Hüttnerová: Čekám, jak rozkvetou tulipány

aktualizováno 
Pro herečku Ivu Hüttnerovou, moderátorku televizního pořadu Domácí štěstí a současně také malířku, je velikou láskou zahrada u rodinného domku. "Každodenní kontakt se zahradou pro mě znamená vrchol spokojenosti," svěřuje se. Péče o zahradu dokonce převálcovala všechny ostatní koníčky.

Rodinný dům, v němž žije Iva Hüttnerová spolu se svým manželem a dcerou, stojí v Praze-Vokovicích. Na první pohled každou návštěvu upoutá krásně upravená zahrada. To je její dílo. Odráží se v něm hereččina láska k přírodě.

Na zahradní sezonu se Iva Hüttnerová připravuje psychicky už několik týdnů. Jak sama říká, čeká jako kůň na startu, až bude moci vyrazit.

Vládnout budou tulipány
Ta nejdůležitější příprava před novou zahradní sezonou se však odehrává už na podzim. Všechno, co chce mít člověk na jaře na zahradě hezké, si musí přichystat. Hlavně včas zasadit cibulky jarních kytiček.

"Loni jsem byla v Holandsku na výstavě tulipánů a byl to opravdu úžasný zážitek. Nakoupila jsem tam snad stovky cibulek. Tulipány jsou totiž nejkrásnější, když jich je hodně pohromadě. A teď už jsem hrozně netrpělivá, co z nich vyleze," říká Iva Hüttnerová.

"Koupila jsem jen tmavě modré a bílé a k nim zasadila pomněnky. Už se nemůžu dočkat, až rozkvetou," doplňuje s nadšením.

Jarní příprava v plném proudu
Ale ani teď milovnice zahrady nezahálí. Všechno má připravené, květiny, které v pořádku přezimovaly, jsou už narašené a teď jen paní Hüttnerová čeká, až bude po "zmrzlých", aby je mohla dát ven. Také všechny suché rostlinky z loňska jsou již ostříhané. Nezapomíná ani na trávník. Ten nyní provzdušňuje a hnojí. A taky z něj odstraňuje mech.

Chaos působilo jenom počasí. "Letošní zima se mi zdála nesnesitelně dlouhá. Pořád se vracel sníh a mráz, takže vždycky jsem z něčeho sundala chvojí, ale pak jsem ho tam zase dávala nazpět," popisuje herečka.

"Letos je to počasí pro zahrádkáře extra nevyzpytatelné." Pokud jde o vysazování nových letniček, ten pravý čas prý nastane kolem Velikonoc.

A to je podle Ivy Hüttnerové ta nejkrásnější doba - plánování a rozhodování o barevných kompozicích. "Ještě ty kytky vůbec nemám a už si vymýšlím, v kterém koutě jaká bude," říká.

Nastanou i velké změny
Letos navíc rodinu Ivy Hüttnerové čeká velká změna. Po minulých horkých létech se rozhodli pořídit si malý bazén. Manžel sice ze začátku nadšený nebyl, že s tím bude mít víc práce než radosti. Nakonec podlehl i on.

"Už se mi nechce v létě někam cestovat a na zahradě jsem nejšťastnější. Taky je tu o prázdninách největší klid, když všichni odjedou," vysvětluje. "A když tu budu mít i hezké koupání, nic už mi ke štěstí chybět nebude. Kromě toho bazén udělá velkou radost i mým třem vnukům."

"Ten pravý čas na vysazování nových letniček nastane kolem Velikonoc," říká Iva Hüttnerová.

Stejně jako na zahrádce přibudou nové kytičky, přijdou do jezírka další ryby.

Jako stoleček u zahradního sezení posloužil starý šicí stroj.

Kouzlo zákoutí u jezírka známé herečky odává kamenná lavička.

Autoři:

Nejčtenější

Postavili si skvělou dřevostavbu s jezírkem. Topí elektrickými fóliemi

Koupací jezírko plánují dokončit letos. Je dostatečně velké a doplněné...

Občas je dobré nenechat se svést stereotypy. Na opačném konci pozemku (tedy ne u cesty jako sousedé) možná budete mít...

Prázdné domy lákají. Touha po levné senzaci může být pro urbex smrtelná

Pokud místo projde demolicí, fotky fanoušků urbexu obvykle zůstávají jedinou...

Znáte ten pocit, když začne pracovat adrenalin? Tepny přepravují okysličenou krev rychleji, oči i uši pracují na...

Nej rodinný hotel Evropy má 8 pokojů a stojí uprostřed Hostýnských vrchů

Hotel Villa Memories stojí uprostřed Hostýnkých vrchů.

Afrikou inspirované útočiště v srdci moravského venkova. Tak pořadatelé soutěže Boutique Hotel Awards charakterizují...

Rodina vsadila na praktické nápady, v domě se dá konečně dýchat

Pohled na dům ze zahrady: dvoupatrová skleněná přístavba má ocelovou...

Řadovka v newyorském Brooklynu z konce 19. století dlouho čekala na rekonstrukci. Čtyřčlenná rodina s mladou...

Kvůli zařizování bytu změnila majitelka zaměstnání. Dělá, co ji baví

Šedou zaoblenou pohovku v retro stylu ladící s křesílkem pomohla mladé dvojici...

Když máte štěstí a získáte možnost pracovat v oblíbeném obchodě, ovlivní to i váš domov. Tak jako se to stalo v případě...

Další z rubriky

Splňte si sen o roubence. Stavby jako z pohádky jsou v Česku na prodej

Peřimov, okres Semily. Nemovitost stojí na mírně svažitém pozemku velkém 1 587...

V České republice se prodává velké množství roubených chalup v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných...

V Kuřimi vyrostla sportovní a hravá kráska. Z haly je místní symbol

Studio Cuboid navrhlo sportovní halu pro město Kuřim. Budova stojí v centru...

Studio Cuboid navrhlo sportovní halu pro město Kuřim. Budova stojí v centru postupně vznikajícího sportovního areálu....

Neviditelné dveře posloužily designérce ke splnění přání klientky

Dveře a jídelní stůl s židlemi pocházejí z původního vybavení, které si...

Majitelka domu po patnácti letech bydlení došla k závěru, že přízemí domu, tedy předsíň, kuchyň, obývací pokoj a pokoj...

Najdete na iDNES.cz