Lejla Abbasová

Lejla Abbasová | foto: Marek Navrátil, iDNES.cz

Kocábovi příbuzní už Abbasovou snáší. Cítím vstřícnost, říká Lejla

  • 50
Lásce Lejly Abbasové a Michaela Kocába začíná být přáno i v muzikantově rodině. Tvrdí to bývalá ministerská mluvčí, která se právě díky práci na vládě sblížila se svým tehdejším šéfem, ženatým Michaelem Kocábem. "Cítím vstřícnost ze všech stran," řekla iDNES.cz Lejla Abbasová.

O sblížení Lejly Abbasové s tehdejším ministrem pro lidská práva Michaelem Kocábem se veřejnost poprvé dozvěděla v březnu loňského roku. Příznivou výchozí situaci ale jejich vztah neměl. Nejen, že byl nepohodlný pro práci jako takovou, ale pak tu bylo muzikantovo úředně trvající manželství s Američankou Marshou. O poměru svého muže se navíc dozvěděla od dcery Natálie, která informace získala z otcova mobilu.

Nyní, tedy více než rok poté, je vše jinak. Abbasová ani Kocáb už ve službách vlády nejsou a o vztahu už nemlčí ani jeden z nich. "Se svou ženou Marshou žijeme osm let odděleně. Ve společné domácnosti jsme zůstali jednak z ohledu na naše děti, jednak z důvodu hlubokého vztahu k rodině, kterou jsme spolu vybudovali," uvedl dřív Kocáb v oficiálním prohlášení.

Michael Kocáb a Lejla Abbasová poprvé ve společnosti jako pár

Čas tedy dělá své. "Musím říct, že jsem ráda, že se ta rodinná situace pomalu uklidňuje. Není to jednoduché pro nikoho z nás, ale důležité je, že cítím vstřícnost ze všech stran. A to podle mě ve finále všechno vyřeší," doufá Lejla Abbasová.

Měsíc v Africe

Od všeho si teď odpočine v Africe, kam se každoročně přesouvá na měsíc v rámci aktivit svého nadačního fondu Asante Kenya. S prázdnou ale nejede. Na cestě je i humanitární pomoc v podobě oblečení, které zhruba dvěma tisícům lidí značně odlehčí rodinný rozpočet.

Lejla Abbasová jezdí do Afriky každoročně na měsíc.

Vzdělání je v Africe prioritou, říká Lejla Abbasová

"Co je prioritně potřeba, by bylo na delší povídání, ale v prvé řadě je to vzdělání, v druhé pak pracovní uplatnění a způsob, jak tu práci získat. Materiální pomoc lidem, o které se starám, především sníží náklad, za který by jinak museli platiti. Z dvou tisíc lidí, kteří jsou pod Asante Kenya, je více než 1 600 dětí, z toho asi 450 sirotků, kteří jsou zcela závislí na pomoci škol, které se o ně starají. I když je tohle pomoc nárazová, byť dlouhodobě plánovaná, význam má velký," objasňuje Abbasová.

Zajímavostí je, že náklad do Keni pomáhaly balit i známé osobnosti. Hvězdy seriálu Ulice Aneta Krejčíková a Patricie Solaříková se například pustily do třídění obsahu autolékárniček, Monika Bagárová, Tereza Černochová či Iveta Lutovská zase strávily hodiny tříděním a balením mikin a dalšího oblečení a bot, které jejich silní kolegové Ondřej Brzobohatý, Ben Christovao a Bořek Slezáček nakládali do nákladních aut.

"Osobně ručím za to, že se každá věc, která prošla rukama desítek dobrovolníků, dostane k těm správným příjemcům," uzavírá Lejla.