Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 29. ledna 2022 Zdislava

V kancelářích, kde se dobře relaxuje, se i lépe pracuje. Podívejte se

Některé profese nemohou využívat home office, což je případ většiny lidí, kteří se podílejí na televizním či rozhlasovém vysílání. To platí i o skupině Prima, která má jednu velkou výhodu, a to nové kanceláře ve zrekonstruované budově Na Vinici.

Technicky průmyslový vzhled vyvažují zajímavé detaily i atypický nábytek. | foto: Archiv soutěže Interiér roku

Budova ve Strašnicích prošla celou řadou úprav dělaných na míru pro specifický provoz televizního a rádiového vysílání i celého technického a administrativního zázemí společnosti. Nový „kabát“ budovy a technické řešení rekonstrukce projektoval tým původního autora budovy z ateliéru Casua, interiéry řešilo studio dotegg architekti.

Velkoplošná televizní stěna promítající kanály skupiny Prima dominuje celému prostoru recepce.

„Vytvořit funkční prostorové rozvržení s potenciálem dalšího růstu a nové, moderní, inspirativní prostředí. To byl hlavní cíl pro nás. Důraz byl kladen především na propojení lidí a usnadnění vzájemné komunikace a spolupráce v rámci tvůrčího procesu,“ vysvětlují zadání architekti Lucie a František Lebedovi, autoři interiéru.

Nové prostory mají zaměstnancům umožnit potkávat se, mluvit spolu v méně formálním prostředí, ale i najít klidné místo, kde se lze plně koncentrovat.

Svůj projekt přihlásili architekti do soutěže Interiér roku 2020 v kategorii Interiér roku SOMFY, kam patří kanceláře, huby a coworkingová centra. Do šestého ročníku této soutěže mohou architekti a interiéroví designéři z ČR a SR hlásit realizace vzniklé v tomto roce od 1. 11. 2020. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2021.

Vítězové budou vyhlášeni na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, a to v úterý 18. 5. 2021.

Interiér na míru

Vstup do budovy jasně vypovídá o společnosti, která v ní sídlí: velkoplošná televizní stěna promítající kanály skupiny Prima dominuje celému prostoru recepce. „Dynamiku stále se měnícího televizního obrazu násobí reflexní strop tvořený černou napínanou fólií,“ upozorňuje architekt Lebeda.

Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností a originální tapety.

Z recepce se do budovy prochází hlavním koridorem podél jediného dvoupatrového zpravodajského studia v České republice na straně jedné a rádiových studií na straně druhé, přímo k ústřednímu světelnému logu společnosti.

Do atmosféry natáčení jsou zaměstnanci i návštěvníci budovy vtaženi světelnými portály upozorňujícími na probíhající vysílání nápisy „On air“. Hlavní koridor nabízí průhledy jak do rádiových studií, tak do hlavního zpravodajského studia CNN Prima News, navrženého architektem Jaroslavem Holotou ze slovenského studia Ungroup.

Schodiště, které spojuje

„Klíčovým prvkem a těžištěm napříč budovou i v rámci jednotlivých pater je nově vybudované široké schodiště, které zajišťuje plynulé a přímé spojení mezi patry. Společně s výtahy je v centrální hale,“ popisuje architektka Lebedová.

Chytré pracovní nápady vznikají i při relaxaci...

Na každém podlaží se centrální prostor stává místem setkávání zaměstnanců, pro něž jsou zde připraveny i neformální odpočinkové zóny. Ve čtvrtém nadzemním podlaží je prostor doplněn o střešní terasu a největší konferenční místnost, pojatou v duchu projektu Prima Svět.

Jedinečnost prostor a orientaci po budově podtrhuje grafické ztvárnění v interiéru. Jednotlivá patra rozdělili architekti na zóny, které od sebe navzájem odlišuje jedinečný vizuální koncept. Umístění jednotlivých brandů skupiny Prima je voleno tak, aby přímo, či s určitou nadsázkou, reflektovalo oddělení, které v daném místě pracuje.

U některých specifických prostor se nabízela pojmenování téměř sama. Promítací místnost tak nese název MAX KINO, centrální zasedací místnost Prima SVĚT a zpravodajství CNN Prima News. Grafiku inspirovanou skupinou Prima kreativně uchopili grafici ze studia Upsala graph!c design.

„Vzhled interiérů kancelářských prostor vychází z původní podoby objektu a záměrně odhaluje některé aspekty rekonstrukce. Byly ponechány obnažené betonové stropy ve své hrubé podobě a obnažené zůstalo také vedení prvků technologie na stropech,“ vysvětluje architekt Lebeda.

Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností a originální tapety.

Díky tomu se podařilo, i přes nízkou světlou výšku prostoru, dosáhnout optického dojmu vzdušnosti a výšky. Podlaha je ve většině kancelářských prostor kryta kobercem, který je v navazujících odpočinkových zónách kombinován s vinylem v dřevodekoru. V provozních prostorech, v extrémně namáhaných místech a v hlavních komunikacích je položena odolná kaučuková podlaha.

Kancelářské prostory jsou většinou tvořeny jako open space, který však díky členitosti půdorysu a díky pravidelně umístěným uzavřeným kancelářím poskytuje oddělený prostor pro jednotlivé týmy.

V open space prostorech jsou stoly s bílými pracovními deskami na antracitových podnožích, které v prostoru působí odlehčeným dojmem. Pro manažerské kanceláře zvolili autoři interiéru nábytek s nádechem šedé. Prosklené příčky kanceláří umožňují jejich uživatelům být neustále ve vizuálním kontaktu se zbytkem týmu, zároveň přináší denní světlo do prostor dále od fasády.

Industriální barevnost

Materiálové a barevné řešení prostor je ponechané v industriálním stylu, který doplňuje škála pestrých barev jednotlivých značek skupiny Prima. Byly použity šedé až černé povrchy betonu, koberců, dveří a rámů skleněných příček. Technicky průmyslový vzhled vyvažuje dřevodekor na podlaze, v obkladech stěn i v atypickém nábytku.

Neutrální barevnost je v záměrném kontrastu s výraznými barvami brandů vyskytujícími se převážně v rozptylových a odpočinkových zónách. Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností, originální tapety a informační systém na stěnách s přidanými uměleckými 3D instalacemi, vždy inspirovanými daným vizuálem jednotlivých zón.

Zaměstnanci oceňují jak moderní pracovní prostředí, kde nechybí ani kavárna ve stylu Prima Fresh, tak dětskou firemní školku Primáček.

Autor:
  • Nejčtenější

Za Prahou se staví městečko od světových architektů. Podívejte se

V Nebřenicích nedaleko Prahy vyrůstá developerský projekt, který obec s jednopatrovým klasicistním zámečkem promění k...

Ivan Vodochodský našel své vysněné království v Hradci Králové

Celkem na šesti místech už bydlel kuchař, moderátor, herec a muž mnoha dalších profesí Ivan Vodochodský. Teprve to...

Okna profukují, v rozích bují plíseň. Majiteli bytu je všechno jedno

Bydlíme v podkrovním pronajatém bytě. Střechou zatéká, okna profukují, náklady na topení jsou vysoké. Navíc máme v...

V Klínech si koupila chatu. Teď ji nahradila moderní roubenka pro rodinu

Michaela se s manželem Jiřím a dvěma dcerkami nastěhovali v Krušných horách do moderní roubenky. Jejich starý srub, kde...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V soutěži zvítězila chata Inspirovaná erotickými filmy ze 70. let

Tři stejné chaty, avšak tři různá řešení a styly. A hodně rozdílné, od stylu Hampton, přes hipsterský až po kombinaci...

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  • Další z rubriky

Odvážná proměna vily: z terasy mají pokoj, ložnice je jako v katedrále

Rekonstrukci vily z roku 1906, která navíc prošla už jednou výraznou rekonstrukcí, není jako přešívat už jednou...

Architekti si splnili sen o bydlení, rekonstrukce vám vyrazí dech

Je až neuvěřitelné, co dokážou vytvořit architekti vybavení znalostmi a láskou k místu ze dvou jihočeských domů. Jeden...

V soutěži zvítězila chata Inspirovaná erotickými filmy ze 70. let

Tři stejné chaty, avšak tři různá řešení a styly. A hodně rozdílné, od stylu Hampton, přes hipsterský až po kombinaci...

Při rekonstrukci bytu našli skryté poklady. Zdobné detaily je nadchly

Noví majitelé starého bytu v centru Stockholmu oslovili Note Design Studio, aby prostor dlouhodobě sloužící jako zázemí...

Mysleli, že mám miliony. A já žila na ubytovně, vzpomíná Nicol Lenertová

Premium Na biologického otce si Nicol Lenertová už nevzpomíná, jen říká, že byl pro ni i její mámu nebezpečný. Během dětství...

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se Dinklage do Disney kvůli Sněhurce

Plán natočit novou verzi Sněhurky a sedmi trpaslíků příliš nepotěšil amerického herce Petera Dinklage. Obvinil...

Do Česka poprvé připlula loď naložená uhlím z Austrálie. Má pomoci Ostravsku

Do Děčína v sobotu ráno poprvé připlula po Labi loď naložená černým uhlím z Austrálie, informovala Česká televize a...

Devadesátky: Hlavně nehraj jako já, řekl Vetchý Bartošovi o společné postavě

Postavu Tomáše Kozáka v Případech 1. oddělení hraje Ondřej Vetchý. V mladší verzi policisty v Devadesátkách se proměnil...

Streamer koupil krabici s Pokémony za 72 milionů, obsah byl bezcenný

Americký youtuber Logan Paul opět dokázal zaujmout nad rámec své sociální bubliny, i tentokrát však jeho vystoupení...