Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Škoda Auto

Většinu obřího státního tendru získá Škoda, menší část Hyundai

• 87
Vítězem tendru na dodání vozů státu v celkové ceně 809 220 000 korun získala Škoda Auto. Uspěla v drtivé většině částí této veřejné zakázky, jen jednu vyhrál Hyundai. Ostatní značky odešly s prázdnou.

Na konci loňského roku vypsal stát nadresortní veřejnou zakázku „Nákup automobilů v rámci Centrálního nákupu státu“, která byla na přelomu června a července vyhodnocena.

Kromě ministerstva financí jako centrálního zadavatele se tendru účastní i ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a pro místní rozvoj. Předmětem zakázky jsou osobní vozidla na běžný pohon, včetně jejich servisu a asistenčních služeb. Automobily by měl stát odebírat průběžně podle potřeby během dvou let.

Osloveny byly automobilky Ford, Hyundai, Kia, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Škoda a Volkswagen a šestnáct velkých dealerů jako Srba či Auto Palace. Většinu však nakonec získala Škoda Auto.

V centrálním registru zakázek je zatím u této zakázky informace, že je „vyhodnocena“. Do půlky července bylo možné uplatnit k výsledkům případné námitky, aktuálně ministerstvo financí odeslalo vítězným uchazečům výzvu k uzavření rámcových dohod a žádost o dodání ověřeného dokumentu o pojištění a čeká, až obdrží dokumenty zpět (informovali jsme zde).

O vítězi je však už rozhodnuto. „V sedmi částech vyhrála obchodní společnost Škoda Auto a.s., a v jedné části Hyundai Motor Czech s.r.o.,“ potvrdil Filip Běhal z tiskového oddělení ministerstva financí.