Vladimir Putin

Vladimir Putin | foto: Reuters

KOMENTÁŘ: Nechat kus Ukrajiny Putinovi? Zbabělé a krátkozraké řešení

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Ruská invaze na Ukrajinu je největší ozbrojený konflikt v Evropě od druhé světové války a mezi těmito dvěma konflikty lze najít nějaké podobnosti. Z průběhu posledního konfliktu bychom se možná měli poučit. Snažily se velmoci snad kdysi s fašistickou říší nějak domluvit za cenu nutných ústupků? ptá se ve svém komentáři redaktor MF DNES Robin Krutil.

S prodlužováním a zdánlivou bezvýchodností válečného běsnění na Ukrajině se čím dál častěji ozývají hlasy, že jedinou cestou ven z této krvavé kaše je vyjednávání s Ruskem a s ním spojené nezbytné kompromisy. Na první pohled se to může jevit jako rozumná myšlenka vedoucí k ukončení obrovského utrpení, jemuž jsou lidé v napadené zemi vystaveni a které by nikomu nemělo být lhostejné. Ve skutečnosti jde však o zbabělou, proradnou, a navíc mimořádně krátkozrakou variantu.

Jedinou šancí, aby dal Putin, který si nepokrytě brousí zuby na celé bývalé sovětské impérium i jeho satelity, svobodnému světu pokoj, je, že si konečně spálí prsty.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video