Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. března 2023 Dita

Pirelli za 83 tisíc dostane manželka

  8:23
Kalendář Pirelli 2003 přinesl Masarykovu onkologickému ústavu v Brně 83 000 korun. "Jsem rád, že jsem mohl spojit příjemné s užitečným," řekl vítěz aukce Jaroslav Málek. "Kalendář dostane manželka k Vánocům, aby zůstal v rodině," přiznal sedmatřicetiletý programátor z Prahy. Oproti loňské dražbě kalendáře Pirelli 2002 dostane tentýž ústav nyní za Pirelli 2003 o 27 tisíc korun víc.

AUKCE kalendáře Pirelli probíhala ZDE  

Za napínavý soboj může poslední dramatická čtvrthodina aukce, kdy se výtěžek zvedl skoro o třicet tisíc. "Závěr celé aukce byl skutečně strhující," řekl Zdeněk Vacl z české pobočky Pirelli.
"Děkuji všem zúčastněným a samozřejmě gratuluji panu Málkovi. Jsem přesvědčen, že tento mimořádný kalendář, a nemyslím jen věnování a podpis samotného autora Bruce Webera, mu bude minimálně po 12 měsíců připomínat jeho ušlechtilý postoj k podpoře léčby dětské onkologie," dodal Vacl.

Pirelli je opravdu prestižní záležitostí, doma na stěně nevisí hned tak každému. Nedá se koupit, všechny výtisky nesou pořadové číslo a stejnojmenný výrobce pneumatik je posílá pouze předem vybraným zákazníkům a osobnostem. Jeden například chodí pravidelně do Buckinghamského paláce a sběratelé nabízejí za archivní ročníky pohádkové částky. A nyní se v něm ocitla i česká modelka Karolina Kurková.

Karolina Kurková sbírá uznání za uznáním. Teď se dostala mezi dívky, které fotily pro známý KALENDÁŘ PIRELLI. Pro modelky je tento kalendář tím, čím NASA pro vědce: tou nejvyšší metou. Nejslavnější kalendář na rok 2003 měl světovou premiéru v Londýně. Dělal jej špičkový fotograf Bruce Weber a jako jednu ze dvanácti modelek si vybral Češku Karolinu Kurkovou.

Kurková je druhá, které se podařilo dostat se do proslulého kalendáře. To se zatím z Češek podařilo jediné Evě Herzigové. Bruce Weber musí mít pro Češky slabost. Když fotil pro Pirelli poprvé v roce 1998, zachytil Herzigovou na kuchyňské lince, jak se láduje špagetami. Dnes ovšem přehlídkovým molům kraluje osmnáctiletá Karolina. Také se jí od pana Webera dostalo zajímavé výsady: kromě Fillipy Hamiltonové není jako jediná ze dvanácti dívek odhalená.

Kurkovou to lepší teprve čeká
Takže oblečená, ale proč? Napadne každého... Zatímco její kolegyně Heidi Klumová, Bridget Hallová nebo jedna z nejsledovanějších celebrit britského showbyznysu a exmilenka Micka Jaggera Sophie Dahlová jsou na vrcholu kariéry, mladičká rodačka z Děčína má všechno před sebou. Laciné obnažení by ji mohlo stát jméno.

U jiných modelek však byl Weber mnohem odvážnější. Zatímco loňský autor Peter Lindbergh pracoval se začínajícími herečkami v Hollywoodu, odkud přivezl velmi decentní, snad až romantické obrázky, Weber letos kalendáři vrátil jeho původní tvář. Nahota a vzrušení k němu totiž patřily od samého začátku.

Jen v jednom se původnímu ideálu zpronevěřil: na několika stránkách zamíchal mezi ženy také muže. Ti se sice v kalendáři objevili již před dvěma lety, ale měli svou vlastní sekci, kdežto Weber je nechal pózovat s dívkami ve stejném záběru. "Ženy zvlášť, muži zvlášť, to už mě nudilo," vysvětloval fotograf, který jim našel odpovídající protějšky.

Partnery jim dělali takoví chlapíci, jakými jsou francouzský herec Stephan Ferrara nebo Richie La Montagne, boxer a mistr Ameriky ve střední váze. Topmodelky z nich byly mírně na rozpacích. Sophie Dahlová, která před Weberem stála "nahoře bez", se přiznala: "Být tak nahá a mít vedle sebe muže? Byla jsem plachá, v tu chvíli jsem se cítila jako třináctiletá dívka."


