Nový moderní komplex sportovišť v areálu TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí si

Nový moderní komplex sportovišť v areálu TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí si během svého letního soustředění vyzkoušeli také atleti pražské Slavie. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Nový sportovní areál ve Veselí nad Lužnicí odolá i povodni

  • 0
Sportovci z Veselí nad Lužnicí na Táborsku mohou nově využívat komplex hřišť za jedenáct milionů korun v areálu TJ Lokomotiva. K dispozici je tu hřiště na fotbal s umělým trávníkem a osvětlením, kaučukové hřiště na míčové sporty a tenisové kurty s takzvanou australskou antukou.

"Komplex hřišť nahradil škvárové fotbalové hřiště, které bylo poničené povodněmi v roce 2002 a 2006," vysvětlil místostarosta města Václav Matějů.

Během tří měsíců se škvárové hřiště proměnilo k nepoznání. Komplex je oplocený a jednotlivá sportoviště jsou oddělena pletivem. Zelenou sítí je navíc ohraničené hřiště na fotbal s umělým trávníkem třetí generace a osvětlením.

Prostřední kaučukové hřiště je nalajnované pro míčové sporty, jako je házená, basketbal, nohejbal a volejbal. A ve třetí části jsou tenisové kurty s takzvanou australskou antukou. Nová sportoviště se navíc rozprostírají za zimním stadionem mezi tenisovými kurty a malým hřištěm na beachvolejbal.

Při projektování nových sportovišť radnice Veselí nad Lužnicí počítala i s ochranou proti povodním, protože areál stojí v záplavové oblasti. "Oplocení hřišť je upravené tak, aby se při zvýšeném průtoku vody dala spodní část oplocení odstranit a voda mohla volně protéci," vysvětluje vedoucí TJ Lokomotiva Radim Heřman.

Sportoviště využijí také školáci při hodinách tělocviku

Okolí areálu tvoří chatky, kde je možné ubytovat sportovní oddíly. Volná místa jsou k dispozici i v budově TJ Lokomotiva, kapacita je celkem 200 lůžek. Ubytovna je však 30 let stará a potřebuje obnovit, proto město i tělovýchovná jednota plánují do budoucna další rekonstrukci.

Sportoviště jsou určená k rekreačním aktivitám nejen členů TJ Lokomotiva, ale také veřejnosti od 8 do 20 hodin. Lidé se musí vždy nahlásit správci, zaplatit a pak dostanou klíče a mohou sportovat. Moderní komplex využijí také školáci.

Na projekt za necelých 11 milionů korun získalo město dotaci z Evropské unie ve výši 92 procent nákladů.