neměli peněžitou pomoc v mateřství? Nebo nemáme na výběr?
Nemáte na výběr. Tím, že jste nepobírali mateřskou, máte nárok jen na nejpomalejší čerpání. To znamená do 21 měsíců 7 600 korun a do 4 let 3 800 korun.

39. Chtěla jsem být se synem doma do čtyř let, ale bohužel zřejmě spadnu do skupiny, kdy od 21 měsíců budu pobírat pouze 3 800 rodičovskou do čtyř let věku. Připadá mi nespravedlivé, že se dělá rozdíl mezi maminkami dětí narozených v březnu 2006 a dřív a v dubnu 2006 a později.
Pokud chcete být doma do čtyř let, týká se vás skutečně pomalejší čerpání, kdy do 21 měsíců berete 7 600 korun a pak do čtyř let věku dítěte 3 800 korun měsíčně. Možná vám to připadá nespravedlivé, protože vy jste právě spadla na rozmezí, ale od nějakého data je třeba novelu provést. Když se v loňském roce zvyšovalo porodné, také se to týkalo maminek až od určitého data.

40. Jsem na rodičovské dovolené a v dubnu mi končí třetí rok. Když budu chtít zůstat doma ještě čtvrtý rok, dávky se mi sníží hned, nebo až od května?
Pokud budou vašemu dítěti tři roky v dubnu, budete až do jeho narozenin dostávat 7 600 korun měsíčně (naposledy za duben) a potom (od května) až do jeho čtvrtých narozenin budete dostávat 3 800 korun měsíčně.

41. Musím nahlásit na úřadě, že chci být doma tři roky, pokud už na mateřské teď jsem a začíná mi třetí rok?
Ano, všichni rodiče musí o příspěvek znovu požádat. Pokud bude vašemu dítěti 1. ledna roku 2008 více než 21 měsíců (což by podle formulace otázky mělo být), budete pobírat rodičovský příspěvek do jeho tří let 7 600 korun měsíčně a pak do čtyř let 3 800 korun měsíčně. Pokud budete chtít jít do práce v jeho třech letech a budete dítě dávat na „plný úvazek“ i do školky, nahlásíte to na úřadě do osmi dnů. Nárok na rodičovský příspěvek tím ztratíte.

42. Pokud se rozhodnu zůstat doma tři roky, ale během té doby budu potřebovat odejít do práce dřív, co se stane?
Odejdete do práce, budete dále pobírat rodičovský příspěvek, ale pozor - nemůžete dávat dítě do školky na déle než 5 dní v měsíci, jinak byste o dávky přišla.

43. Lze v průběhu rodičovské dovolené změnit její délku, například ze tří let na dva, a co by to znamenalo finančně?
Měnit délku pobírání rodičovského příspěvku nelze. Jakmile se rozhodnete pro klasickou (tříletou) variantu, budete dostávat 7 600 korun měsíčně. Když se rozhodnete nastoupit do práce po dvou letech, budete pobírat rodičovskou i nadále až do tří let, pokud splníte podmínku, že dítě nebude v jeslích/školce na víc než pět dní v měsíci.

44. Dokdy mi musí zaměstnavatel držet místo, pokud budu mít víc dětí po sobě?
Zaměstnavatel vás musí zařadit na místo podle pracovní smlouvy, pokud nastoupíte bezprostředně po skončení rodičovské dovolené, tj. do tří let věku nejmladšího dítěte.

Těhotenství

45. Jsem momentálně na mateřské dovolené. Co když nahlásím, že budu doma dva roky, a potom otěhotním. Musím pak něco vracet?
Nic vracet nemusíte, na další dítě budete pobírat zase mateřskou, tím přerušíte pobírání příspěvku a pak si vyberete znovu variantu vyplácení rodičovského příspěvku, která vám bude vyhovovat.

46. Kdyby se mi narodily dvě děti za sebou, mohla bych pobírat na první dítě dva roky 11 400 a na druhé dítě, které by se narodilo během první mateřské, 7 600 korun?
Rodičovský příspěvek můžete pobírat vždy pouze na jedno dítě, a to na to nejmladší v rodině. Výjimku tvoří pouze děti postižené, na které berou rodiče příspěvek až do jejich sedmi let bez ohledu na to, zda mají třeba mladší sourozence.