CHCETE KALENDÁŘ? Jediný výtisk kalendáře s číslem 01831 podepsaný Brucem Weberem bude exkluzivně vydražen na www.idnes.cz/aukce v úterý 10. prosince. Výtěžek bude věnován na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

Party roku
Začátky kalendáře sahají až do roku 1964. Od té doby se Pirelli stalo pojmem. Na jeho představení, stejně jako na jeho letošní premiéru v Londýně se každý rok sjíždějí novináři z celého světa.

Tisková konference bývá většinou nuda, ale když na ni přijdou nejkrásnější dívky planety, všechno je hned jinak. V kině Odeon, kde bude mít 15. prosince premiéru Harry Potter, se to jen hemžilo svůdnýma nohama, když do sálu vstoupily dívky z kalendáře: Bridget Hallová, Lisa Seifertová, Heidi Klumová a Sophie Dahlová.

Aukce kalendáře Pirelli 2002

Kurková bohužel chyběla, zřejmě měla jinou práci. Pak už se všichni těšili na večer a měli věru na co. Palác Natural History Museum zářil odrazy reflektorů, nyní již stačilo vystoupit ze stylového taxi a od hostesky u vchody převzít uvítací drink. Pojďte a vstupte s námi do světa nejbohatších mužů a nejelegantnějších dam. Večerem provází moderátorka hudebního kanálu MTV, je tedy jasné, že začíná party, která se ani v Londýně nekoná každý den.

Která je nejhezčí? Nepovím!
Hlavnímu sálu vévodila kostra gigantického veleještěra a pod ním stoly s občerstvením, především s italským národním sýrem - parmazánem. Výběru se nikdo nedivil, neboť právě tuto středomořskou zemi si Weber zvolil pro focení.

"Chtěl jsem zažít Itálii tak, jako když jsem tam poprvé přijel s dětmi ze školy. Chtěl jsem ji zažít znovu jako dítě. Tuto zemi miluji jako milenku - nemůžete s ní žít a nemůžete žít bez ní," řekl fotograf, který se narodil v americké Pensylvánii. Během slavnostního večera byl neustále obsypán lidmi, každý se chtěl na něco zeptat.

Mistře, která dívka se vám líbila nejvíc? A nebyl by to Weber, kdyby z takové otázky taktně nevybruslil. "Při jednom setkání s Nelsonem Mandelou jsem se zajímal, jakého boxera má nejraději. Odpověděl, že je to příliš diplomatická otázka, než aby na ni odpověděl," řekl Weber, aniž se dotkl jakékoli modelky.

Isabeli Fontana a Ajay Lamas v kalendáři Pirelli.

Alessandra Ambrosio, Marcelo Boldrini a Isabeli Fontana v kalendáři Pirelli.

Alessandro Gassman and Jessica Miller v kalendáři Pirelli.

Osmnáctiletá letá česká modelka Karolína Kurková není jen okouzlující kráskou, ale je také neustále v kontaktu s okolím. Nedávno byla vybrána pro mezinárodní kampaň, která má pomoci Praze po nedávných ničivých záplavách. „Každý musíme nějak pomoci. Potřebujeme podporu a potřebujeme každého – a Evropskou Unii – abychom zrekonstruovali zničené oblasti“, říká Karolína. Karolína vyrostla v malém městě Děčín na česko-německých hranicích, ale v současné době cestuje a účastní se módních přehlídek po celém světě. V srpnu během Pařížského módního týdne se objevila prakticky na každém přehlídkovém molu a v mnoha kampaních.

Tomasino Ganesh a Natalia Vodianova v kalendáři Pirelli.

Supermodelky Bridget Hallová, Lisa Sieffertová, Heidi Klumová and Sophie Dahlová

Natalia Vodianova and Tomasino Ganesh v kalendáři Pirelli.

Brazilská bomba! Izabela se narodila v Brazílii a nic na světě nemá raději, než návraty do své rodné země, především do Ria, aby zase navštívila pláže, které ji nesmírně chybí. Isabeli je nadšená plavkyně a miluje všechny vodní sporty. Ve svých 20-ti letech není Isabeli žádným nováčkem na přehlídkových molech a účastnila se kampaní včetně Victoria‘s Secret, Miss Sixty a Armani. Žije v New Yorku, ale když nepracuje, ráda tráví svůj čas s přítelem, kamarádkou a rodinou.

