Týden v médiích: Vaginální kartografka vs. svoboda slova aneb Yamuna z Neptuna je hromada psích covfefe!

  12:44aktualizováno  4. června 20:56
Rozsudek nad přisprostlým youtuberem posouvá hranici svobody na internetu daleko na východ směrem k Moskvě.

| foto: Yan Renelt, MAFRAMediahub

Byla nebyla jedna paní, co si říkala Yamuna a byla z Neptuna. Opravdu. Při svém šamanském léčení měla vizi, ve které cestovala na modrou planetu, kde žily éterické bytosti, s nimiž se cítila velmi dobře. Bylo jí sděleno, že jméno planety začíná na písmeno N. Teprve až když se podívala do encyklopedie astronomie, zjistila, že je to planeta Neptun, protože naše sluneční soustava má tak strašně moc planet, které začínají na písmeno N a jsou modré, že i tak vzdělaná bytost jako Yamuna z Neptuna se musela nejdřív poradit s odbornou publikací, než přišla na to, že je z Neptuna. Paní Yamuna je nejen z Neptunu, ale také nás na svém webu informuje, že jí bylo sděleno, že se dožije 111 let pozemského času a její mise na planetě Zemi je léčit lidi a učit se pracovat s elementy Planety Země, a její léčivou sílu spojit dohromady se silnou ženskou energií... Dobře a dost už. Prostě Yamuna z Neptuna je zkrátka to, co kolegové na Prigl.cz nazývají velmi nevybíravě...

Aby ne. Ona totiž třeba ruší kletby. Opravdu. 

A téhle paní rozhodil čakry jistý youtuber známý jako Pstruh 103. Ten mimo jiné tuto duchovní bytůstku, co k nám přiletěla z Neptunu, a specializuje se na hrabání ženám ve vagíně, tzv. vaginální mapování, nazval coby „zasranou zkurvenou zlodějku“. Paní Yamuna je sice duchovní bytost z Neptunu, která je plná lásky a tak, ale moc se jí takové označení (youtuber vycházel z opravdu vysokých cen, které si Yamuna za své šmátrání ve vagínách účtuje) nelíbilo, a pohnala jej k soudu. Nejspíš je to na Neptunu běžná praxe. Dopadlo to neuvěřitelně. V úterý krajský soud konstatoval, že šlo o trestný čin výtržnictví a odsoudil páně Pstruha ke 120 hodinám veřejně prospěšných prací. A to tedy může být youtuber rád, že mu soud nepřičetl k náhradě uhynulého kocoura paní Yamuny (tušíme, že pocházel z Marsu), který prý do sebe nasál všechen ten stres okolo, což ho nakonec stálo život (vážně, tohle u soudu zaznělo!).

Jako seriozní novinář, dobrý křesťan a otec rodiny na to mohu říct jediné: To si z nás, kurva, děláte prdel? 

Takový rozsudek je naprosto neuvěřitelný. Jde podle mého skromného názoru proti charakteru nových médií a svobodě slova alespoň tak, jak by měla být chápána a chráněna v demokratických zemích. Takový rozsudek by člověk čekal v Rusku a Íránu, ale ne v Jihlavě. Je to prostě hromada žirafích hoven. 

Pokusím se krátce vysvětlit svůj pohled na věc tak, aby to pochopili i soudci v Jihlavě: 

1. Ať se nám to líbí nebo ne, Pstruh 103 není náhodný strejda, který by něco paní z Neptunu vykřikoval pod oknem a tropil tak výtržnosti, ale novinář. Má svůj videopořad na médiu jménem YouTube.com. Z hlediska ochrany svobody slova by měl požívat stejné ochrany jako třeba Erik Tabery. Už jenom proto, že některá jeho videa patrně vidí víc lidí, než si přečte Taberyho úvodník v Respektu. 

