Rodina Upíra Krejčího žije v provizoriu

aktualizováno 
Václav Upír Krejčí došel za svým snem, pořídit si starší dům v Praze a zrekonstruovat ho, už hodný kus cesty. Nejprve prodal chalupu, pak si vyhlédl dům v Praze-Řepích, po Velikonocích se odstěhoval z bytu a nyní žije s manželkou a dcerkou v provizorně upraveném suterénu.

Známý komik bydlel v pražském bytě a na víkendy odjížděl s rodinou na chalupu za přírodou.

„Pak jsme ale zjistili, že máme všechno dvakrát - dvě lednice, dvě pračky, dvě mikrovlnky, akorát mám jednu ženu a ona zase jen jednoho manžela,“ vysvětluje Upír Krejčí, jak vlastně vznikl nápad pořídit si rodinný dům.

„Víkend začal tak, že jsme napakovali tašky, odvezli je, na místě se všechno vybalilo a uklízelo se. V neděli se to pak zase zapakovalo.“

A tehdy se manželé rozhodli, že takový přepych zruší, chalupu prodají a za utržené peníze koupí domek se zahradou. Podle manželčina přání přímo v Praze.

„Hledali jsme poměrně dlouho, ale nakonec jsme ho přece jen objevili. Nechtěli jsme novostavbu, protože dnes člověk za pozemek dá víc než za samotný dům. Když už stojí na pozemku nějaká stavba, cena se rozloží a není to taková darda,“ vysvětluje komik.

Také na stavbu nového domu by museli dát velkou částku peněz najednou, kdežto do rekonstrukce je mohou pouštět průběžně. Rozhodli se proto pro starší domek, který zrekonstruují k obrazu svému. Nakonec našli vilku, z níž nakonec zůstaly jen obvodové zdi.

Prohlédněte si fotogalerii


Projekt zpracovala manželka Václava Upíra Krejčího, která je architektkou. Celou stavbu mají rozdělenou do několika etap. Poslední se podle plánu uzavře tak za dva tři roky. „To víte, peníze docházejí. Není to žádná sranda,“ říká známý komik.

Stěhování do nového
Nyní je hotová první etapa, která spočívá v tom, že se manželé přestěhovali do suterénních prostor domu, které nyní dočasně užívají.

„V téhle místnosti byl dost nízký strop, proto jsme museli s podlahou dolů. Vykopali jsme ji o sedmdesát centimetrů,“ vypráví Václav Upír Krejčí.

Poté zjistili, že dům nemá základy. „Po metru jsme dlabali hlínu a dobetonovávali základy. To bylo teda něco. Kvůli tomu jsme se dostali tři měsíce do skluzu.“

Až bude dům hotov, celá rodina si ohromně oddychne. V přízemí, kde teď provizorně bydlí, bude kancelář, kuchyňka a sociální zařízení.

V prvním patře plánují obývák a kuchyň, v podkroví ložnice a dětský pokoj pro čtyřletou dceru Klárku. „Ta nese stěhování nejhůře. Že jsme prodali chalupu, ještě pochopila, ale se stěhováním sem se srovnává zatím těžko,“ říká Krejčí.

Komik jako dozor
Celou stavební zakázku neprovádí jedna firma, ale majitel domu shání řemeslníky po jednom sám.

„Firmy jsou strašně drahé. Já si raději pozvu dělníky a sám si hlídám jejich práci. Mám za sebou řadu rekonstrukcí, takže si dovolím tvrdit, že už mám nějaké zkušenosti,“ dodává.

Žít na stavbě není opravdu žádný med. Práce jsou v plném proudu. V současné době se dělá celé horní patro a podkroví a zároveň se ze stodoly stává velké studio.

„Nebude to ale prostor pro veřejnost. Spíš pro mou práci. S Petrem Pivrncem Urbanem máme napsáno třicet dílů grotesek, které hodláme natočit. A moje představa je taková, že se to jednou bude točit právě u mě ve stodole,“ říká Václav Upír Krejčí.

Václav Upír Krejčí se pustil do rekonstrukce starého domu v Řepích. V současné době staví horní patro a podkroví.

Na místě obýváku je zatím hromada sutin. Podle projektu by zde měla vzniknout malebná místnost s odkrytými trámy.

Rodina Upíra Krejčího zatím žije v suterénních prostorách nového domu. Ty budou posléze sloužit jako kanceláře.

Tak by mělo jednou bydlení Václava Upíra Krejčího vypadat podle návrhu jeho ženy, architektky.

Pohled na rekonstruovaný dům Václav Upíra Krejčího.

Ze starého domu zbyly jen obvodové zdi. „Bude trvat ještě tak dva tři roky, než budou dům i stodola kompletně hotové,“ říká známý komik.

Autoři:

Nejčtenější

Horská chata zvenčí respektuje historii, uvnitř nabízí luxusní pohodlí

Původní část má fasádu z tradičního opalovaného dřeva.

České i moravské hory dohánějí letitý dluh. Přibývají moderní horské hotely a apartmány, staré se rekonstruují. Autoři...

Dům, zahrada, sad. Rodina si splnila sen o klidném životě na vesnici

Stavba je posazena v nejvyšší části pozemku.

Příroda, klid, venkov, žádný signál, divoká zvěř a v noci absolutní tma. Na takovém místě si Petr se Šárkou postavili...

Jak se staví sen: proměna kuchyně, kde nebyla původně ani dvířka

Nová kuchyň je v romantickém venkovském stylu, proto zde přibyly i trámy z...

Lucie si před 18 lety postavila s manželem dům a svou vysněnou farmu. Zachraňovala týrané koně, ale manželství se jí...

Malou dřevostavbu si řezbář vyrobil za tři měsíce, má jen dvoje dveře

Dřevostavbu si majitel postavil za tři měsíce.

Ne, není to tradiční dům. Nemá sousedy ani klasické místnosti. Dveře spočítáte velmi rychle. Jsou jen dvoje, vchodové a...

Chalupářský styl nahradily v domě moderní prvky a kovářská čerň

Trámy a krov nechali architekti upravit lazurou v bílé barvě, vše doplnili...

Proměnit interiér staršího domu a dodat mu moderní vzhled, to byl hlavní úkol pro architekty ze studia Free Architects....

Další z rubriky

Malou dřevostavbu si řezbář vyrobil za tři měsíce, má jen dvoje dveře

Dřevostavbu si majitel postavil za tři měsíce.

Ne, není to tradiční dům. Nemá sousedy ani klasické místnosti. Dveře spočítáte velmi rychle. Jsou jen dvoje, vchodové a...

Rodina koupila starý autobus. Za dva roky jej přestavěla na fajn bydlení

Adam Paashaus a jeho žena Elizabeth ze Severní Karolíny si předělali školní...

Adam Paashaus a jeho žena Elizabeth ze Severní Karolíny si předělali školní autobus na mobilní dům. V něm žijí spolu s...

Sen o srubu si dovezli z Ameriky. Jejich ranč je láskou na celý život

Až romanticky působí ve srubu bílá kuchyně a jemné záclonky.

Inspiraci pro stavbu srubu nedaleko Třebíče načerpali Josef a Vladimíra při své návštěvě Spojených států amerických....

Najdete na iDNES.cz