Je na módní scéně jen krátce, ale i přesto se Jessica Miller stává jednou z nejznámějších modelek módního průmyslu, protože se stala novou tváří Calvina Kleina. Rodačka z Las Vegas byla vybrána jako ztělesnění kolekce Calvina Kleina, stejně jako CK Collection, doplňků, spodního prádla, brýlí a riflí pro rok 2002. Jak si jistě umí každý představit, i pro Jessicu je účast v kampani Calvina Kleina velmi radostná. „Nemůžu ani popsat, jak se cítím!“ prohlásila Jessica Miller. „Jsem poctěna a zároveň vzrušena tím, že mohu být součástí jeho příští kampaně“. V 17-ti letech je pro Jessicu Miller svět modelingu naprosto novou zkušeností. Jako studentka střední školy se zaměřením na mořskou biologii nikdy nepřemýšlela o tom, že by se mohla stát supermodelkou. Nicméně její sestra trvala na tom, že rozešle její fotografie do agentur. To bylo vše, co udělala. Poté co spatřily její svůdnou krásu, NEXT Model Management s ní okamžitě podepsala smlouvu. Od doby, kdy se Jessica stala součástí NEXT, tráví spoustu času v New Yorku, ale také často cestuje do Las Vegas a navštěvuje rodinu. Ve svém volném čase chodí se svými přáteli do kina a na koncerty a samozřejmě zdokonaluje svou hru na kytaru. Jako skutečný milovník umění by Jessica ke svému každodennímu programu ráda přidala herectví a zpěv.

Pirelli - Heidi Klumová.

Filippa Hamilton, Ajay Lamas a Rania Raslan v kalendáři Pirelli.

Během několika let si Bridget vytvořila a uchovala dlouhotrvající kariéru, která odráží početné odlišné obrazy od typické americké dívky po smyslnou svůdnici. Pět stop a deset palců vysoká kráska z farmářské rodiny z Texasu se objevila na předních stranách mnoha časopisů po celém světě, včetně Harper’s Bazaar, Allure, Elle, amerického a italského Glamour, I-D, Italian, Vogue, Marie Claire, D Cosmopolitan a americké Vogue. Jako dítě předváděla mimo Dallas. Když jí bylo 14, přestěhovala se do New Yorku. Brzy po příjezdu nafotila se Stevenem Meislem titulní stranu pro Vogue. Byla také představena Ellen Von Unwerth, která se okamžitě zamilovala do Bridgetina pohledu. O pár měsíců později se Bridget stala novou dívkou časopisu Guess. Také se účastnila reklamních kampaní Pepe Jeans, French Connection, Versace a Instante. Ohlas byl úžasný a její kariéra byla zahájena. V 16-ti letech podepsala s Ralph Lauren exkluzivní smlouvu na reklamní kampaně oblečení a parfémů. Na podzim roku 1997 jí vypršela smlouva u Ralph Lauren a začala se objevovat v jiných reklamních kampaních, včetně Bill Blass. Na jaře 1998 vzala kariéru do svých vlastních rukou a začala se objevovat v show „Ready-to-Wear, kde se vystupovala prakticky na všech přehlídkách. Rok 1998 byl také rokem, kdy Bridget podepsala exkluzivní smlouvu s Gucci. V posledních několika letech se účastnila kampaní Christian Dior, Valentino, Fendi, Genny, Lanvin, Furla, Marc Jacobs a Cesare Pacciotti. Nedávno byla jmenována jako nová tvář Anne Klein a v současné době může být viděna v reklamních shotech Petera Linbergha. Díky svému neustálému cestování, které vyžaduje její pracovní vytížení, získala Bridget obdiv po celém světě, ale vždy si dokáže najít čas a vrátit se do rodného Dallasu, aby navštívila svou rodinu a známé. Během krátkého volna, které má, je její nejoblíbenější činností jízda na koni, snowboarding a vodní lyžování. Ačkoli se její vzhled mění, zůstává nadále všední a sama sebou v pro ni pohodlných riflích a tričku.

Natalia Vodianova, Tomasino Ganesh a Karolina Kurkova v kalendáři Pirelli.

Heidi Klumová a Jay Krauszer v kalendáři Pirelli.