47. V březnu budu rodit, jaké bude tou dobou porodné?
Od Nového roku bude porodné na každé dítě 13 000 korun. Například v případě dvojčat tedy 26 000 korun.

48. Jsem vedena na úřadě práce, jsem sama a nemám ani minimální příjem. Jak to bude s mou rodičovskou?
Nebudete mít nárok na mateřskou, hned po porodu si zažádejte o rodičovský příspěvek. Nemáte možnost výběru a platí pro vás pouze pomalejší, čtyřletá možnost čerpání.

49. Když bude žena mít každé dva roky dítě, může tedy brát 11 400 korun třeba šest let?
Ano, to je možné.

50. Chtěla jsem se zeptat, kolik týdnů před termínem porodu začíná mateřská dovolená u svobodných matek?
Od Nového roku bude celková doba mateřské i u svobodných matek 28 týdnů, nastupuje se na ni obvykle šest týdnů před plánovaným termínem porodu.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Primark v Praze otevřel: fronta až od koně, hasiči lidi ve vedru kropili

S ročním zpožděním způsobeným koronavirovými restrikcemi se na Václavském náměstí otevřela pobočka irského řetězce s...

Nabídka lokálních potravin za hranicemi vyrazí dech, v Česku rozhoduje cena

Je všední letní den v bavorském příhraničí na německé straně Šumavy. Česká rodina si právě nakoupila v supermarketové...

Turistickým atrakcím zvoní umíráček. K radosti místních, ke zlosti majitelů

Některá donedávna uzavřená turistická lákadla, jako například muzea strašidel, sexu, tortury či komunismu, dětské herny...

Ronaldo odsunul láhve Coca-Coly. A akcie společnosti se propadly

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo během pondělní tiskové konference odsunul stranou dvě láhve Coca-Coly, podal...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Už jen drobné úpravy. Podívejte se do českého Primarku den před otevřením

Irský módní řetězec Primark připravil slavnostní otevření na 17. června, redakce iDNES.cz však do prodejny nahlédla...

Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...

  • Další z rubriky

Zásilky z Číny budou bez daně i po prvním červenci, novela má zpoždění

Zdanění levných balíčků z e-shopů mimo Evropskou unii, které mělo začít platit od prvního července, se odkládá. Novelu,...

Česko chce být zemí nápadů, řekl Babiš. Kulhánek ocenil tuzemské firmy

Česko musí působit jako silný tým, jedině tak se prosadí v mezinárodní konkurenci, řekl premiér Andrej Babiš. Podle...

Pojišťovny zaplatí léčebné výlohy kvůli covidu v Evropě. Kromě zakázaných zemí

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 v celé Evropě. Některé...

Ministerstvo chce nahnat turisty do měst, chystá vouchery na hotely či vstupy

Ministerstvo pro místní rozvoj chce podpořit městskou turistiku vouchery na ubytování, stravování či vstupy. Od...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Primark v Praze otevřel: fronta až od koně, hasiči lidi ve vedru kropili

S ročním zpožděním způsobeným koronavirovými restrikcemi se na Václavském náměstí otevřela pobočka irského řetězce s...

Nabídka lokálních potravin za hranicemi vyrazí dech, v Česku rozhoduje cena

Je všední letní den v bavorském příhraničí na německé straně Šumavy. Česká rodina si právě nakoupila v supermarketové...

Nevěřím, že někdo dokáže být roky věrný, přiznává polyamorii Frühlingová

Iva Frühlingová (39) vydala novou píseň Moralisté, ve které se nepřímo přiznává k paralelním mileneckým vztahům....

Dojemné parte Šafránkové. Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás

Pozůstalí po herečce Libuši Šafránkové ve čtvrtek zveřejnili netradiční smuteční oznámení. Dominuje mu černobílá...

Žena dala za dárce spermatu své úspory, teď vychovává postiženého syna

Nyní třiačtyřicetiletá Michele Elizaga z Arizony dlouhá léta čekala na pravého muže, se kterým by založila rodinu....