Mladík z Blanenska padělal vstupenky na Metalliku i Rottrovou

  14:22aktualizováno  14:22
Kriminalisté dopadli čtyřiadvacetiletého mladíka z Blanenska, který obchodoval s padělanými vstupenkami na koncerty, festivaly i sportovní utkání. Muž si vstupenky vyráběl sám. Policisté mu zatím dokázali dvacet případů se škodou nejméně čtyřicet tisíc korun.

Mladík z Blanenska padělal a prodával lístky na koncerty tuzemských i zahraničních interpretů. Mezi nimi i třeba vstunky na vystoupení kapely Metallica (ilustrační snímek). | foto: Petr Zahrádkapro iDNES.cz

Na způsob jak rychle přijít k penězům přišel mladík v podstatě náhodou. Byl totiž svědkem, jak do jedné z trafik v Blansku přijel pracovník distributora vstupenek a vedle servisu tiskárny vyměnil i tiskopisy vstupenek.

V Tišnově pak v trafice stejný postup vyzkoušel také. "Přišel do prodejny, vydával se za pracovníka distributora a řekl: Potřebuji vyměnit bianco lístky, za týden vám donesu nové," popsal kriminalista Ladislav Rozík.

Prodavačka muži uvěřila a dala mu 350 lístků, v jiné prodejně pak mladík stejným způsobem získal dalších 900 lístků. "Když měl prázdné vstupenky, našel si vždy na internetu, jak vypadají originály. Když měl vzor, šel do internetové kavárny a na ten lístek ho vytiskl," dodal Rozík.

Daniel Landa, Nightwork, Pink,...

Mladý padělatel zpočátku lístky tiskl hlavně proto, aby se s přáteli dostal na nejrůznější koncerty a akce. Později ale přišel na to, že si tak jednoduše může přijít na slušné peníze.

"Reagoval na poptávku lidí, kteří například na Facebooku sháněli lístky. Napsal, že je má a navrhoval srazy na různých anonymních místech - v obchodních centrech, nebo na nádražích," uvedl kriminalista.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška mladík tiskl lístky na koncerty tuzemských i zahraničních kapel, ale i sportovní akce.

V nabídce měl třeba Coldplay, Metalliku, Michala Davida, Marii Rottrovou, Grand Prix v Brně, Trutnov Open Air, Daniela Landu, Rihannu, Richarda Müllera, Pink, Nightwork nebo Monkey Business.

Měnil e-maily i telefonní čísla

Aby nebyl snadno dohledatelný, na každý koncert si muž zřídil nový facebookový profil, novou e-mailovou adresu a pořídil si novou SIM kartu s telefonním číslem. Zájemci o lístky tak pak na něj neměli nic kromě e-mailu nebo čísla, které však mladík ihned po akci zrušil.

Opatrnost se podvodníkovi nějaký čas skutečně vyplácela. Na případ policisty před sice už dvěma měsíci upozornila agentura. Ta však měla k dispozici pouze falešné vstupenky, ne informace o podvedených kupujících. Na stopu se mu tak kriminalisté dostali, až když jednoho z kupců našli.   

"Padělatel si schůzku se zájemcem o lístky na koncert Coldplay dal v jednom pražském obchodním centru. Podle popisu, který jsme od poškozeného získali, jsme prohlíželi hodiny záznamů z průmyslových kamer, až se ten člověk našel," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Pak už nebyl pro policisty problém mladého padělatele vypátrat. Pomohlo jim i to, že pro ně nebyl neznámou osobou. "Za tisk vstupenek byl odsouzený už před dvěma roky. Tehdy dostal podmínku. Za tento podvod mu hrozí až tři roky vězení," dodal kriminalista Rozík.

Během čtyř měsíců, kdy falešné vstupenky mladík vyráběl a nabízel, mu naletělo nejméně dvacet lidí. Škoda se zatím vyšplhala asi na čtyřicet tisíc korun, podle kriminalistů ale pravděpodobně bude poškozených více.

"Nepředpokládáme, že by ještě někdo měl v současnosti koupený nějaký falešný lístek. Všechny bianco lístky jsme zabavili a víme, na které akce vstupenky tiskl. Žádné aktuální mezi nimi nejsou," doplnil kriminalista .

Autoři: ,

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Plekanec se rozloučil s Kometou. Gól nedal, ale v bránění byl vzorem

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

V seznamu střelců hokejové Komety byste jeho jméno hledali marně, přesto si služeb hvězdného Tomáše Plekance v Brně...

Další z rubriky

Starožitník koupil zámek jako ruinu, po patnácti letech je z památky skvost

Letovický zámek v roce 2008 získal cenu Nejlépe opravená kulturní památka v...

Na kopci nad Letovicemi na Blanensku se tyčí zámek. Od roku 2004 ho opravuje Bohumil Vavříček. Už jen pár pokojů a bude...

Pacient musí pochopit, že hubnutí je v době onemocnění nevýhodné

Miroslav Tomíška z Fakultní nemocnici Brno se specializuje na podpůrnou léčbu a...

Tři roky sepisoval Miroslav Tomíška knihu, kterou chce pomoci lékařům i nutričním poradcům se správnou výživou pacientů...

VIDEO: Brněnská lvice se opásala pneumatikou, mláďata k hraní nestrhla

Pneumatika

Speciální ozdobu si v minulých dnech pořídila lvice Kivu z brněnské zoo, která si přes tělo „navlékla“ pneumatiku...

Najdete na iDNES.cz