2. Yamuna z Neptuna je veřejně činná osoba. Nestalo se to náhodou - cíleně pracuje na své propagaci a do veřejného prostoru se dere sama. Musí tedy počítat s veřejnou kritikou. A co je nejdůležitější - Ústavní soud téhle země už dávno jasně konstatoval, že takového osoby musí akceptovat větší míru veřejné kritiky než teta z Horní nebo Dolní Lhoty. 

3. Sprostá slova a vulgarismy jsou běžným nástrojem moderní žurnalistiky. Navíc někteří novináři je používají zcela běžně jako součást svého vyjadřování a je důležité v takovém kontextu jejich rétoriku chápat. To je nejen případ youtubera Pstruha, ale třeba i slavného amerického novináře, komika a publicisty Johna Olivera. Ostatně, pusťme si všeříkající video:

4. Internet je vulgární médium a YouTube.com a sociální sítě obzvlášť. Je to zlatý standard. Veřejně prospěšné práce pro Pstruha by měly znamenat veřejně prospěšné práce pro většinu uživatelů Facebooku. A nejspíš nejen na Facebooku. 

Zkrátka a dobře, celý ten případ je absolutní covfefe. A vy víte, co tím chci říct!

Ne, počkat, vy to nevíte? No, tak to jste se patrně uplynulý týden vyhýbali všem médiím. Ta totiž řeší skutečně podstatné věci, jako třeba, že se americký prezident uklikne na Twitteru. 

Celý svět tak okamžitě začal řešit, co to covfefe znamená. Je to kód k americkým jaderným zbraním? Nějaká nová nadávka? Legrácky na sebe nenechaly dlouho čekat. 

via SIZZLE

Nejlepší je ale patrně tato:

Tak dobrou chuť!

Na závěr si dejme dvě nádherná videa. Na prvním hraje šéf Pirátské strany na harmoniku. 

A druhé ani nemusím komentovat. Je staré, ale pořád skvělé. Tak hezkou neděli. 

P.S. Kdybyste pátrali po tom, co znamená psí covfefe, pak po upřesňující debatě s Donaldem Trumpem bychom to mohli definovat jako spoustu živočišné pozitivní meziplanetární energie plné lásky a lidského porozumění. 

Autor:

Karel je normální člověk, ale má silnou auru, řekla o Gottovi Zelenková v Rozstřel

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bylo to hrozné, líčí turistka. Při bouři zemřeli v Chalkidiki dva Češi

Převrácený autokaravan v řecké vesnici Sozopoli, v němž zemřeli dva čeští...

Silná bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki si ve středu večer vyžádala sedm obětí, šest z nich byli turisté. Mezi...

Misionářka chtěla tak pomáhat Africe, až údajně zabila sto malých dětí

Lékařáská péče v Ugandě

V Ugandě běží soud s americkou misionářkou, která si podle obžaloby hrála na lékařku, přestože medicínu nikdy...

V penzi spolu chtěli procestovat svět. Na řecké pláži je zabila bouře

Na pláži na řeckém poloostrově Chalkidiki v noci na čtvrtek zemřeli dva Češi....

Manželé z Vysočiny si na stáří koupili zánovní obytný automobil. Chtěli procestovat Evropu, být na důchod co možná...

Bouřky, déšť a zima. Počasí kazí Čechům dovolenou v Chorvatsku

Silná bouřka provázená přívalovým deštěm v Praze (6. června 2019)

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější letní destinací, každoročně jich tam za mořem vyrážejí stovky tisíc. Na tento...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Další z rubriky

Antimonopolní úřad posuzuje převzetí skupiny Prima Ivanem Zachem

Logo TV Prima

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat převzetí mediální skupiny Prima miliardářem Ivanem Zachem. Děje se...

Aplikace pro tablety: Vyzkoušejte nový bezpečný a superrychlý prohlížeč

Nové aplikace k nedělní koupeli (ilustrační snímek)

Kdo je nespokojený s rychlostí načítání webových stránek, může vyzkoušet testovací verzi připravovaného internetového...

Politik odmítl novinářku bez doprovodu. Je to sexismus, míní ona

Republikánský kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster

Republikánský kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmítl vzít na předvolební cestu novinářku, pokud...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz