Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 2. října 2023 Olívie, Oliver

V kancelářích, kde se dobře relaxuje, se i lépe pracuje. Podívejte se

Některé profese nemohou využívat home office, což je případ většiny lidí, kteří se podílejí na televizním či rozhlasovém vysílání. To platí i o skupině Prima, která má jednu velkou výhodu, a to nové kanceláře ve zrekonstruované budově Na Vinici.
Technicky průmyslový vzhled vyvažují zajímavé detaily i atypický nábytek.

Technicky průmyslový vzhled vyvažují zajímavé detaily i atypický nábytek. | foto: Archiv soutěže Interiér roku

Budova ve Strašnicích prošla celou řadou úprav dělaných na míru pro specifický provoz televizního a rádiového vysílání i celého technického a administrativního zázemí společnosti. Nový „kabát“ budovy a technické řešení rekonstrukce projektoval tým původního autora budovy z ateliéru Casua, interiéry řešilo studio dotegg architekti.

Velkoplošná televizní stěna promítající kanály skupiny Prima dominuje celému prostoru recepce.

„Vytvořit funkční prostorové rozvržení s potenciálem dalšího růstu a nové, moderní, inspirativní prostředí. To byl hlavní cíl pro nás. Důraz byl kladen především na propojení lidí a usnadnění vzájemné komunikace a spolupráce v rámci tvůrčího procesu,“ vysvětlují zadání architekti Lucie a František Lebedovi, autoři interiéru.

Nové prostory mají zaměstnancům umožnit potkávat se, mluvit spolu v méně formálním prostředí, ale i najít klidné místo, kde se lze plně koncentrovat.

Svůj projekt přihlásili architekti do soutěže Interiér roku 2020 v kategorii Interiér roku SOMFY, kam patří kanceláře, huby a coworkingová centra. Do šestého ročníku této soutěže mohou architekti a interiéroví designéři z ČR a SR hlásit realizace vzniklé v tomto roce od 1. 11. 2020. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2021.

Vítězové budou vyhlášeni na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, a to v úterý 18. 5. 2021.

Interiér na míru

Vstup do budovy jasně vypovídá o společnosti, která v ní sídlí: velkoplošná televizní stěna promítající kanály skupiny Prima dominuje celému prostoru recepce. „Dynamiku stále se měnícího televizního obrazu násobí reflexní strop tvořený černou napínanou fólií,“ upozorňuje architekt Lebeda.

Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností a originální tapety.

Z recepce se do budovy prochází hlavním koridorem podél jediného dvoupatrového zpravodajského studia v České republice na straně jedné a rádiových studií na straně druhé, přímo k ústřednímu světelnému logu společnosti.

Do atmosféry natáčení jsou zaměstnanci i návštěvníci budovy vtaženi světelnými portály upozorňujícími na probíhající vysílání nápisy „On air“. Hlavní koridor nabízí průhledy jak do rádiových studií, tak do hlavního zpravodajského studia CNN Prima News, navrženého architektem Jaroslavem Holotou ze slovenského studia Ungroup.

Schodiště, které spojuje

„Klíčovým prvkem a těžištěm napříč budovou i v rámci jednotlivých pater je nově vybudované široké schodiště, které zajišťuje plynulé a přímé spojení mezi patry. Společně s výtahy je v centrální hale,“ popisuje architektka Lebedová.

Chytré pracovní nápady vznikají i při relaxaci...

Na každém podlaží se centrální prostor stává místem setkávání zaměstnanců, pro něž jsou zde připraveny i neformální odpočinkové zóny. Ve čtvrtém nadzemním podlaží je prostor doplněn o střešní terasu a největší konferenční místnost, pojatou v duchu projektu Prima Svět.

Jedinečnost prostor a orientaci po budově podtrhuje grafické ztvárnění v interiéru. Jednotlivá patra rozdělili architekti na zóny, které od sebe navzájem odlišuje jedinečný vizuální koncept. Umístění jednotlivých brandů skupiny Prima je voleno tak, aby přímo, či s určitou nadsázkou, reflektovalo oddělení, které v daném místě pracuje.

U některých specifických prostor se nabízela pojmenování téměř sama. Promítací místnost tak nese název MAX KINO, centrální zasedací místnost Prima SVĚT a zpravodajství CNN Prima News. Grafiku inspirovanou skupinou Prima kreativně uchopili grafici ze studia Upsala graph!c design.

