Diskuse k článku

Podle VZP má Český Krumlov nejlepší malou porodnici v zemi

Mezi malými porodnicemi v zemi je nejlepší ta v Českém Krumlově. Ukázal to nový matematický model, s nímž pracuje Všeobecná zdravotní pojišťovna. Krumlovští lékaři mají nejlepší výsledky u porodů přirozených i u porodů císařským řezem. Neplýtvají léky a návštěvy příbuzných neberou jako rušivý moment.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

withep

To je fajn

Že i takové porodnice existují a že se o nich píše - jen tak dál. Jen postrádám upřesnění, co je malá porodnice. Pod 800 porodů? Takže Vrchlabí je velká? A ráda bych upozornila, že porody se nedělí na přirozené a sekce, ale na vaginální a sekce, z těch vaginálních je opravdu přirozených jen málo, tipuju do 20%, jak kde.

0/0
3.11.2011 16:25

P-P

jj souhlasím

Jen je mi divé to nízké číslo císařů. Je tam lékař, který by na císaře hnal skoro každou rodičku. Setkání s ním byl jediný nepříjemný zážitek na porodnici, když tam letos žena rodila. Jinak naprosto souhlasím - přístup je perfektní. A i co se týče návštěv jsou velmi tolerantní. Když si žena i po osmé vzpomněla, že něco potřebuje, já jí to donesl, aniž by na mě sestřičky nevraživě koukaly, co tam tak pozdě chci.

Žena i já jsme byli naprosto spokojeni. Stejně jako naše kamarádky, co tu letos rodily. S chválou obvykle dost šetřím, ale tady s ní šetřit nemůžu. R^

0/0
31.10.2011 18:05

osmera

nevim

Mam plno známých z krumlova a musím rict ze kdyz mohou tak jedou raději jinam. Co měli holky zkušenosti tak přístup personálu úplně tragický, vybavení jak z první republiky, prostě statistika jeste nemusí nic rikat o skutečnosti.

Abych je jen nehanil, tyhle informace nemám z posledních.dvou let takze se mohli uz zlepšit

0/0
31.10.2011 15:01

P-P

Re: nevim

Krumlov není ve vybavení na špičce (to píšou i v článku) a některá oddělení nic moc. Ale porodnice je skvělá. Řena tam letos rodila (já byl u porodu) a nemůžeme si vynachválit. Přístup skvělý, na porodním sále manželské lůžko, takže jsme si při čekání na porod mohli lehnout oba (a vzhledem k tomu, že jsme kvůli stahům, které se ukázaly jako planý poplach, dorazili v jednu v noci, bylo to velice příjemné moci se dospat v pohodlí na posteli). Po porodu byla také péče výborná.

A stejné zkušenosti mají i další mé dvě kamarádky, které tu letos rodily (jedna si kvůli tomu dokonce přijela z Budějc - tam je přístup o hodně horší).

Takže spíše je otázka - nesdělují Vám ti známí to, jaký byl stav za socializmu (což bylo opravdu něco otřesného) a o němž fámy přetrvávají i dodnes? Kolik z nich v Krumlově v posledních letech opravdu rodilo?

0/0
31.10.2011 17:59

osmera

nevim

0/0
31.10.2011 14:54

Najdete na iDNES.cz