Diskuze

Aby města platila školníky či kuchařky, je utopie, říká primátorka Budějovic

Na oslovených radnicích jihočeských měst si nedovedou představit, že by samosprávy převzaly od státu výdaje na nepedagogické pracovníky. V Táboře tvrdí, že by kvůli tomu museli omezit plánované investice.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Na druhou stranu zrovna Budějovice utratily tolik peněz za různé nesmysly jako namátkou podíl v letišti, splavnění Vltavy pro výletní lodě, předražené výkupy pozemků pro stavbu silnic apod., že by konečně platily aspoň něco smysluplného.

0 0
možnosti
PD

P20e14t87r 38D67r91a65p83a80l

10. 10. 2023 8:45

Jak jde sdílet kuchařku? Jako ze v jedné skole vaří dopoledne a v druhé odpoledne?

0 0
možnosti

Jedna jídelna pro víc škol. My na gymplu chodili už v 90. letech do jídelny, která byla společná pro 4 střední školy.

0 0
možnosti
TJ

Obce sedí nad více jak 300 mld. Kč, které nedokážou investovat a o značné míry jen koukají, jak jim jejich hodnotu požírá inflace. Manévrovací prostor určitě mají. Zatímco stát je s rozpočtem v háji, obce mají opačný problém.

1 0
možnosti
PK

To docela chápu. Když však vidím v našem městě, že i městští zastupitelé dokáží docela solidně sáhnout lidem do peněženek, pak v tom nevidím zas tak zásadní problém.

U nás je důvod jednoduchý. Za to může prý Fiala a předchozí vlády na radnici.

Aneb. Kdo chce, hledá cestu. Kdo nechce, hledá výmluvy.

U nás hledají cestu i výmluvy. :-)

3 0
možnosti
Foto

Pravda teda je, že systém školníků pořád navazuje na dávné doby, kdy školník musel budovu flikovat vlastními silami, protože řemeslníka mu musely přidělovat státní organizace (čili by se ho reálně nikdy nedočkal). Ostatně v té době takhle fungoval kdejaký správce budovy (a na jejich zařízení to bylo vidět).

Dneska už by fakt mohl být sdílený mezi (blízké) školy, tak, jako se to stalo v soukromém i státním sektoru a fungoval by mnohem efektivněji. Je to sice maličká úspora, ale dlouhodobě je asi lepší jeden dobře placený schopný správce budov, než dva s mizerným platem a nulovou motivací.

1 0
možnosti
PD

P98e19t74r 82D22r98a92p43a23l

10. 10. 2023 8:42

A tén řemeslník, co přijede opravit kliku a Vyměnit žárovku...bude levnější než ten školník?

0 0
možnosti
OU
Foto

Takový zákon není, protože samotný provoz školy (jako budovy) platí zřizovatel - obce, kraje, soukromníci... Je tu ale asi šestnáct vyhlášek, které poměrně přesně určují, jak se mají platit zaměstnanci ve školství, jaká je povinnost pokrýt populaci školami, jak se na platy ve státním a obecním školství přidělují finance ze státního rozpočtu a jakých kategorií zaměstnanců se to týká.

1 0
možnosti
Foto

Za chvilku přijde naše skvělá vláda s tím, aby si děti v rámci praktické výchovy sami ve školách vařili, uklízeli a opravovali.... Tedy ne že by jim to neprospělo..... To pak nebudou školníci a kuchařky potřeba

4 0
možnosti
Foto

Takhle je to v Japonsku. Taky možnost.

0 0
možnosti