Filippa je 16-ti letým nováčkem NEXT, který dobývá módní průmysl. Poté, co ji objevil fotograf v ulicích Paříže, Filippa přitáhla díky své okouzlující kráse pozornost znalců průmyslu. Nedlouho poté, co byla představena módnímu průmyslu, si zajistila svou první reklamní kampaň pro Ralph Lauren; je novou tváří nové vůně Ralph Lauren "Romance", kterou fotografoval Bruce Weber. Filippa neustále pracuje na tom, aby módní svět pociťoval její přítomnost. Zdobí obálku letošní únorové francouzské Vogue. Objevila se v italské Vogue, německé Vogue, americké Elle a Jane. Dále pracovala s některými předními světovými fotografy, jako jsou Paolo Roversi, Mario Testini, Arthur Elgort, Inez Van Lamsweerde, Terry Richardson a Gilles Bensimon. Ačkoli se narodila v Paříži a v současné době žije spolu se svou rodinou ve Francii, je Filippa Švédka.

Bruce Weber se narodil v roce 1946 v Greensburgu, Pensylvánie. Poté, co studoval německou školu v Princetonu, absolvoval univerzitu Denison v Ohiu. Dále studoval Školu umění a filmu na newyorské univerzitě a Novou školu sociálního průzkumu v New Yorku. Weber je nejen světově uznávaným fotografem, ale i filmařem. Jeho fotografie se objevily v časopisech Conde Nast, Rollin Stone a LIFE. Jeho práce jsou vystavovány v muzeích a galeriích po celém světě a jeho fotografie jsou součástí stálé sbírky londýnského muzea Viktorie a Albert a Divize fotografie města Paříže. Jeho první a druhý film „Zlomené nosy“ a „Ztraťme se“ získaly ocenění Mezinárodní asociace dokumentaristů za nejlepší dokument v roce 1988 a následovně v roce 1989. Titul „Ztraťme se“ je pozoruhodným dvouhodinovým filmem o skvělém jazzmanovi Chetu Bakerovi a byl nominován na Ocenění akademie jako Nejlepší filmový dokument v roce 1989. Hudba k tomuto filmu dosáhla první příčky hitparád a je také historicky nejprodávanějšími nahrávkami Cheta Bakera. Znamenitá série pěti zfilmovaných medailonů, napsaných a režírovaných pro italské oděvní společnosti, byla oceněna jako Nejlepší reklama v Cannes v roce 1986. V roce 1991 režíroval videoklipy pro Chrise Issaka a skupinu Pet Shop Boys, za které později získal ocenění od Music Week‘s Video roku. Režíroval také reklamy pro Calvina Kleina a Revlon. Během mnoha let byl Brucovi uděleno mnoha poct a ocenění, ale vrcholem byl rok 2000, kdy získal ocenění „Žijící legenda fotografie a filmu“, udělené Prattovým institutem umění.

Tanecni vystoupeni na ceske premiéře proslulého kalendáře Pirelli 2003

Úvodní strána kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003. Na obrazovce je tvůrce kalendáře, fotograf Bruce Weber.

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z videoprojekce ku příležitosti české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Z české premiéry kalendáře Pirelli 2003

Kalendář Pirelli 2003 s číslem 01831 dražený v aukci na iDNES s podpisem autora Bruce Webera a s jeho věnováním "For Czech Republic - great people"

Autoři:
  • Nejčtenější

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Začal soud s Paltrowovou. Srazila lyžaře a ujela, důchodce chce miliony

Začal soud mezi Gwyneth Paltrowovou a Terrym Sandersonem. Herečka srazila lékaře v roce 2016 na sjezdovce při jízdě na...

Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

Jiří Mádl ukázal poprvé syna. Bezmezná láska, bavič a nekonečná radost, píše

Jiří Mádl (36) se pochlubil fotografií syna Františka. Filmový herec, režisér a scenárista si přísně střeží soukromí....

Do domu zpěvačky Rihanny se vloupal muž, který ji chtěl požádat o ruku

Dům popové hvězdy Rihanny (35) v Los Angeles se stal centrem divoké policejní akce poté, co se v něm objevil neznámý...

Denisa Grossová se ozvala po autonehodě a vyvrací zprávy bulváru

Dcera expremiéra Stanislava Grosse Denisa (25) měla o víkendu nehodu. Přestože nerada reaguje na články v bulváru, nyní...

Bloom jednal se Zelenským o dětech, předtím se setkal i s Petrem Pavlem

O ukrajinských dětech zavlečených do Ruska nebo obnově školní infrastruktury zasažené válkou jednal v neděli v Kyjevě s...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...