Osmnáctiletý řidič nepřežil střet s nákladním autem. Nehoda se stala u Sv. Jana...

Osmnáctiletý řidič nepřežil střet s nákladním autem. Nehoda se stala u Sv. Jana nad Malší. | foto: Policie ČR

Osmnáctiletý řidič felicie jel moc rychle. Střet s nákladním autem nepřežil

  • 8
Osmnáctiletý řidič nepřežil ve středu večer nehodu u Sv. Jana nad Malší na Českobudějovicku. Jel zřejmě příliš rychle, dostal se do protisměru a bokem narazil do protijedoucího nákladního auta. Na jihočeských silnicích letos zemřelo zatím 64 lidí. To je už teď o pět více než za celý loňský rok.

Nehoda se stala kolem 20. hodiny. „Osmnáctiletý řidič vozidla Škoda Felicia zřejmě vlivem rychlosti své vozidlo nezvládl a přejel do protisměru, kde bokem narazil do protijedoucího menšího nákladního automobilu,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Řidič nákladního vozu se zranil lehce. Mladíka se však zachránit nepodařilo.

„Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Velešína a profesionální jednotka z Trhových Svinů. Použili defibrilátor a společně se záchranáři prováděli resuscitaci, která ale byla bohužel neúspěšná,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Řidič škodovky zřejmě vlivem rychlosti své vozidlo nezvládl a přejel do...

Řidič škodovky zřejmě vlivem rychlosti své vozidlo nezvládl a přejel do protisměru.

Mluvčí policie připomněl, že by měli být lidé na silnicích opatrní. To platí v těchto dnech obzvlášť, protože podmínky komplikuje počasí.

„Řidiči, přizpůsobte rychlost povaze vozovky, meteorologickým podmínkám a hlavně svým schopnostem i zkušenostem,“ upřesnil Matzner.

Od začátku tohoto týdne zemřeli na jihočeských silnicích už tři lidé. A od začátku roku si nehody vyžádaly už 64 lidských životů. Za celý loňský rok jich bylo o pět méně.

Nehoda se stala ve středu v noci u Svatého Jana nad Malší.

Nehoda se stala ve středu v noci u Svatého Jana nad Malší.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap