Diskuze

Dochází štěrkopísek. Těžaři se upínají ke sporné lokalitě na Hodonínsku

Plánovaná těžba štěrkopísku na rozhraní Jihomoravského a Zlínského kraje nedaleko Moravského Písku na Hodonínsku podle kritiků ohrozí podzemní zdroje vody, jeho nedostatek ale zase ochromí stavebnictví. Už dnes je žádané suroviny málo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pokud by se minimálně již 15 let do podkladních vrstev dával recyklát z demolicí, bylo by materiálu dost. Ale nikdo ho používat nechtěl kvůli ceně, tak ať si teď ho vozí třeba z měsíce

0 0
možnosti
VP

Jde o výrobu betonu, ne o podkladní vrstvy, tam če štěrkopísek nedává a nedával nikdy.

0 0
možnosti
MK

Když čtu Vaše příspěvky, tak jste velmi rychle zapoměli na poslední velké povodně na Moravě, kdy všechny splašky ze Severní Moravy natekly do těch jezer u Ostrožské a veškerý ten bor..... se usadil na dně těch "zářivě čistýcj jezer". Toto těžaři neradi slyší a co tak jim dát za povinnost v případě povodní ta jazera sanovat? Jenže skorumpovaná banda na.příslušných odborech to nikdy nedopusti a v případě podobné povodně nebude až po Hodonín co pít. To pak bude šrumec.

1 0
možnosti
JN

Bohužel šrumec nebude, protože se o tom rozhoduje v Praze a na Moravu je z Prahy dál než do Plzně odkud je ta těžební firma.

1 0
možnosti
PN

P64e45t25r 43N74e46d25o60m77a

14. 5. 2021 11:10

Slo by nakupovat na Sahaře?

1 0
možnosti
JK

Snad na jižní Moravě nepijí vodu?8-o

1 0
možnosti
Foto

To je pro vinohrad na zalívání....;-D

2 0
možnosti
MM

Tak zrovna jezera mezi Ostrohem a Novou Vsí mám za barákem. Je fajn, že se tam dá v létě koupat. Není fajn, že vzhledem k těžbě z čím dál větší hloubky se celé okolí dalo logicky do pohybu a na barácích jsou vidět někdy i dost velké praskliny. Že je to kvůli těžbě ale nikdy nikomu nedokážete.

Jinak netuším o jakém znečištění se pořád mluví - snad jediná chemie u těžby je benzin co se spálí a trocha oleje na mazání bagrů. Jezero za domem je tak čisté, že se z něj dá bez problému napít.

6 2
možnosti
Foto

To ale pseudoekologovi nevysvětlíte. Navíc všechny bývalé stěrkovny jsou dnes zdroji nebo zásobníky pitné vody. Co dodat.

0 0
možnosti
KV

Čím méně štěrku, tím se více zachrání dobré a orné půdy pro zemědělskou soběstačnost, neboť bez betonu, štěrku nepůjdou stavět logistická centra, výrobní montovny a sklady pro formy v ČR a okolních státech

3 7
možnosti
MS

Dálnice, rodinné domy, chodníky,cesty a spousta dalších staveb. Prostě hurá zpátky do jeskyně.

4 1
možnosti
ZP

A kolik že se štěrkopísku vyvezlo?

5 1
možnosti
Foto

Tady je vidět kdo je a kdo není místní.

Místní totiž na tuhle Lukačovičovu pseudokauzu neskáčou.

Těžba štěrkopísku třeba na ostrožsku byla tak nebezpečná a tak kontaminovaná, že jedno z jezer je nyní zdrojem pitné vody a ty ostatní nebýt četné rekreace a chatek by zdrojem pitné vody mohly být taky a mají průzračně čistou vodu.

11 1
možnosti
Foto

Chateky, které vznikly načerno na cizích pozemcích...��

0 0
možnosti

Ono nebude zas tak zle.

Zvýší se cena kvalitního kameniva, což povede k tomu, že se začne více recyklovat všude tam, kde je to možné. Což povede k tomu, že stavební suť přestane být odpadem, za který musíte na skládce musíte platit, nýbrž bude cennou surovinou, za kterou vám ve výkupu ještě zaplatí - tak jako dnes za kovy, sklo nebo papír.

3 0
možnosti
VP

Problém stavební suti je v její nesourodé kvalitě a ta je například pro výrobu betonu zásadní.

4 0
možnosti
MO

Tady nejde o žádné brouky a rostlinky. Tady jde o to nejdůležitější, co v této zemi máme, a tím je voda. Voda si zasluhuje maximální možnou ochranu a měla by být nadřazena všemu jinému.

4 1
možnosti
MS

To se nijak nevylučuje z těžbou štěrkopísku.

6 1
možnosti