Dům britské imigrační úřednice obsadila a vybydlela rumunská rodina

  16:48aktualizováno  16:48
Nečekané hosty našla britská imigrační úřednice Julia Highová, když se vrátila po několika dnech do svého domu v Londýně. Objevila v něm osmičlennou rumunskou rodinu. Ženy, oděny do jejích šatů, ji ještě pozvaly ke stolu a nabídly jí sklenici vína. Rodina jí pak tvrdila, že Highová je mrtvá a že dům mají pronajatý od jejího syna.

Julia Highová ve svém zdevastovaném domě (15. srpna 2011) | foto: Profimedia.cz

Jenže pětapadesátiletá Londýňanka žádného syna nemá. Před časem si jen vyrazila na víkend ke svým rodičům nedaleko Londýna a v pondělí po práci si ještě zašla poslechnout koncert do Royal Albert Hall. To už ji ale zalarmovali sousedé, a když se do svého bytu vrátila, nemohla věřit tomu, co vidí.

Dům v Leytonstone, v němž žila posledních třicet let, osídlila cizí osmičlenná romská rodina. "Seděli kolem mého jídelního stolu, pili z mých sklenic mé víno. Dokonce mi i nabídli. Řekli, že jsou z Rumunska," popsala večerníku London Evening Standard žena, která shodou okolností pracuje jako imigrační úřednice.

"Řekli, že jsem mrtvá a že můj syn jim pronajal dům. Jenže jsem pěkně živá, jsem sama a syna nemám," popsala Julia Highová s tím, že stejný příběh (o úmrtí majitelky a fiktivním synovi) rodina "squaterů" popsala i jejím sousedům.

Vypudit nezvané hosty se Highové podařilo až další den, kdy jí s tím pomohla místní policie. V té době už bylo v domě všechno vzhůru nohama, po zemi se povalovaly spousty věcí a majetek Britky byl nacpaný i v pytlích na odpad a válel se na dvorku. Koberce zmizely, stejně jako jídlo z lednice. Pět dospělých a tři děti kromě toho poničili i střechu a do bytu nateklo.

Podobný osud stihl nejméně další dva domy v okolí

Julie Highová zatím bydlí u přátel a snaží se doma udělat pořádek. Přední dveře byly sice vypáčené, ale úřednice podle Evening Standard nemůže prokázat, že je za to zodpovědná zmíněná rumunská rodina.

"Tito lidé právě zničili a hodili do odpadkových pytlů třicet let mého života. Je to devastující," řekla ztrápená žena. Server telegraph.co.uk podotkl, že nezvaní hosté ženě způsobili škodu ve výši 40 tisíc liber (asi 1,1 milionu korun). Dodal, že podobný osud potkal v oblasti nejméně dvě další nemovitosti.

Různé skupiny "squaterů" tvrdí, že spolu nemají nic společného. Mávají přitom falešnými nájemními smlouvami. Doklad, který lze stáhnout na internetu, činí policii v podstatě bezmocnou. Zasáhnout může až v okamžiku, kdy se do nemovitosti vrátí majitel a zpochybní falešné smlouvy. Ilegální nájemníci přitom tvrdí, že to jsou oni, kdo byli napáleni podvodníky, kteří tvrdili, že domy vlastní.

Leytonstone

Leytonstone

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Zemřel Niki Lauda, trojnásobný šampion formule 1 a idol generací

Rakouský jezdec Niki Lauda (vpravo) a britský závodník James Hunt na velké ceně...

Trojnásobný vítěz mistrovství světa formule 1 Niki Lauda zemřel ve svých 70 letech. Rakouská tisková kancelář citovala...

Další z rubriky

Jako agent jsem znal pozlátko Západu, kasá se falešný Putin v pořadu BBC

BBC rozjela Show s Vladimirem Putinem

Na tenký led se pustila britská televize BBC, když ve středu představila svůj nový pořad. Tím je Show s Vladimirem...

Žena si v závěti přála zemřít se svým psem. Její zdravou fenku utratili

Ilustrační foto

Nezvyklá událost, která pobouřila především milovníky zvířat, se odehrála v americkém státě Virginia. V útulku pro...

Socialismus je opět sexy. Mládež rehabilitovala zestátnění i třídní boj

Démon Marx: ideologie, filozofie i nemanželský syn

Ze smetiště dějin zpět do centra dění. Takový je osud znárodnění, třídního boje a dalších idejí socialismu, které...

Najdete na iDNES.cz