Třiačtyřicetiletá žena z Brna hodila do popelnice 50 tisíc korun, peníze zatím nikdo neodevzdal. Ilustrační snímek

Třiačtyřicetiletá žena z Brna hodila do popelnice 50 tisíc korun, peníze zatím nikdo neodevzdal. Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Brňanka vyhodila s letáky do popelnice i padesát tisíc korun

  • 45
Třiačtyřicetiletá žena z Brna si teď zřejmě vždycky pořádně zkontroluje, co hází do popelnice. S reklamními letáky totiž vyhodila i padesát tisíc korun.

Žena se v pondělí obrátila na strážníky v městské části Starý Lískovec. Řekla jim, že před odjezdem na dovolenou vyhodila do popelnice omylem 50 tisíc korun. 

"Vynášela totiž letáky a peníze měla údajně schované mezi nimi," vysvětlil mluvčí strážníků Jakub Ghanem, jak se ženě podařilo o hotovost přijít.

Jak mluvčí uvedl, žádný poctivý nálezce se zatím bohužel neobjevil. "Strážníci si poznamenali kontaktní údaje majitelky, aby se s ní mohli v případě nálezu spojit," dodal mluvčí.

Pokud peníze někdo v popelnici našel a neodevzdal je, vystavuje se riziku trestního stíhání. Za zatajení věci mu v tomto případě může hrozit až roční pobyt za mřížemi.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.