Na D3 se převrátil kamion, osobní vůz je na střeše. Zranili se čtyři lidé

  • 5
Vážná nehoda se stala na dálnici D3 u Soběslavi na Táborsku. Kamion tam prorazil svodidla a přejel do protisměru. Tam se srazil s autem, které skončilo na střeše. Od 18. hodiny jsou oba směry průjezdné, ale kvůli poškozeným svodidlům vždy jen v jednom pruhu.

Nehoda se stala po poledni na 90. kilometru dálnice D3 mezi Soběslaví a Sezimovým Ústím.

Fotogalerie

Kamion prorazil svodidla a převrátil se na bok. Blokoval celý směr do Prahy a částečně i směr od Prahy.

„Komunikovali jsme se správou a údržbou silnic, abychom tam nainstalovali dopravní značení. Směrem od Prahy je dálnice již plně průjezdná, směr na Prahu hlídka policie uzavřela,“ řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Škoda je předběžně vyčíslena 1,1 milionu korun.

V místě havaroval i osobní vůz. Podle původní zprávy se vyhýbal kamionu, který prorazil svodidla, ale po upřesnění informací do něj nákladní vůz narazil. Auto se pak převrátilo na střechu. Tři lidé v osobní autě jsou zranění, poranění utrpěl i řidič kamionu.

„Všichni čtyři byli transportováni sanitkami do českobudějovické nemocnice. Jeden muž utrpěl středně těžká poranění v oblasti hlavy a krční páteře, další dva muži a jedna žena mají lehká zranění. Mezi nimi je i řidič kamionu. U nich se jednalo o pohmožděniny a tržné rány,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková. 

Dálnice zůstala až do 18 hodin ve směru na Prahu neprůjezdná, nyní už se jezdí v obou směrech. Ale v místě nehody je provoz svedený vždy jen do jednoho pruhu z důvodu poškozených svodidel.

V době nehody policisté odkláněli auta z dálnice na silnici číslo 3. Provoz tak zhoustl v Soběslavi a Plané nad Lužnicí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.