Rekonstrukce bytu po letech pronájmu byla nutná. Výsledek vás nadchne

  1:00aktualizováno  1:00
Po několikaletém pronajímání majitelé uznali, že nastal čas pro využívání bytu pro vlastní potřeby. Aby tomu tak mohlo být, museli nejprve naplánovat jeho rozsáhlou rekonstrukci, s níž se obrátili na studio Zaki Design.

Probouráním příček a sjednocením podlahové krytiny vznikl velký světlý prostor společný pro obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, odkud je také vstup na terasu. Optického oddělení odpočinkové zóny se dosáhlo pomocí policového systému. | foto: Lukáš Hausenblas

Rozlehlý 140 metrový byt s velkou terasou je v posledním patře bytového domu a majitelé jej více než deset let pronajímali. Nyní se rozhodli, že by se do něj chtěli nastěhovat a začít v něm sami bydlet.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Veškeré zařízení bytu bylo už hodně „použité“, a aby se čtyřčlenná rodina cítila v bytě komfortně, byla potřeba vše vyměnit, ale také částečně upravit dispozici.

Zadání pro Zaki Design bylo následující: uzpůsobit byt rodičům a jejich dvěma dospívajícím dětem, maximalizovat úložné prostory, ale tak, aby se netvářily jako klasické skříně, zařídit interiér moderně, nadčasově a stylově jej sjednotit.

Očima designéra

„Aby se prostor více prosvětlil a obývák s kuchyní opticky zvětšil, otevřeli jsme dispozici probouráním příčky mezi vstupní chodbou a pokoji, chodbu jsme tak částečně ´vtáhli´ do obytného prostoru, a hezky ji tak propojili s kuchyní spojenou s jídelnou a obývacím pokojem,“ popisuje Petr Hodan ze studia Zaki.

Obývací prostor pak opticky oddělili od jídelny vysokým paravánem, který nabízí zavírací úložné prostory a police. Další významný sjednocující prvek představuje podlaha. Původně byla v každé místnosti položená jiná krytina, což působilo velmi nesourodě.

„Všude jsme tedy položili vinyl v dekoru světlého dřeva. Také jsme zrušili veškeré prahy a přechodové lišty, čímž se celý interiér krásně propojil a opticky zvětšil. Z původního zařízení bytu nezůstalo vůbec nic, kompletně se rekonstruovaly koupelny a veškerý nábytek kromě sedacího jsme vyrobili na míru,“ doplňuje designér Petr Hodan.

Fotogalerie

V návrhu zařízení jim nechali majitelé volnou ruku s tím, že majitelka si přeje oživit interiér žlutou barvou, ta se tam dostala pomocí židlí a doplňků. Děti si měly do pokojíků vybrat doplňkovou barvu, dcera zvolila červenou a syn zelenou.

Prakticky i na efekt

Vinyl, který je na podlaze, byl pro větší efekt použitý také k obložení zdi za vanou, toaletou a mezi sprchovým koutem a vanou. Zajímavý efekt se podařilo docílit deskami z lamina v dekoru betonové stěrky, které slouží jako přední plochy vestavěných skříní, ale také jako obklad zdi mezi chodbou a obývacím prostorem a dále v ložnici, kde je na zdi za postelí a přecházejí až na strop. Tím se opticky vymezuje prostor pro spaní.

Dalším zajímavým, avšak hlavně funkčním prvkem, je u vstupu sestava se zrcadlem, v níž je mělká skříň, které se otvírají rohy z obou stran. Je to šikovný úložný prostor na lyže a snowboardy, které tak lze z jedné strany uložit do skříně a z druhé vytáhnout.

Požadavek na úložné prostory plní vestavěné skříně, komody, prostorná kuchyň a policové systémy s otevřenými i uzavíratelnými přihrádkami. Barevný základ interiéru tvoří bílá doplněná šedou a světlým dekorem dřeva.

Zmizely příčky a dveře mezi chodbou a obytným prostorem, tak se místnosti hezky...

Zmizely příčky a dveře mezi chodbou a obytným prostorem, tak se místnosti hezky propojily.

Autor interiéru

Petr Hodan, ZAKI Design
Společně se zákazníky navrhuje interiéry, které se snaží jim šít na míru a tak, aby naplňovaly jejich potřeby. Studio nabízí komplexní služby v řešení interiéru, od konzultace přes 3D návrh interiéru a návrhy zakázkového nábytku až po kompletní realizaci projektu. Cílem je každému vytvořit kvalitní a přívětivý domov, ve kterém se bude cítit dobře.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Autor:

Nejčtenější

Nový rohový dům na Václavském náměstí změnil název, emoce zůstaly

Výběrové řízení na stavbu domu vyhrála pražská pobočka architektonické...

Dům, který se od loňského roku staví na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v centru Prahy, ponese název The...

Pro sebe a manželku postavil dům. Na focení si přizval svůdné krásky

Elegantní řadovou novostavbu si postavil pro sebe a svou manželku brazilský...

Elegantní řadovou novostavbu si postavil pro sebe a svou manželku brazilský architekt Carlos Café v hlavním městě...

Jednoduchý dům pro pětičlennou rodinu byl skvělou volbou. Zjistěte proč

Šikovně řešenou terasou se povedlo opticky zakrýt stávající studnu, která...

Iva a Jaroslav si postavili dobře řešený rodinný dům, který na sebe nestrhává pozornost. Odpovídá přesně jejich...

Architektonické studio Chybík+Krištof je nejlepší na světě

Český pavilon Expo 2015 v Miláně

Ocenění Design Vanguard 2019, určené pro nejlepší mladé architekty, si letos od amerického měsíčníku Architectural...

Rekonstrukce bytu po letech pronájmu byla nutná. Výsledek vás nadchne

Probouráním příček a sjednocením podlahové krytiny vznikl velký světlý prostor...

Po několikaletém pronajímání majitelé uznali, že nastal čas pro využívání bytu pro vlastní potřeby. Aby tomu tak mohlo...

Další z rubriky

Tak vypadá ráj. Vila v tyrkysové laguně je na prodej za 42 milionů korun

Nově zrekonstruovaná stylová vila je zasazena v tyrkysové laguně na soukromém...

Nově zrekonstruovaná stylová vila je zasazena v tyrkysové laguně na soukromém poloostrově Anahita v Indickém oceánu na...

Rekonstrukce bytu po letech pronájmu byla nutná. Výsledek vás nadchne

Probouráním příček a sjednocením podlahové krytiny vznikl velký světlý prostor...

Po několikaletém pronajímání majitelé uznali, že nastal čas pro využívání bytu pro vlastní potřeby. Aby tomu tak mohlo...

Jak bydlí beachvolejbalistka Markéta Sluková: má doma písek a dva psy

Jídelní stůl je vyrobený na míru truhláři z Donate. Deska je dřevěná, nohy a...

Beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková s všudypřítomným pískem už doma dávno nebojuje. V atypickém žižkovském bytě...

Najdete na iDNES.cz