„Vzhled interiérů kancelářských prostor vychází z původní podoby objektu a záměrně odhaluje některé aspekty rekonstrukce. Byly ponechány obnažené betonové stropy ve své hrubé podobě a obnažené zůstalo také vedení prvků technologie na stropech,“ vysvětluje architekt Lebeda.

Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností a originální tapety.

Díky tomu se podařilo, i přes nízkou světlou výšku prostoru, dosáhnout optického dojmu vzdušnosti a výšky. Podlaha je ve většině kancelářských prostor kryta kobercem, který je v navazujících odpočinkových zónách kombinován s vinylem v dřevodekoru. V provozních prostorech, v extrémně namáhaných místech a v hlavních komunikacích je položena odolná kaučuková podlaha.

Kancelářské prostory jsou většinou tvořeny jako open space, který však díky členitosti půdorysu a díky pravidelně umístěným uzavřeným kancelářím poskytuje oddělený prostor pro jednotlivé týmy.

V open space prostorech jsou stoly s bílými pracovními deskami na antracitových podnožích, které v prostoru působí odlehčeným dojmem. Pro manažerské kanceláře zvolili autoři interiéru nábytek s nádechem šedé. Prosklené příčky kanceláří umožňují jejich uživatelům být neustále ve vizuálním kontaktu se zbytkem týmu, zároveň přináší denní světlo do prostor dále od fasády.

Industriální barevnost

Materiálové a barevné řešení prostor je ponechané v industriálním stylu, který doplňuje škála pestrých barev jednotlivých značek skupiny Prima. Byly použity šedé až černé povrchy betonu, koberců, dveří a rámů skleněných příček. Technicky průmyslový vzhled vyvažuje dřevodekor na podlaze, v obkladech stěn i v atypickém nábytku.

Neutrální barevnost je v záměrném kontrastu s výraznými barvami brandů vyskytujícími se převážně v rozptylových a odpočinkových zónách. Interiér doplňují celoplošné grafické polepy skel zasedacích místností, originální tapety a informační systém na stěnách s přidanými uměleckými 3D instalacemi, vždy inspirovanými daným vizuálem jednotlivých zón.

Zaměstnanci oceňují jak moderní pracovní prostředí, kde nechybí ani kavárna ve stylu Prima Fresh, tak dětskou firemní školku Primáček.

Autor:
  • Nejčtenější

Unikátní vila, která vypadá jako levitující desky nad Brnem, šokuje

Dvě horizontální desky, které nad sebou na pohled volně levitují a jsou propojeny téměř nepostřehnutelnými skleněnými...

Muzikant Kroutil se vrhl na stavbu domu. Odnesly to prsty, ramena i klouby

Není to nikdy snadný úkol, citlivě rekonstruovat více než stoleté stavení, a ještě větší výzvou bývá přistavět k...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Za dominantu svého nového domova si zvolili kuchyňský ostrůvek

Drobné úpravy, ale i radikální proměny bydlení plánuje v dohledné době podle různých průzkumů víc než polovina lidí....

Ve svahu nad Labem objevili záhadnou ruinu. Provoz zahájili vlastní svatbou

Na Lisu je dům z roku 1608, kde se dříve nacházel dubový lis na víno. Stojí na samotě na pravém břehu Labe pod bývalými...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Čím víc utratíte, tím víc peněz na dotacích od státu dostanete

Stále více se potvrzuje, že investice do energeticky úsporných řešení na provoz domů se vyplatí. Využít lze navíc...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Hrad Loket skrývá v baště svůj nejcennější poklad. Nyní je opět přístupný

Západočeský hrad Loket skrývá ve svém areálu takzvaný Šlikovský archiv. Ten je považovaný za jednu z nejcennějších...

Repasované kousky nábytku, podlahy i dveře dokázaly v bytě malý zázrak

Mladí lidé to dnes nemívají s bydlením snadné. Někdy však přijde na pomoc i náhoda. Rodina se rozrostla o dalšího...

Nové srdce bytu vzniklo z malé kuchyně a pokojíku pro služku

Měšťanské domy mívaly krásné byty, ale žilo se v nich jinak než dnes. Kuchyň rozhodně nebývala místem, kam se vodily...

Renesanční špýchar v Suché čekal na záchranu 60 let. Dnes je nádherný

Chátrající památka v Suché-Prostředkovicích na Vysočině čekala na svou obnovu šest dekád a málem se jí nedočkala. Po...

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...